Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

w jaki sposób mogę sterować sygnałem PWM do zwiekszania/zmniejszania obrotó BLDC

28 Sty 2016 16:34 882 4
  • Poziom 5  
    Witam. Wytłumaczy mi ktoś w jaki sposób mogę sterować sygnałem PWM do zwiekszania/zmniejszania obrotów silnika? Kod jaki do tej pory napisałem rozpędza silnik do prędkości maksymalnej, a chciałbym płynnie sterować potencjometrem. Szukałem po internecie i niewiele znalazłem.

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • BotlandBotland
  • Poziom 34  
    A jakiś schemat może?
    Domyślam się, że masz silnik z rozdzielonymi wyprowadzeniami uzwojeń (6 pin + czujniki).
    Jeżeli masz po prostu te wyprowadzenia podłączone przez wzmaciniacze do sześciu wyjść procesora, to wymagałoby programowego PWM, co może być trudne.
    Jakie parametry silnika?
  • BotlandBotland
  • Poziom 5  
    Robiłem na podstawie tej strony co podał @dp-mion7 do momentu, aż wszedł sygnał PWM, uczę się w arduino i cieżko mi zrozumieć ten kod dla AVR Studio. Patrzyłem na timery z noty producenta atmegi328p od strony 153 i kod, który do tej pory napisałem to :

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Mam problem z tym PWM, bo niby po wgraniu tego programu silnik się obraca, jednak z takim samym skutkiem jak przy zwykłym digitalWrite ( mówię o pinach 3,5,6 z arduino czyli te pierwsze trzy z PWM w atmedze328p). Wyjścia 8,9,10 sterują dolnymi kluczami, bez PWM. Schemat chyba zbędny, bo taki sam z takimi samymi tranzystorami jak na stronie mikrokontrolery.blogspot.com

edit

Co robię nie tak?