Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic 1.5 96r V - Immobiliser - mruga

28 Sty 2016 00:12 2586 19
  • Poziom 2  
    Kupując Honde wszystko bylo w porządku. Od niedawna mam problem, ponieważ gdy przekręcałem kluczyk raz gasł immobiliser raz nie (oczywiście wiadomo, że gdy nie zgasł to nie mógł odpalić). Byłem z tym u elektro-mechanika, sprawdził i okazało się, że przy immo jest kluczyk taśmą przyklejony i próbował ustawić tak kluczyk żeby zawsze działało. Moje pytanie polega na tym, czy da się to jakoś naprawić lub najlepiej jakoś ten immobiliser usunąć. Pytałem się tego elektro-mechanika to powiedział mi że nie potrafi usunąć czegoś takiego, że to jest w komputerze auta i że takie coś potrafią zlodzieje.
  • RenexRenex
  • Poziom 25  
    Poszukaj w swojej okolicy elektronika od samochodów i ogarnie Ci to w godzinę.
  • Poziom 34  
    W tym aucie wyłączenie immo jest nie możliwe.Tylko ori.
  • RenexRenex
  • Poziom 34  
    rooter75 napisał:
    bzdura, jest możliwe wywalenie immo. na necie są dostępne instrukcje
    http://www.ozhonda.com/forum/showthread.php?4...DC2R-Immobliser-Removal&highlight=immobiliser

A czy wiesz ze sa stwerowniki bez tem magicznej płyteczki?
  • Poziom 17  
    w tym roczniku? pokaż taką bo ja widziałem wiele sterowników od 6gen i wszystkie poddają się tej metodzie.
  • Poziom 34  
    Mało robisz albo wcale tych tematów to i mało widziałeś.
  • Poziom 2  
    Kolega rooter75 wyslal instrukcje, tylko szczerze mowiac nie znam sie za bardzo na samochodach,poza tym angielski tez nie jest moja mocna strona :) . Co bedzie w tej sytuacji najlepszym rozwiazaniem ?
  • Poziom 34  
    Zaprowadz auto gdzie kto ma pojecie i ci zrobi,Zaplacisz i to wszystko.Będziesz jezdził.
  • Poziom 2  
    nodzy jeden kluczyk okazalo sie ze jest przyklejony na tasme do tego czujnika immobilisera... a drugim normalnie odpalam ;) a 3 mam w domu :) Jednym slowem smieszne to jest... najgorsze jest to ze to jest jakis drobiazg.. a tak poza tym to z autem nic sie nie dzieje...
  • Poziom 43  
    Najprościej i najtaniej drugą pętlę z przyklejonymi szczątkami klucza schować pod dechą i odpalać normalnie każdym mechanicznie pasującym kluczykiem, nikt tego auta juz nie porwie.
  • Poziom 2  
    no tak jak andrzej20001 napisal to tak jest.. tylko chodzi o to ze nie zawsze sie zgasi immobiliser i dlatego nie zawsze sie da odpalic
  • Poziom 18  
    No to jedyne wyjście z tak ciężkiej sytuacji to zakupienie mocniej klejącego plastra lub na kropelke albo distalem podkleić nie będzie się ruszał. Ewentualnie tyrtytkami zaciągnąć po podklejeniu a potem plastrem dla pewności. Wybaczcie ale już wysiadam. Powodzenia w NAPRAWIE.
  • Poziom 2  
    Witam, podepnę się tutaj, zgubiłem kiedyś transporder od kluczyka do Honda Civic VI gen. 114 KM 3d. Koszt dorobienia nowego kluczyka ponad 1000 zł, auto już chyba nie jest tyle warte :) więc chciałbym obejść immo. Czytałem trochę w sieci jak to zrobić i rozkręciłem obudowę pod kierownicą i znalazłem taki mały czarny box (foto), zewnętrzne immo ?
    po odłączeniu szerszego kabla, zielona kontrolka (kluczyk) od immo gaśnie, natomiast nie ma iskry. Czy istnieje jakis prosty sposób na zrobienie mostka do tej kostki tak żeby obejść immo ?
  • Poziom 38  
    Przy tej skrzyneczce nic nie zrobisz, musisz zaingerować we wnętrze sterownika. Nie wszystkie sterowniki da się zrobić samą lutownicą, jak pisał kolega Jokerro. Link do sposobu masz powyżej. Wymaga pewnej wprawy w posługiwaniu się lutownicą.
  • Poziom 34  
    Zamiast kombinować co może się skończyć jeszcze gorzej to podeślij tego boxa albo wsad z niego i wyslę ci transponder,przystawisz do stacyjki i odjeżdzasz.Dobrze pogadasz to zrobię ci dwa i będziesz miał na zapas.A honda nie każda idzie na offa.Obejdzie się bez krzywdzenia auta.
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź, jokerro a jaki byłby koszt i adres ? mógłbyś napisać na priv ?