Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór odkurzacza do 500zł - Zelmer.

janeksok 28 Jan 2016 23:43 2469 8
    janeksok
    Level 12  
    Cześć!

Poszukuję odkurzacza do 500zł. Rozglądam się głównie za Zelmerem - jakość wykonania Electroluxa do mnie nie przemawia. Wpadły mi w oko dwa modele - Aquawelt 919.0SP oraz Jupiter ZVC425HT, do których linki zamieszczam poniżej. Czy ktoś z Was orientuje się, który z nich będzie mniej awaryjny, bardziej praktyczny, etc? Aquawelt ma większą moc (1500W vs 1000W), jednak nie wiem czy fakt, że jest bardziej rozbudowany nie ma wpływu na faktyczną moc ssania? A może polecicie coś innego?

Pozdrawiam!
    arekb81
    Level 27  
    Jeśli chodzi o odkurzacze, to na pewno nie Electrolux - najwyższa awaryjność.
    Zelmer średnio wypada jeśli chodzi o awaryjność. Jeśli koniecznie Zelmer, to bierz tego Jupitera. W tym drugim dość szybko padają silniki/łożyska ze względu na wilgoć/wodę i serwis potrafi tego nie uznawać na gwarancji z powodu zalania w wyniku niewłaściwej obsługi!

Najmniej awaryjne to Rowenta i chyba jako jedyny producent odkurzaczy ma normalne ceny części, np. silnik w zależności od modelu kosztuje ok.120-150 zł.
    mariuszp19
    Level 34  
    Miałem już w życiu kilka odkurzaczy, ale od kiedy zacząłem używać odkurzacza z fitrem wodnym nigdy bym nie wrócił do tradycyjnych. Na początku przygody z odkurzaczem z fitrem wodnym był Zelmer Wodnik. Służym mi dobrych kilkanaście lat. Co prawda w ramach gwarancji były wymieniane łożyska w silniku, ale potem już nie było problemu. Po kilkunastu latach zdecydowałem zmienić na coś nowszego i kupiłem THOMASA II. Odkurzacz, co prawda z innej półki cenowej, ale nie żałuję.
    bartek.wet
    Level 11  
    Popatrz na odkurzacze firmy Profi z Rzeszowa. Mam 10.5 i jestem zadowolony. Po 7 latach mam pierwszy problem ze zwijarką przewodu. Miałem kilka lat temu problem z silnikiem (żona wyssała wodę po podlewaniu), ale to nie wina producenta. Kupiłem silnik za przyzwoite pieniądze w w/w firmie i sam wymieniłem. Czasami rozrywa papierowe worki, ale pewnie wynika to z siły ssania. Jestem z Rzeszowa ale z firmą nie mam nic wspólnego.
    Pozdrawiam
    Przemeek1988
    Level 22  
    arekb81 wrote:
    Jeśli chodzi o odkurzacze, to na pewno nie Electrolux - najwyższa awaryjność.
    Zelmer średnio wypada jeśli chodzi o awaryjność. Jeśli koniecznie Zelmer, to bierz tego Jupitera. W tym drugim dość szybko padają silniki/łożyska ze względu na wilgoć/wodę i serwis potrafi tego nie uznawać na gwarancji z powodu zalania w wyniku niewłaściwej obsługi!

Najmniej awaryjne to Rowenta i chyba jako jedyny producent odkurzaczy ma normalne ceny części, np. silnik w zależności od modelu kosztuje ok.120-150 zł.

Nie wiem skąd masz takie opinie no ale cóż...

Nawiązując do tematu autora. Okres żywotności zarówno Zelmera jak i Electroluxa jest podobny- dobry/wysoki. Są to sprzęty na lata, które dobrze wykonują to do czego zostały stworzone bez większych nieudogodnień. Mowa tu oczywiście o modelach workowych produkowanych w Europie.

Z Zelmer skoncentrował bym się nad Jupiterem, Floorisem i ewentualnie Syriusem.
    W przypadku Electroluxa wart uwagi jest napewno ClassicSilence, ErgoSpace, JetMaxx, UltraSilencer.
    Porównując wykonanie zewnętrzne, spasowanie obudowy ,jakość plastików etc to pod tym względem zdecydowanie lepszy jest Electrolux.

Zaproponują Ci jeszcze jedną markę. Znaną z RTV ,w przypadku AGD niedoceniona.
    Od lat byłem zwolennikiem odkurzaczy powyższych marek aczkolwiek w zeszłym roku wybrałem coś innego. Mianowicie odkurzacz Samsunga. Model VC15RHNJGGT. Po niespełna roku eksploatacji mogę stwierdzić ,że jest to dobry sprzęt. Zwrotny, bardzo dobra siła ssania, wylot powietrza u góry, sterowanie w rękojeści świetny bajer, głośność pracy umiarkowana -porównywalna z Zelmer/Elux.
    Gdybym dzisiaj wybierał to pewnie był by to Samsung- model ,który posiadam obecnie lub VC15F30WNKY -tutaj atutem jest system jezdny dostępny "tylko w Miele"- dobry patent, plus kompaktowe wymiary.
    arekb81
    Level 27  
    Wiadomości mam stąd, że od kilku lat pracuję w branży związanej ze sprzętem AGD.
    janeksok
    Level 12  
    Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Odpuszczam sobie zatem tego Aquawelta. Myślę że teraz mój wybór rozstrzygnie się pomiędzy dwoma poniższymi modelami. Czy macie może jeszcze jakieś wskazówki które pomogłyby mi tego wyboru dokonać?

Zelmer Aquos 829.0ST 1600W - 409zł
    Zelmer Jupiter ZVC45HT 1000W - 329zł

Pozdrawiam!
    Przemeek1988
    Level 22  
    Jupiter zdecydowanie. Bo bardziej mobilny ,cichszy. Koniec końców używa się go przyjemniej niż Aquosa.
    benekpp
    Level 15  
    A zastanawiałeś się może nad odkurzaczem marki Hoover? Sam obecnie mam w domu ten model odkurzacza akumulatorowego:
    http://www.hoover.pl/maly_sprzet/produkt/905-athen_atn_252li_nowosc

Jest wygodniejszy bo nie ciągnie się za Tobą kabel , szczegónie jest to wygodne jak ma się schody w domu. Moc jest bardzo dobra. Jedno naladowanie wystarcza spokojnie na odkurzenie praktycznie całego domu. Zresztą zużywa się wtedy połowa baterii. Dobrze radzi sobie z kurzem oraz włosami kocimi z dywanu. Trochę słabiej z usuwaniem włosów z kanap ale w tym zakresie chyba lepiej sprawdza się odkurzacz ręczny.