Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Inter Cars - k這poty z reklamacja

Damis16 28 Sty 2016 22:52 3186 18
  • #1 28 Sty 2016 22:52
    Damis16
    Poziom 15  

Witam wszystkich serdecznie.
    Mam problem a mianowicie chodzi o reklamacje.

Zakupi貫m w sklepie Inter Cars rozrz康 do busa, co sie okaza這 po zamontowaniu go przez mechanika to to, ze od razu po uruchomieniu silnika 軼i庵a pasek w stron bloku silnika. Nic nie pomog這 np napi璚ie mocniej paska.
    Po zdj璚iu nowego rozrz康u i za這瞠niu starego wszystko wr鏂i這 do normy. Zn闚 pr鏏a za這瞠nia nowego i dalej 軼i庵a wiec postanowi貫m odda to na reklamacje.
    Sklep bezproblemowo mi przyj掖 towar i kaza oczekiwa na decyzje do 2 tyg.
    Po 2 tyg otrzymuje decyzje ze odrzucono reklamacje, napisano w niej ze wina by lu幡y nienapiety pasek rozrz康u.
    Zdziwi貫m sie gdy ta odmow niewystawil producent tylko g堯wna hurtownia Inter Cars!
    Oczywi軼ie odwo豉貫m sie od decyzji , jednak po 2 tyg zn闚 odmowa i ta sama 酥iewka i zn闚 decyzja od tego samego go軼ia z tej hurtowni.

Dzwoni wiec na infolinie i kontaktuje sie z tym Panem, pytam sie jak on sprawdzi ten towar a on m闚i ze sprawdzi to po prostu czy nie ma luz闚 na 這篡sku, ze wzi掖 napinacz i zakr璚i nim w r瘯ach i ze prosto wszystko chodzi i ze winny jest mechanik.
    Pora磬a

Powiedzcie mi co ja mam dalej robi?
    Bo zn闚 sie odwo豉m to bedzie dalej odrzucenie reklamacji,
    Towar wzi皻y na faktur na firm.

Pozdrawiam

0 18
  • #2 28 Sty 2016 23:29
    Kubersonn
    Poziom 4  

Je瞠li masz pewno嗆, 瞠 nie jest to wina mechanika to udaj si do rzecznika praw konsumenta, przedstaw spraw i niech on si tym zajmie. W ka盥ym urz璠zie miasta powinien pe軟i dy簑ry. Cz瘰to wystarczy jedno pismo i firmy wymi瘯aj, poniewa boj sie konfrontacji. Wizyta powinna by bezp豉tna.

0
  • #3 28 Sty 2016 23:32
    Damis16
    Poziom 15  

Podobno rzecznik praw konsumenta nie przys逝guje przedsi瑿iorstwom .

0
  • #4 28 Sty 2016 23:52
    GBW
    Poziom 28  

Poszukaj bezpo鈔edniego importera cz窷ci i wy郵ij do nich oraz do sklepu, email z opisem ca貫j reklamacji w陰cznie z sposobem kontroli cz窷ci. Z powodu nie uznania reklamacji sprawa zosta豉 zg這szona do rzecznika. List otrzymuj,

Przewa積ie dzia豉, Jak si nie odezw to do rzecznika.

0
  • #5 29 Sty 2016 09:56
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Nakr耩 film ( jak to mozliwe) z pracy rozrzadu na starych gratach i na nowych, wy郵ij do sprzedawcy/importera/rzecznika + faktura od mechanika za podw鎩n nieudan wymian+ sugestia , 瞠 szykujesz sie do podania sprawy do s康u. Jak zobacz , ze nie 瘸rtujesz mo瞠 kto si ocknie, bo mo瞠 ich to kosztowa kilka razy wiecej. W s康zie masz bardzo du瞠 szanse wygra, ale dochodz na poczatek koszty ekspertyzy, czas, dojazdy, wi璚 pewnie nie warto , ale o tym wiedz te nie zawsze uczciwi sprzedawcy.
    Zapytaj pisemnie o uprawnienia do wydawania opinii tego cz這wieka , kt鏎y sie wypowiedzia w sprawie i na podstawie jakich kryteri闚, norm i urz康ze pomiarowych wyda swoja opini.

0
  • #7 29 Sty 2016 11:59
    elele
    Poziom 17  

Panowie. RPK nie zajmuje si sporami pomi璠zy przedsi瑿iorcami. Ja bym proponowa podjechanie do wskazanej przez sprzedawc ASO i niech tam go za這膨 tak 瞠by dzia豉.

0
  • #8 29 Sty 2016 12:39
    Damis16
    Poziom 15  

Samoch鏚 to Renault Master II a firma rozrz康u to Ruville.

Dodano po 9 [minuty]:

Kurcz mowi wam, trafi貫m na takiego go軼ia ze cie磬o z nim sie rozmawia.
    W odwo豉niu postraszylem go rzecznikiem i sprawa w sadzie ale nie zrobi這 to na nim 瘸dnego wrazenia

0
  • #9 31 Sty 2016 13:09
    bandi21
    Poziom 29  

Jak ju kto wcze郾iej napisa,za膨daj od IC wskazania warsztatu kt鏎y zamontuje sprzedany przez nich towar.Dobrze 瞠by by przy monta簑 i patrzy a nawet nagrywa ca陰 robot.

0
  • #10 31 Sty 2016 21:36
    Damis16
    Poziom 15  

mam to rz康anie z這篡c na pismie odwo豉wczym od tej decyzji?
    mam rozumiec, 瞠 za monta mam ponownie ja p豉ci? kurcze zaraz to przep豉ce ten rozrz康 za ponowne monta瞠 przez mechanik闚 :(

0
  • #11 31 Sty 2016 21:55
    miwi
    Poziom 27  

Tak to ju jest jak kto kupuje piekarni aby zje嗆 bu趾 ! Gdyby zleci mechanikowi ca陰 us逝g wraz z cz窷ciami, nie traci by czasu i nie mia tylu problem闚. A teraz popro mechanika o o鈍iadczenie 瞠 us逝ga by豉 wykonana prawid這wo i 瞠 cz窷 jest wadliwa.

3
  • #12 01 Lut 2016 10:14
    Damis16
    Poziom 15  

takie o鈍iadczenie mia貫m juz na samym poczatku bo potrzebne by這 do z這瞠nia z wnioskiem reklamacyjnym.
    i Prosze nie krzycz, nie zmienia to faktu 瞠 intercars zachowuje sie 幢e wobec klienta

0
  • #13 01 Lut 2016 10:19
    andrzej20001
    Poziom 43  

Ale IC na oko nie jest w stanie stwierdzi takiej wady co si dziwicie ? . To tak jak przychodzi kto na reklamacje akumulatora a nie ma 豉dowania w aucie.
    Po mojemu napisz pismo do centrali IC.

0
  • #14 01 Lut 2016 10:47
    Kune
    Poziom 23  

To powiedz go軼iowi, 瞠by wybra Ci warsztat do kt鏎ego masz jecha zamontowa ten rozrz康 i co je郵i jednak oka瞠 si wadliwy? Rozumiesz, 瞠 oni pokrywaj fv za ta i poprzedni wymian, bo jak w inny spos鏏 masz im do udowodnic? Masz wzi望 do tego rzeczoznawce?

0
  • #15 01 Lut 2016 11:17
    DJ ANNUS
    Poziom 31  

andrzej20001 napisa:
    To tak jak przychodzi kto na reklamacje akumulatora a nie ma 豉dowania w aucie.

Tak jak akumulator wskazuje na zu篡ty bo jezdzi喚 bez 陰dowania to si nie dziw 瞠 ci reklamacji nie uwzgl璠ni.

Kolego autorze co jest przyczyn tego stany rzeczy 瞠 ci sci庵na pasek?

Po drugi to normalne 瞠 jest problem, bo to co zrobi喚 jest g逝pie, trzeba by這 samemu sobie wymieni.

0
  • #16 01 Lut 2016 19:04
    przemek25l
    Poziom 29  

Nie pierwszy nie ostatni raz reklamacja nie uzasadniona. Nie zawsze op豉ca si zaoszcz璠zi na cz窷ciach. Dlatego w warsztacie jest troszk dro瞠j ale to mechanik zamawia nast瘼n cze嗆 i zak豉da klientowi na w豉sny koszt.
    Wtedy mechanik robi drugi raz za darmo i cz窷 kupuje z w豉snych pieni璠zy i buja si z reklamacj tak jak ty.
    Jak to m闚i chytry dwa razy traci.
    Teraz jedyne wyj軼ie kupi drugi rozrz康 zap豉ci drugi raz za robot ewentualnie zleci ca這嗆 mechanikowi.
    Je瞠li jeste pewien 瞠 wina jest cz窷ci to pozostaje rzeczoznawca pismo do ic wraz z opini i kosztami opinii. Nast瘼nym krokiem jest dochodzenie swoich praw przed s康em.
    Wtedy mo瞠sz wyst徙i o opini z jakiego instytutu kt鏎y zajmuje si silnikami spalinowym.
    Powodzenia i 篡cz pomy郵nego fina逝 sprawy.

2
  • #17 01 Lut 2016 19:46
    DJ ANNUS
    Poziom 31  

To te si pyta貫m co jest nie tak, bo jak kt鏎y element to go po prostu kupujesz nowy i zak豉dasz w masterze.

0
  • #18 01 Lut 2016 22:44
    Daro122
    Poziom 28  

Piszesz 瞠 "po uruchomieniu silnika 軼i庵a pasek w stron bloku silnika" , czy to 軼i庵anie powoduje jakie uszkodzenia paska ? . Ty pewnie chcia豚y aby pasek by idealnie po 鈔odku szeroko軼i k馧 z瑿atych , bo tak 豉dniej lecz taka idealna sytuacja zdarza si rzadko . Przewa積ie pasek ucieka w kt鏎捷 stron , ko豉 z瑿ate rozrz康u i rolki posiadaj powierzchnie o kt鏎e normalnie ociera si pasek i jest to normalny stan , problem jest wtedy gdy uszkodzone ko這 lub rolka powoduje uszkodzenie paska i twoja rola w tym by po czasie skontrolowa czy nie nast瘼uje nadmierne zu篡cie paska . Dawno , dawno temu niekt鏎e silniki posiada造 rolki wyposa穎ne w dodatkow 鈔ub kt鏎 mo積a by這 poluzowa lub dokr璚i odchylaj帷 o rolki i pasek mo積a by這 ustawi tak jak by chcia .

0
  • #19 01 Lut 2016 22:56
    DJ ANNUS
    Poziom 31  

A autor nawet nie pochwali si jaki ma silnik i jaki rocznik.

0