Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ESX QE6.2W i Rainbow SL C6.2 - Porównanie midbassów

Leoko 28 Jan 2016 12:33 2421 9
    Leoko
    Level 7  
    Witam. Otóż ciekaw jestem czy ktoś w forum miał do czynienia z tymi przetwornikami(16.5cm). Sprawy mają się tak, że dostałem ESX w prezencie. I jednocześnie przyszły mi Rainbow. Najprościej byłoby pograć na tych i na tych i wybrać. Jadnakże wolałbym nie zakładać tych "gorszych" i odsprzedać komuś jako zupełnie nowe bez kontaktu z instalacją. Esx dysponuje 125W rms zaś Rainbow 100Wrms, oba w 4ohm. Na pierwszy rzut oka magnes wygląda potężniej w ESX, ale czy można się tym sugerować przy ocenie czy jest to mocny głośnik? Muzyki słucham różnej od Loreeny McKennit, Celine Dion, po jakieś techniawki(ale rzadziej) a najbardziej odnajduje się w TRAP który można podciągnąć pod dubstep, co też zresztą b. lubię. Tak więc serdecznie zapraszam do dyskusji.
    Leoko
    Level 7  
    ESX został zamontowany. Gra tak dobrze, że nie chce słyszeć czegokolwiek innego. Po przesiadce z Powerbass L6C jestem naprawdę zaskoczony. I polecam te głośniki.
    bogus1984
    Level 26  
    Z ciekawości pod czym grają ? W czym to siedzi i czy drzwi masz wytłumione matami ? Ogólnie w czym lepiej zagrały od Rainbow, czym je pobiły ?
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Strzelam, tym że zostały zamontowane.
    bogus1984
    Level 26  
    Ja stawiam, że 125 Wat zlało 100 Wat ;) Tylko dalsze pytania są aktualne, ciekaw jestem co to napędza itd. :)
    Leoko
    Level 7  
    Wzmacniacz to jl audio e4300 75W4ohm na kanał. Założyłem jako pierwsze. I zagrały konkretnie. L6c z Powerbass o wiele słabiej grały. Jak wyłączę filtr HP to ładnie grają basem. Ale tnę je na 80-100hz. Maty są. jednak coś muszę jeszcze podkleić bo te esx ruszają drzwiami nieźle. Z tyłu mam M-12 powerbassa w skrzyni mdf35mm jak pamietam(robiłem ją 10 lat temu ;-) ) aktualnie pod orionem 8002. Ma biede ten sub :-D przy nim. Rainbow posiadam jeszcze mogę odsprzedać. Dodatkowo carpower 1502 i radyjko sony gt710 jakby ktoś coś. Aha i jeszcze zasilanie: 50mm2 do baga lutowane konektory do kabli (bez dziadowania). od alternatora do aku 30cm 22mm2. Kondżi 6F holywood(nie wiem czy te 6 tam jest). Wczoraj wyciągnąłem alt, żeby przeczyścić wszelkie styki i dać ten 22mm2 do aku. 70A chyba on jest. Trochę mało na to wszystko. Rozglądam sie za jakimś 140+ i aku w żelu na tył, bo robi się bieda przy głośniejszym graniu.
    bogus1984
    Level 26  
    Trzeba było porównanie zrobić, a tak polecanie ESX z tych dwóch w "ciemno", to ktoś pomyśli, że Rainbow to dziad... a to bzdura.

Druga sprawa, to przy takim sprzęcie masz już biedę z prądem ? Przecież nie masz jakiegoś masakratora, a zwykłego PB. Miałem przy alternatorze 70 A i aku 54 Ah mocniejsze zestawienia i nie było biedy. Dajesz od alternatora do aku dodatkowy drut, co w tym przypadku nie jest wcale konieczne, a masz podstawę, czyli dodatkową masę z akumulatora na karoserię i karoserię - silnik ? Przewód taki, jak zasilanie wzmacniaczy.
    Leoko
    Level 7  
    Rainbow ponoć są dobre. Nie słuchałem, więc nie wiem. Nie montuję bo nie ma takiej potrzeby już. Być może zagrały by lepiej. Ale esx jak dla mnie mocno podają. Nie mam jedynie dodatkowej masy karoseria-silnik(cenna uwaga-to jest teraz najsłabsze ogniwo). Zatem będzie zamontowana. Jak odwinę trochę volume, żeby przód dawał dość głośno i eMkę z tyłu prawie na maks jej możliwości to przygasaja delikatnie światła. Więc jak kupię sub 1kw to ten orion bedzie chciał więcej zapewne.
    bogus1984
    Level 26  
    To są podstawy wszystko. Na bank włożyłeś ESX, bo "moc" większa, tylko głośnik mocy nie ma, a wzmacniacz i tak nie ma tyle co jedne, czy drugie. Tyle.
    Leoko
    Level 7  
    Może wstawię te rainbow, tylko, że nie odsprzeda się ich jako nowych już. Bo może być też tak, że zagrają lepiej, bo przecież jest taki parametr jak efektywność. Jak to zrobię to na pewno się tu wypiszę. Co by się ludziom na pewno przydało. Przy powerbass L6c na maks ich możliwości normalnie usiedziałem i miałem niedosyt.. Esx jak poszły to przy głośniejszym graniu po prostu nie usiedzisz dłużej . Spróbuje wrzucić rainbow jeszcze, ale muszę nabrać weny hehe. A z Ciekawości co Wy wozicie w swoich drzwiach? I wogóle?