Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie ładuje Topex Graphite -

28 Sty 2016 17:02 1179 4
  • Poziom 9  
    Witam mam problem z ładowaniem wkrętarki, Topex Graphite 58g119.Akumulator 18v 1.5Ah.Nigdy nie miałem do nie oryginalnej ładowarki więc nawet nie znam jej parametrów.Kupiłem ładowarkę 21v 300mah ładowarka ładowała z 8-10 minut po czym zgasły diody i ładowarka spalona strasznie gorąca.Poprzednie dwie w ten sam sposób poszły, ale w tej chwili nie jestem w stanie podać ich parametrów.Pytanie co powoduje uszkodzenia tych ładowarek może ktoś zna oryginalne parametry ładowarki może źle je dobieram.Proszę o pomoc.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 19  
    Czy przypadkiem bieguny styków nie są odwrotnie podłączone jak wsadzisz baterię do ładowarki ?
    Być może ogniwa w baterii są uszkodzone i uszkadzają te pseudo ładowarki.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 9  
    Wiesz mi to nie są pseudo ładowarki dziś załatwiłem oryginalną z boscha.Jak sprawdzić te bieguny bo przy zasilaczu mam plus i minus jak sprawdzić przy ładowarce.
  • Poziom 19  
    Lokiszta napisał:
    Wiesz mi to nie są pseudo ładowarki dziś załatwiłem oryginalną z boscha.Jak sprawdzić te bieguny bo przy zasilaczu mam plus i minus jak sprawdzić przy ładowarce.

Np. woltomierzem.
  • Poziom 9  
    Chodzi ci o podłączenie tylko jeśli tak to w tym modelu nie da się pomylić.Bateria wchodzi tylko w jednym położeniu do zasilacza.

Dodano po 24 [minuty]:

Rozumiem ale to nie to jak możesz zobacz jak wygląda zasilacz tam gdzie się wkłada właśnie baterię w tym modelu.I daj znać czy o to ci chodzi.Jak sprawdzić czy uszkodzone są akumulatorki bo ci powiem one prze te 8-10 minut się coś naładują i wiertarka normalnie chodzi.