Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Bosh PIE611F17E - grzeje jedno pole

uncle__saddam 28 Sty 2016 20:24 1995 5
  • #1 28 Sty 2016 20:24
    uncle__saddam
    Poziom 13  

Witam,

posiadam płytę indukcyjną Bosch PIE611F17E 230V, początkowo wyrzucała w domu bezpieczniki.

Wymieniłem uszkodzony mostek prostowniczy i tranzystory IGBT (dwa były zwarte). Oryginalne IGBT RJH60T4 wymieniłem na IRG4PF50WD.

Kuchenka działa, ale grzeje tylko jedno pole (prawy górny róg). Przy próbie włączenia reszty pojawia się błąd e9.

Niestety nie mogę znaleźć ani schematu ani instrukcji serwisowej.

W załączniku zdjęcie elektroniki i prowizoryczny schemat głównych elementów narysowany z natury. Przepraszam za jakość.

Jeżeli ktoś wie co oznacza błąd e9 będę wdzięczny za informację. Jeśli nie to może jakaś podpowiedź co jeszcze mogę sprawdzić.

Adam

0 5
  • #2 29 Sty 2016 18:04
    iskrownik
    VIP Zasłużony dla elektroda

uncle__saddam napisał:
    Jeśli nie to może jakaś podpowiedź co jeszcze mogę sprawdzić.
    Sprawdź drivery tranzystorów IGBT ( TLP 350 ) często lecą wraz z parą IGBT.

0
  • #3 29 Sty 2016 21:24
    uncle__saddam
    Poziom 13  

Właśnie się do nich zabierałem, jako kolejny krok z tego co mi przyszło do głowy. Jest jakaś prosta metoda sprawdzenia / zmierzenia tych elementów w układzie ale "offline" ?

Dam znać jak wyniki,

Dzięki

Adam

0
  • #4 30 Sty 2016 07:52
    iskrownik
    VIP Zasłużony dla elektroda

uncle__saddam napisał:
    Jest jakaś prosta metoda sprawdzenia / zmierzenia tych elementów w układzie ale "offline" ?
    Nie ma takiej metody, ale jest zasada że wraz z IGBT wymienia się w tych modułach driver. Rzadko kiedy ten scalak "przeżyje".

0
  • #5 30 Sty 2016 12:29
    uncle__saddam
    Poziom 13  

OK to mi wystarczy. W sumie nie dziwne, uszkodzone igbt miały przebicie na wszystkich nogach więc ten układ na pewno oberwał.

Jak tylko będę miał chwilę i części to dam znać jak rezultaty.

Przy okazji pytanie ogólne. Z tego co widzę ta kuchnia ma tylko dwie sekcje. Czy w związku z tym możliwe jest grzanie na wszystkich polach jednocześnie przy założeniu oczywiście że nie wszystkie grzeją na pełnej mocy?

Jeszcze raz dzięki za podpowiedź, napisze jak tylko będę wiedział coś więcej.

Adam

0
  • #6 01 Kwi 2016 21:11
    uncle__saddam
    Poziom 13  

Trochę to trwało bo części szły z Chin ale drivery zostały w końcu wymienione.
    Niestety sytuacja nie uległa zmiana. Nadal grzeje tylko to jedno pole a przy próbie włączenia pozostałych kuchnia wyświetla błąd e9.

Będę bardzo wdzięczny za za dalsze wskazówki.

0