Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

w jaki sposób mogę sterować sygnałem PWM do zwiekszania/zmniejszania obrotó BLDC

28 Sty 2016 16:34 882 4
 • Poziom 5  
  Witam. Wytłumaczy mi ktoś w jaki sposób mogę sterować sygnałem PWM do zwiekszania/zmniejszania obrotów silnika? Kod jaki do tej pory napisałem rozpędza silnik do prędkości maksymalnej, a chciałbym płynnie sterować potencjometrem. Szukałem po internecie i niewiele znalazłem.

  Kod: c
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod
 • BotlandBotland
 • Poziom 34  
  A jakiś schemat może?
  Domyślam się, że masz silnik z rozdzielonymi wyprowadzeniami uzwojeń (6 pin + czujniki).
  Jeżeli masz po prostu te wyprowadzenia podłączone przez wzmaciniacze do sześciu wyjść procesora, to wymagałoby programowego PWM, co może być trudne.
  Jakie parametry silnika?
 • BotlandBotland
 • Poziom 5  
  Robiłem na podstawie tej strony co podał @dp-mion7 do momentu, aż wszedł sygnał PWM, uczę się w arduino i cieżko mi zrozumieć ten kod dla AVR Studio. Patrzyłem na timery z noty producenta atmegi328p od strony 153 i kod, który do tej pory napisałem to :

  Kod: c
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod


  Mam problem z tym PWM, bo niby po wgraniu tego programu silnik się obraca, jednak z takim samym skutkiem jak przy zwykłym digitalWrite ( mówię o pinach 3,5,6 z arduino czyli te pierwsze trzy z PWM w atmedze328p). Wyjścia 8,9,10 sterują dolnymi kluczami, bez PWM. Schemat chyba zbędny, bo taki sam z takimi samymi tranzystorami jak na stronie mikrokontrolery.blogspot.com

  edit

  Co robię nie tak?