Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technicolor TC7200U - Nowy modem z UPC nie przekazuje dns klientom

28 Sty 2016 07:56 1620 6
 • Poziom 10  
  Witam,
  Jak że padł mi niedawno niezniszczalny modem Motorola z UPC poprosiłem o wymianę.
  Wcześniej miałem konfigurację taką, że do modemu miałem podłączony swój prosty router tp-link wr340g a w nim wpisane swoje adresy dns (blokujące pornografię, przemoc, warez itp. od Nortona). Oczywiście dhcp włączone i każde urządzenie które łączyło się z internetem otrzymywało takie też adresy dns z routera.

  Po wymianie na nowy modem odłożyłem tp-linka do szafy. Wpisałem w sekcji sieć lokalna technicolora adresy dns, modem się zresetował , pamięta ustawienia ale adresów nie przekazuje. Wszystkie urządzenia dostają dalej dns od upc czyli 62.179....

  Jest na to jakiś sposób? Bardzo mi na tym zależy ze względu na dostęp dzieci z różnych urządzeń do tego łącza.

  Pozdrawiam
 • Poziom 1  
 • Poziom 10  
  Nie do końca.
  Dzieci na razie nie są na tyle zdolne żeby zmieniać ustawienia tcp/ip w kompie czy w telefonie. Nie chodzi mi o blokowanie dostępu komuś, kto świadomie chce uzyskać dostęp do tych treści ale zapobiec przypadkowemu wejściu na stronę dla dorosłych.
  Funkcja kontroli rodzicielskiej działa tragicznie, blokuje tylko nazwy domenowe w których występuje słowo kluczowe które ręcznie wpisaliśmy. (czyli po wpisaniu 'porn') zablokuje pornhub ale już nie redtube i milion innych.
  W takim razie po co jest okno ustawień które podałem na screenie? po co tam jest pole dns skoro wpisany przeze mnie i tak nie działa?
 • Poziom 1  
 • Poziom 10  
  jurek.adam napisał:
  Kiedyś działało, ale teraz już nie działa, bo ustawienia dostawcy są priorytetowe. Ma to sens, bo znane są luki bezpieczeństwa, które umożliwiają przejęcie kontroli nad tymi modemami w celu wprowadzenia np. fałszywego DNS co może mieć tragiczne skutki dla posiadaczy kont bankowych.

  Czyli zamiast załatać luki bezpieczeństwa okroili funkcjonalność? Masakra, jestem raczej świadomym użytkownikiem i wiem co robię, mam wrażenie że ten modem to jakaś proteza, ma mniej możliwości konfiguracji niż tp-link za 50zł.
 • Pomocny post
  Poziom 1  
 • Poziom 10  
  jurek.adam napisał:
  Możesz wyjąć z szafy starego Tp-Linka i zrobić na nim drugą sieć, dla dzieci i gości.


  Technicolor to jednak 802.11n a tp-link tylko g, poza tym zasięg ma większy. Nawet mi przeszło przez myśl żeby spiąć oba lan-lan i użyć dhcp (oraz drugiej rzeczy której nie ma Technicolor czyli powiązania IP/MAC) z tplinka. Widać klient upc skazany jest na dwa urządzenia z założenia:)
  Dzięki za odzew.