Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem - OpenVPN i brak polskich znaków

28 Sty 2016 16:03 666 6
  • Poziom 2  
    Witam,

mam problem z polskimi znakami po zestawieniu połączenia OpenVPN.

Problem występuje tylko u nielicznej grupy klientów.(z jednej lokalizacji)

Pozostali klienci łączący się za pomocą OpenVPN do tego samego serwera(z różnych lokalizacji) nie mają tego problemu.

Problem ustępuje po rozłączeniu połączenia i wyłączeniu aplikacji, lecz nie w każdym przypadku, czasem wymagane jest ponowne uruchomienie komputera.

Brak polskich znaków u tych klientów nie jest regułą, aczkolwiek powraca bardzo często.

Systemy operacyjne tych osób to 2-3 osoby Windows 10, pozostali to Windows 8.1 i Windows 7.

Spotkał się ktoś z podobnym problemem?

Sprawdzałem układ klawiatury po zestawieniu połączenia, lecz OpenVPN nie robi żadnej zmiany w systemie układu klawiatury i zawsze jest ustawiony układ [QWERTY] Polski (programistyczny).

Rozwiązania tego problemu się nie doszukałem, a nie znajdę tego na obcojęzycznych stronach/forach, ponieważ po co im język Polski ?

Potrafi ktoś pomóc?

Pozdrawiam i liczę,

że może ktoś nakieruje mnie na rozwiązanie tego.
  • Specjalista Sieci, Internet
    OpenVPN to IP protocol i nie ma _żadnego_ wpływu na ogonki.

Łaczysz przez RDP (remote desktop) ? tam szukaj problemu.
  • Poziom 2  
    łączą się przez rdp ale to nie jest tego wina na pewno...
    dostałem wzmiankę, że może to być któraś aktualizacja excela przeprowadzona przez windows, lecz nie mogę nic dokładnie znaleźć w google na ten temat, abym mógł tą odpowiednią aktualizację znaleźć i usunąć...
    Uruchom notepad, sprawdź czy są ogonki
    Uruchom cmd.exe sprawdź czy są ogonki

Pokaż ustawienia keyboard & languages
  • Poziom 2  
    sprawdzę to jak tylko problem się pojawi ponownie, nie dodałem tego na początku, ale klienci łączą się OpenVPN'em i używają aplikacji umieszczonych na serwerze za pomocą RemoteAPP, m.in. jest tam excel
    Mam win 7, laptop, czasem po wybudzeniu ze stanu uśpienia, gubi ogonki, pomaga wylogowanie.
  • Poziom 37  
    clays116 napisał:
    sprawdzę to jak tylko problem się pojawi ponownie, nie dodałem tego na początku, ale klienci łączą się OpenVPN'em i używają aplikacji umieszczonych na serwerze za pomocą RemoteAPP, m.in. jest tam excel

Czyli ogonków brakuje na serwerze nie lokalnym komputerze. Jest to roznica. Sprawdz ustawienia ogonkowe na rzeczonym serwerze. Zaloguj sie fizycznie do tego serwera i czy wtedy tez jest problem z ogonkami? jesli tak zmien ustawienia.