Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2 radia samochodowe / Filtry HPF i LPF

MaWe1989 28 Sty 2016 23:38 1044 4
  • #1 28 Sty 2016 23:38
    MaWe1989
    Poziom 2  

Witam

Jestem posiadaczem BMW E46 w której mam zamontowaną stacje multimedialna firmy erisin pracująca pod systemem Android

Niestety ale urządzenie nie posiada equalizera ani jakichkolwiek filtrów

Radio posiada wyjście na subwoofer oraz na wzmacniacz obecnie w bagażniku mam podpięty wzmacniacz a do niego skrzynkę basową poprzez wyjście na suba z radia.

Mój problem polega na tym że chciałbym dołożyć do tego wszystkiego filtry górno i dolno przepustowe. Chce odciąć basy od reszty głośników i mieć bas tylko na subie

Mam 3 rozwiązania jak to zrobić

1. dołożenie jakiegoś skonstruowanego w malej skrzyneczce filtra HPF LPF o ile da się taki zrobić /kupić jeżeli tak podpowiedzcie skąd go wziąć jak zrobić

2. Dołożenie 2 wzmacniacza jeden wzmak do głośników i obciąć na nim basy, 2 wzmak tylko do suba

3. Dołożenie np w bagażniku 2 radia samochodowego, sygnał ze stacji multimedialnej przekazywany byłby poprzez aux do drugiego radia a z niego dopiero na głośniki

jeżeli pomysł 2 to jak przesłać sygnał ze stacji multimedialnej do 2 radia po przez wyjscia w kostce ISO ??

0 4
  • Pomocny post
    #2 29 Sty 2016 00:19
    powalla
    Moderator CarAudio

MaWe1989 napisał:
    Mam 3 rozwiązania jak to zrobić

Idź drogą nr 2.

0
  • #3 29 Sty 2016 08:50
    MaWe1989
    Poziom 2  

Czyli wybierając 2 drogę

Wrzucam 2 wzmaka 4 kanałowego, od radia puszczam z wyjścia 4 RCA do wzmaka, a kable z kostki iso zamiast wychodzić z radia przepinam na wzmak ??

Czy są ewentualnie wzmacniacze na rynku 5 kanałowe taki żeby odciął tylko niektóre pasma na głośnikach ale na subie zostawił bass ( chciałbym oszczędzić miejsca)

Czy mogę aby nie ciągnąć nowych kabli zasilanie, masę i remote wzmacniacza zmostkować czy musi to iść na osobnych kablach ewentualnie jak na jednym to jaki przekrój i bezpiecznik powinien być ??

0
  • Pomocny post
    #4 29 Sty 2016 10:48
    slavwek.ie
    Poziom 34  

Są wzmacniacze 5 kanałowe z pełną filtracją każdej pary kanałów.
    Średnica kabli zasilających zależy od mocy twojego zestawu grającego.

0
  • #5 21 Kwi 2016 00:01
    MaWe1989
    Poziom 2  

Jak będzie kasa to zdecyduje sie na wzmacniacz 5 kanałowy.

Dzieki za pomoc :!: :!:

0