Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Eltrox Hurton
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyłączenie czujki Satel CA6

albertuss 29 Jan 2016 08:40 3492 7
    albertuss
    Level 10  
    Witam.
    Wynajmuje lokal, teraz zmniejszam powierzchnie i muszę zdemontować 2 czujki alarmowe. Swoją drogą chcę je również wyłączyć w centrali. Czy mogę prosić o kod do wyłączenia (po wejściu w tryb serwisowy). Centrala SATEL CA6 i manipulator CA-6 KLED-S.

Drugi temat to przy okazji wymienić akumulator bo ten już ma kilka lat, czy kolejność jest dobra??:
    - otwarcie centralki
    - odłączenie 230V (wyjęcie bezpiecznika)
    - odłączenie akumulatora
    - podłączenie nowego
    - podłączenie 230V
    - zamknięcie centralki
    - wprowadzenie godziny i daty

Czy wystarczy w trybie serwisowym wypiąć stary i podpiąć nowy(bez odlaczania 230V)

A i 3 temat dodatkowo w 2 lokalu buczy już bardzo transformator zasilający central czy odłączając zasilanie od niego system będzie pracował na akumulatorze mogę w krótkim czasie wymienić na nowy???
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Eltrox Hurton
    tadzmierz
    Level 17  
    Witam.
    Po wejściu w tryb serwisowy należy wprowadzić funkcję serwisową 25 (FS 25). Dla czujników, które będziesz demontował należy zaprogramować wartość (00) brak czujnika.
    Wymiana akumulatora - prawidłowa kolejność.
    Sieć 230V przy wymianie akumulatora musi być zawsze odłączona.
    Po odłączeniu zasilania 230V system będzie zasilany z akumulatora.
    Na koniec rada - poczytaj instrukcje tej centrali dostępne w internecie. Tadzmierz
  • Eltrox Hurton
    albertuss
    Level 10  
    tadzmierz wrote:
    Witam.
    Po wejściu w tryb serwisowy należy wprowadzić funkcję serwisową 25 (FS 25). Dla czujników, które będziesz demontował należy zaprogramować wartość (00) brak czujnika.
    Wymiana akumulatora - prawidłowa kolejność.
    Sieć 230V przy wymianie akumulatora musi być zawsze odłączona.
    Po odłączeniu zasilania 230V system będzie zasilany z akumulatora.
    Na koniec rada - poczytaj instrukcje tej centrali dostępne w internecie. Tadzmierz

Mogę prosić dokładniej. Po zalogowaniu się do FS wpisać 25 i ci dalej *czy #. Kiedy wpisać 00 ? Jak wybrać np. wyłączenie 5 czujki.
    Moderated By suworow:

Dokładniej to w instrukcji. 3.1.17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji obsługi lub ogólnie dostępnych źródłach. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.

bhtom
    Level 38  
    Witam,

albertuss wrote:
    Czy mogę prosić o kod do wyłączenia (po wejściu w tryb serwisowy).

Jesteś pewien, że nic ne namieszasz grzebiąc w parametrach systemu z poziomu manipulatora LED?

albertuss wrote:
    Drugi temat to przy okazji wymienić akumulator bo ten już ma kilka lat... w 2 lokalu buczy już bardzo transformator zasilający central czy odłączając zasilanie od niego system będzie pracował na akumulatorze mogę w krótkim czasie wymienić na nowy???

Wiem, że rzeczywistość jest okrutna, ale system alarmowy nie wystarczy zamontować i spać spokojnie...
    Trzeba go też regularnie serwisować, oczywiście mając pojęcie w temacie...

Pozdrawiam.
    albertuss
    Level 10  
    O kod który mi chodziło to ciąg wpisania cyfr do wyłączenia czujek po wejściu w tryb serwisowy. Każdy pisze czytaj instrukcje, to po co są fora.... dla przyszłych pokoleń, nie wiedzących, odpowiedz jest prosta:
    1. kod serwisowy#
    2. 25# (po tym kodzie programujemy 1 czujkę)
    3. 00# (wyłączenie 1 czujki po zatwierdzeniu # automatycznie przechodzimy do ustawienia 2 czujki)
    4. 00# (wyłączenie 2 czujki) -ja musiałem wyłączyć 2 pierwsze
    5. * -przerwanie programowania
    6. 0# wyjście z trybu serwisowania.
    (nie wiem jak przejść do programowania czujki np. 4 - nie zmieniając ustawień pierwszych 3 ale tego dowiecie się z instrukcji)

I cała polityka, takiej chciałem podpowiedz, by nie wertować całej instrukcji, tracić czasu.

Pozdrawiam.
    marek216

Level 43  
    Jak nie masz pojęcia o programowaniu, a potrafisz obsłużyć śrubokręt to zrobiłbym to prosto i bezpiecznie dla systemu poprzez zaślepienie wejść rezystorem.
    Programowanie na klawiaturach LED wymaga wyjątkowej czujności i dokładnego liczenia.

Tak czy siak konieczne będzie wejście w tryb serwisowy celem skasowania informacji o sabotażu.

Co do wymiany akumulatora to akurat jestem zdania, że powinno się go wymieniać na włączony systemie - czyli na centrali z uruchomionym układem ładowania.
    albertuss
    Level 10  
    Zamykam temat, sprawa załatwiona.
    Thx all.