Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp Aquos LC-42DH77E - Nie zawsze działa, długo się włącza.

damian_11bos 28 Sty 2016 15:02 2064 0
  • #1 28 Sty 2016 15:02
    damian_11bos
    Poziom 12  

Witam

Chciałem uniknąć zakładania nowego tematu, jednak nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemu, a jest on następujący:
    Telewizor po podłączeniu do sieci uruchamia się około minuty, po uruchomieniu działa normalnie, gdy pilotem wyłączę go do trybu standby (czerwona dioda) i następnie znowu włączę to uruchomienie trwa chwilę.
    Cały problem zaczyna się gdy odłączę go od sieci lub wyłączę przyciskiem na panelu, wtedy po kolejnym podłączeniu i próbie uruchomienia, zielona dioda zaczyna migać i telewizor się już nie uruchomi. Jedyny sposób, aby go ponownie włączyć to odłączenie od sieci, poczekanie aż ostygnie i ponowne włączenie (które znowu trwa około 1 minuty).

Co dotychczas zrobiłem:

•Pomiar napięć:
    -na układzie IC1805 prawidłowe napięcia 3,3V oraz 5V
    -z zasilacza na inwerter wychodzi 12V i 62V (napięcia te znikają gdy zaczyna migać zielona dioda)
    •Pomiar wszystkich kondensatorów elektrolitycznych:
    -ESR na niskim poziomie (wszystkie poniżej 0,8Ω jedynie 2,2µ 50V ma opór 3,3Ω, kupiłem nowy i ma podobną rezystancję więc uważam, że wszystko jest okay)
    -pojemności zaniżone o nie więcej jak 10%
    •połączenia ze świetlówkami nie są nadpalone, dla pewności wyczyściłem je
    •przy próbie aktualizacji oprogramowania zaczyna migać pomarańczowa dioda
    •w trybie serwisowym wykasowałem błędy, jednak jeden się powtarza: MONITOR ERR CAUSE 02 co według instrukcji oznacza: Initial communication from the main CPU is not received.
    •poprawiłem luty większych elementów na zasilaczu i inwerterze

Trafiłem jeszcze na temat z niemalże identycznym problemem, jednak jego autor nie otrzymał odpowiedzi, a temat powędrował do kosza.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2461289.html

Nie wiem dokładnie co dalej mam "ugryźć" szukając usterki, z błędu wynika, że problem może leżeć na płycie głównej, ale to tylko mój domysł.

Za wszelką pomoc i porady z góry Dziękuję i Pozdrawiam Forumowiczów :)

Wymieniłem kondensator 6,8nF C9668 na 30nF i telewizor ożył. Jak na razie 2 dzień testów i wszystko działa jak należy.
    W załączniku dodaje manual uzupełniony o parę schematów zasilacza.

sharp_lc42...ull_sm.pdf Download (29.87 MB)

Telewizor po tygodniu użytkowania działa bez zarzutu, więc temat zamykam.

Dodatkowo, gdyby ktoś potrzebował aktualizacje do tego modelu, dorzucam plik:
    sharplcdmn...hde111.rar Download (13.43 MB)

0 0