Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[EAGLE] - Prośba o sprawdzenie schematu

28 Sty 2016 14:23 1179 4
 • Poziom 10  
  Cześć.

  Proszę o sprawdzenie schematu. Nie wiem czemu jest błąd nie podłączonych pinów do IC z V+ i V-.

  Czy drugi schemat z połączeniem zasilania jest poprawny? Nie potrzebuję padów do baterii na płytce, jednak nie wiem czy w tym przypadku jest dobre połączenie masy.

  Oryginalny schemat:
  [EAGLE] - Prośba o sprawdzenie schematu
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Poziom 22  
  Jezeli chodzi o nie podłączenie jako błąd w schemacie, to z tego co się orientuje to Eagle zawsze bedzie pokazywac błąd jak jest nie podłaczone sciezki do zasilania jezeli to pin zasilający ;). Co innego, gdybyś miał jakiś uC to nie pokazuje błędów prawda? Zobacz np. w DRC Error, ze zawsze pokaze błąd (warning) nawet jesli masz podłaczone dobrze zasilanie jako ostrzeżenie do weryfikacji i tak.
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Poziom 11  
  Ogólnie to nie ma podłączonego zasilania do wzmacniaczy. W dużym skrócie - masz ukryte piny, właśnie o nazwach V+ i V-, do których trzeba zrobić zasilanie. Żeby to zrobić, to musisz jakoś oznaczyć doprowadzone zasilanie i nazwać węzeł zgodnie z nazwą w scalaku. A tutaj, jak widzę, V+ i V- to po prostu gnd i 9V. Jeśli zmienisz nazwy tych sieci na V- i V+ to Eagle sobie już, niejawnie, podczepi zasilania scalaków do zasilania układu i będzie ok.
 • Poziom 10  
  Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Teraz chyba wszystko jest prawidłowo w schemacie. :)

  Teraz walczę z rozmieszczeniem elementów na płytce. Niestety słabo mi to wychodzi. Robi się plątanina połączeń przez tranzystory. Wszystkie ścieżki mają być na jednej stronie. Czy macie jakieś rady od czego zacząć i jak to sensownie porozmieszczać? Pewnie pomocne będzie zrobienie jumperów. Jak to zrobić w eagle`u?
 • Poziom 11  
  Co do rozmieszczenie - najprościej zacząć od dzielenia schematu na logiczne całości, przykładowo wzmacniacz i cała jego okolica odpowiadająca za sprzężenie zwrotne powinna być blisko siebie. Następnie układasz bloki już jeden obok drugiego - po prostu przechodzisz z łączenia mniejszych klocków do łączenia większych w całość;)

  Co do jumperów - zrób je na innej warstwie. Od razu masz przelotki(które jak ustawisz im słuszne średnice będą dobrze robić za pola lutownicze dla przewodów) i Eagle nie marudzi, że coś "wisi".