Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Test pamięci RAM memtest86

29 Sty 2016 00:04 1020 10
  • Poziom 29  
    Memtest86 służy do sterowania pamięci RAM, a nie sprawdzania SMART. Jeżeli Windows się nie uruchamia to należy dysk podłączyć do innego komputera i sprawdzić SMART za pomocą HDTune albo CrystalDiskInfo.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Opisz dokładniej. Co się dzieje po wciśnięciu przycisku zasilania?
    Uruchamia się, przechodzi ekran POST i zawiesza się podczas uruchamiania systemu?
    Czy po wciśnięciu "power'a" świecą się diody, dysk pracuje a na matrycy nie ma obrazu?
  • Poziom 5  
    Zainstalowałem aktualizacje KB3124262 w pierwszej chwili nie mogłem uruchomić menedżera zadań, chciałem zrestartować lapka i kolejno niebieski ekran/logo acer/niebieski ekran i od tego momentu przez 10 minut lapek się nie uruchomił po wyłączeniu go przyciskiem zasilania wszystko wróciło do normy

Dodano po 30 [minuty]:

Czy można namieszać tym programem w komputerze. Wczoraj podczas skanowania przeglądałem opcje zatwierdzając je.

Dodano po 19 [minuty]:

Jak wo ogóle poprawnie przeskanować RAM tym programem
  • Moderator - Komputery Serwis
    kurpielpawel13 napisał:
    Jak wo ogóle poprawnie przeskanować RAM tym programem

Pobierasz program MemTest i wypalasz na CD
    http://www.memtest.org/
    Uruchamiasz komputer, w Biosie zmieniasz bootowanie z CD na 1 pozycję, zatwierdzasz.
    Uruchamiasz komputer z CD i testujesz pamięć.
    Jeśli masz więcej niż jedną kość pamięci, pamiętaj by każdą testować z osobna (po 3 przejścia programu).
    Po zakończeniu, możesz zrobić zdjęcie i zamieścić tutaj.
  • Poziom 29  
    Oczywiście pamiętaj, aby wyłączyć bootowanie UEFI i Secure Boot i przełącz na Legacy/CSM w zależności jak się nazywa tam w BIOSIE bo inaczej nie uruchomi się Memtest.
  • Poziom 29  
    Tak, pamięć jest ok. Teraz najlepiej jakbyś sprawdził SMART dysku twardego.
  • Poziom 29  
    kurpielpawel13 napisał:
    Dysk sprawdzałem kilka dni temu, wszystko opisałem w moim poprzednim poście

W poprzednim poście zamieściłeś zdjęcie ekranu z memtesta. To jest test pamięci RAM, a nie dysku.

Ja natomiast w poprzednich postach napisałem jak sprawdzić dysk:
    marci4 napisał:
    Jeżeli Windows się nie uruchamia to należy dysk podłączyć do innego komputera i sprawdzić SMART za pomocą HDTune albo CrystalDiskInfo.
  • Poziom 5  
    marci4 napisał:
    kurpielpawel13 napisał:
    Dysk sprawdzałem kilka dni temu, wszystko opisałem w moim poprzednim poście

W poprzednim poście zamieściłeś zdjęcie ekranu z memtesta. To jest test pamięci RAM, a nie dysku.

Ja natomiast w poprzednich postach napisałem jak sprawdzić dysk:
    marci4 napisał:
    Jeżeli Windows się nie uruchamia to należy dysk podłączyć do innego komputera i sprawdzić SMART za pomocą HDTune albo CrystalDiskInfo.

W wątku nie w poście. Sorki za błąd :-)