Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

infiniti fx 35 nagłe rozładowanie akumulatorta

28 Sty 2016 18:23 1524 20
 • Poziom 5  
  witam proszę o poradę co może być przyczyną nagłego rozładowania akumulatora w samochodzie infiniti , wszystko było z akumulatorem ok normalnie kręcił i nagle wszystko przestało działać tak jak by w ogóle nie było akumulatora po naładowaniu 2 dni było ok , zostawiłem samochód na 2 godz. i to samo zero reakcji zupełna cisza . Czy to akumulator do wymiany czy coś może rozładowuje akumulator . Wymieniłem przed tymi cyrkami z akumulatorem czujnik poziomu gazu LPG czy to może mieć jakiś związek . OD czego zacząć szukać przyczyny. z góry dziękuję za jakieś sugestie
 • Poziom 11  
  Nagłe to znaczy jak szybko? Kręci rozrusznikiem i nagle przestaje czy np auto stoi dzień lub dwa i przestaje kręcić.Jakie w tedy akumulator ma napięcie ??
 • Poziom 10  
  Zacznij od sprawdzenia alternatora bo chyba tobie nie ładuje aku!!Sprawdz na wyłaczonym silniku akumulator i po odpaleniu!!
 • Poziom 14  
  Sprawdź jaki prąd płynie w spoczynku tzn. gdy wszystkie odbiorniki masz wyłączone (tak jak zostawiasz auto na parkingu). Zdejmij klemę podłącz amperomierz. Oczywiście wszystko na naładowanym aku. Może masz zwarcie w jakimś obwodzie, grzeje szyba cały czas albo lusterka, zwarcie w rozruszniku i prąd upływa. Przyczyn może być naprawdę bardzo dużo. Prąd w spoczynku powinien oscylować w granicach 10 do max ok. 20 mA (zegarek, pamięć radia... poprawcie mnie jeśli źle piszę). Jeszcze kolejną sprawą jest sprawdzenie akumulatora i jego sprawności, mechanicy mają takie urządzonka. Może to być także, że aku dostał zwarcia wewnątrz, nie zamarzł Ci przy ostatnich mrozach?
 • Poziom 34  
  Zbadaj stosownym urządzeniem, czy któryś z odbiorników nie "kradnie" Ci energii z akumulatora (na forach dużo informacji). Sprawdź, czy masz właściwie zamocowany akumulator, bo lekceważenia tej sprawy prowadzi zwykle do zakupu nowych akumulatorów. W znanych mi przypadkach, tj. w wyniku "latających" akumulatorów obrywały się w nich "słupki" plusowe lub minusowe i akumulatory nadawały się tylko na złom, a usterki miały podobne objawy.
 • Poziom 5  
  dzięki za porady , sprecyzuję sytuację . Samochód odpalił normalnie po ok 2 -3 godz. postoju prąd w aku zniknął całkowicie. Po naładowaniu akumulatora sytuacja się powtórzyła, parę godz. jazdy 2-3 godz. postoju i akumulator padł całkowicie. Wizyta u elektryka i pomiarach ładowanie ok . Nie zmierzono poboru prądu na postoju czy nie ucieka tylko zasugerowano mi kupno nowego akumulatora . Tak też uczyniłem i sytuacja się powtórzyła . Parę godz. postoju i akumulator rozładowany . Przed tymi cyrkami z akumulatorem byłem u gazownika , była wymiana filtrów , diagnostyka komputerowa i wymiana czujnika poziomu gazu (może mieć to jakiś związek ). POMOCY . Pozdrawiam
 • Poziom 43  
  kibic 60 napisał:
  Nie zmierzono poboru prądu na postoju czy nie ucieka

  To go zmierz
 • Poziom 5  
  Teraz już nie muszę mierzyć bo wiem ze prąd ucieka .Wymieniłem akumulator i jest to samo. Proszę o sugestie co może być przyczyną i czy może mieć jakiś związek z wizytą w serwisie lpg (regulacja komputerowa , wymiana filtrów, wymiana czujnika poziomu gazu)
 • Poziom 43  
  Nic z tych rzeczy.
 • Poziom 10  
  Czyli alternator ma przerwy w ładowaniu ,jesli wiesz już i testowałeś aku sprawdz intalacje od aku i alternator!!!
 • Poziom 35  
  Akumulator już wymieniłeś-teraz pora na zmianę elektryka.
  Jak już koledzy powyżej stwierdzili, problem jest banalnie prosty do zdiagnozowania:

  albo alternator (regulator napięcia) nie ładuje akumulatora; pomiar woltomierzem na klemach przy pracującym silniku - powyżej 14V

  albo coś pobiera cały czas prąd i to niemały. Należy po kolei wyjmować bezpieczniki, aż prąd wróci do normy czyli kilkudziesięciu mA.
 • Poziom 43  
  Max 0,05A poboru po 15min. na zamkniętym aucie.
 • Poziom 5  
  witam proszę o poradę gdyż dalej mam problem z poborem prądu z akumulatora w czasie spoczynku. Po wizycie u elektryka sytuacja wróciła do normy na 2 tyg. (dokładnie nie dowiedziałem się co było przyczyną poboru prądu . Dowiedziałem się tylko że było 0,8 A i zbił mi na 0,08 ] i miało być ok . Po 2 tyg. samochód po nocy nie odpalił -akumulator znów rozładowany . Na przyrządach u elektryka pokazywało pobór na początku 0,15 A a po pewnym czasie spadło na 0,07 , elektryk twierdzi że tak powinno być . po postoju 2-4 godz. jest ok ale postał samochód noc i rano akumulator padł . Ręce opadają . proszę o poradę co robić . czy pobór 0,07 to nie za dużo ?
 • Poziom 5  
  Może jakieś sugestie co może być przyczyną tych problemów . Z góry dziękuję
 • Poziom 35  
  Tylko to, co napisałem kilka wpisów wcześniej.
  Nic nie napisałeś na temat ładowania akumulatora w samochodzie.
  Czy było mierzone napięcie na akumulatorze przy pracującym silniku - powinno wynosić ok 14,5 V.
 • Poziom 5  
  ładowanie ok , powyżej 14 v . Ostatnie badanie pokazywało pobór 0,07 a jak samochód postał całą noc to akumulator padł . Akumulator sprawny jak zdejmę klemę na noc to rano odpala bez problemu
 • Poziom 14  
  Masz alarm, może on robi zwarcie. Spróbuj zrobić dłuższy pomiar przy zamkniętym aucie, może coś się wyjawi nowego. Zostaw amperomierz w obwodzie na dłuższy czas i obserwuj czy po jakimś czasie pobór prądu nie rośnie.
 • Poziom 5  
  dziękuję za pomoc , sytuacja opanowana do jednego z przekaźników dostała się wilgoć i to było powodem poboru prądu