Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fuijtsu Siemens amilo li 1720- zawiesza się na ekranie Bios

28 Sty 2016 14:09 987 14
  • Poziom 12  
    Po załączeniu próbuje czytać Biosa, po czym zawiesza się. Po restarcie świecą kontrolki ale Biosa już się nie ładuje. Można wysuwać kieszeń ale ekran czarny. Sprawdzałem RAM jak i dysk na innym laptopie i działają. Sprawdzałem też procesor (nie było żadnych krzaczków) jak to bywa przy grafice. Na wszelki wypadek go podgrzałem i nic.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    Warto byłoby zaprogramowac bios od nowa.

• Spec od komputerów
    Zacznij od resety biosu. Sprawdź też napięcie bateryjki cmos - te modele były szczególnie wrażliwe na zbyt niskie napięcie.
    Jeśli nie pomoże to kość biosu w programator.

Przy uszkodzeniu grafiki nie zawsze są artefakty. Nie każda też zareaguje na podgrzanie.

Jakim sprzętem dysponujesz?
  • Poziom 12  
    wymieniłem baterię na nową i też nic.

Dodano po 35 [sekundy]:

wymieniłem baterię od biosu na nową i też nic.
  • Spec od komputerów
    Teraz przeprogramuj kość.
  • Poziom 12  
    Jak mam to zrobić skoro komputer nie może wystartować.
  • Poziom 33  
    Za pomoca programatora albo serwisu.
  • Spec od komputerów
    wlodekwlo napisał:
    Jak mam to zrobić skoro komputer nie może wystartować.

Wylutować kość z płyty, umieścić w podstawce programatora, wybrać odpowiedni plik i zaprogramować, następnie wlutować na swoje miejsce.
  • Poziom 12  
    rozkręciłem cały komputer, przemyłem płytę i części płynem kontakt IPA plus i po skręceniu zaczyna czytać biosa i zatrzymuje się komunikatem/ 0280 previous boot incomplete Default configuration used/. Po ponownym starcie tylko taki komunikat /operating system not found/.
  • Poziom 27  
    wlodekwlo napisał:
    Po ponownym starcie tylko taki komunikat /operating system not found/.

Nie widzi dysku albo nie masz systemu (lub system uszkodzony)
  • Poziom 12  
    Po paru restartach odpalił pięknie się załadował i otworzył windowsa. Po wyłączeniu i znów załączeniu odpala windowsa ale po załadowaniu się nieczuły jest na kursor z myszki i na palec z tabletu. Nie reaguje na podpięcie pad wszystkie cztery gniazda usb, nie działa klawiatura. Za pierwszym razem podał mi error 0280.
  • Spec od komputerów
    Do wymiany most południowy ATi SB460.
  • Poziom 12  
    Mam jeszcze ostatnie pytanie czy to jest skomplikowana operacja, czy jestem w stanie sam to wymienić. Mam przyrządy do lutowania gorącym powietrzem.
  • Spec od komputerów
    Preheater też masz? Ogólnie musisz najpierw poćwiczyć na uszkodzonych płytach, bo to jednak dość skomplikowana operacja.
  • Spec od komputerów
    wlodekwlo napisał:
    Mam jeszcze ostatnie pytanie czy to jest skomplikowana operacja, czy jestem w stanie sam to wymienić. Mam przyrządy do lutowania gorącym powietrzem.

Bardzo skomplikowana, jeśli nigdy tego nie robiłeś to nie dasz rady.
    Potrzebna stacja BGA.