Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Deskjet Ink Advantage 3525 - Nie drukuje na czarno.

29 Sty 2016 10:21 19797 19
  • Poziom 9  
    Witam. Znajoma dostarczyła mi taką drukarkę która nie drukuje czarnego. Reszta kolorów w dobrej jakości bez smug. Drukarka cały czas pracuje na tuszach oryginalnych. Głowica jest drożna. Po wyjęciu przepłukałem płynem do udrażniania i za każdym razem przepływa bez problemu. Drukarka nie zgłasza żadnego błędu oraz drukuje zarówno z komputera jak i ze skanera. Wymieniłem tusz czarny na inny egzemplarz też na oryginał - bez skutku. Tusz dolega do głowicy ponieważ po wyjęciu go z głowicy widać ślad na tej siateczce. Jakieś pomysły gdzie może leżeć problem?
  • Poziom 28  
    Miałem podobny przypadek w innym modelu(ale objaw ten sam) umycie całej stacji podającej tusz(pompka i przewody)pomogło i maszynka chodzi do dziś bez problemu.Zacznij może od tego bo przypuszczam że drukarka nigdy nie była czyszczona
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    tato56 napisał:
    Miałem podobny przypadek w innym modelu(ale objaw ten sam) umycie całej stacji podającej tusz(pompka i przewody)pomogło i maszynka chodzi do dziś bez problemu.Zacznij może od tego bo przypuszczam że drukarka nigdy nie była czyszczona
    Pozdrawiam
    .

Porada szkodliwa gdyż ta drukarka nie ma stacji podającej tusz a zwłaszcza pompki do tego gdyż tusz wkładasz bezpośrednio w głowice.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Sługa WSI napisał:
    Darek0024 napisał:
    Porada szkodliwa gdyż ta drukarka nie ma stacji podającej tusz a zwłaszcza pompki do tego gdyż tusz wkładasz bezpośrednio w głowice.

Ma stację serwisową i ma pompkę do odsysania tuszu.
    Jest nawet film jak zainstalować zewnętrzny zbiornik na odsysany tusz:
    https://www.youtube.com/watch?v=pC86PLrSYLY

Pompka zasysa tusz do głowicy wytwarzając podciśnienie od strony dysz.

Nawiasem mówiąc, nie da się zbudować drukarki atramentowej bez jakiejś pompki przepychającej/zasysającej. Pompka może być jawna, np. z obrotowym mechanizmem przemieszczającym tusz w jednym kierunku lub dyskretna, np. w postaci czegoś co działa jak przepychacz do sedesu (np. w Lexmarku Z600 było coś takiego).

Owszem zgadzam się ale użytkownikowi chodziło o pompkę która miała by pompować tusz ze zbiornika z tuszem do głowicy drukującej a tu nie ma takiego rozwiązania. Coś takiego istnieje np w modelu 8600. Wtedy faktycznie może to być powód awarii. Natomiast co ma z tym wspólnego pompka która odsysa tusz ze stacji serwisowej do pampersa?? Mam w domu HP 5510 z tym samym objawem umyje stacje serwisową i zobaczymy czy pomoże ;)
  • Poziom 9  
    Stacja czyszcząca też była czyszczona ponieważ było tam dużo starego tuszu.
  • Poziom 26  
    Udało się rozwiązać problem? Jest możliwość że to przez oprogramowanie drukarki? u mnie na oryginalnych drukowała dobrze do końca. Po wymianie na nowy po kilku chwilach już nie drukuje czarnym kolorem, ani troszeczkę nie widać go na papierze :/

• Poziom 34  
    Czy drukarka ma ponad 1,5 roku? Jeżeli tak to jest ona zaprogramowana prze hp by po prostu przestała drukować. Do pewnego użytkownika sprzedałem 3 identyczne drukarki hp i wszystkie po około 1,5 roku przestały drukować na czarno. Nie ma znaczenia czy są tusze org czy zamienne, czy dużo ktoś drukuje, czy mało. Można rozwiązać ten problem wchodząc w tryb serwisowy i przywrócić drukarkę do ustawień fabrycznych. A tu jest filmik jak wejść do innego modelu: https://www.youtube.com/watch?v=dt2AhHWYPdw

Oczywiście mogę nie mieć racji.
  • Poziom 31  
    leeart - nie masz racji. Drukarki nie są programowane na określony czas. Przed kilkoma dniami serwisowałem drukarkę z 2012 roku z przebiegiem ponad 30 tyś. stron która pracowała w biurze. A problem sprowadzał się tylko do tego że w pampersie nazbierało się tyle tuszu że zaczął wyciekać na biurko. Aż sam byłem zaskoczony ze wydruk był poprawny nawet na zamiennikach. Okazuje się że tego rodzaju mechanizmy odpowiedzialne za czyszczenie głowicy drukującej mają wadę konstrukcyjną ( zbyt mała średnica przewodów ) która objawia się szczególnie przy niskim poziomie eksploatacji. Tusz odsysany z głowicy ma czas aby zgęstniał a następnie zatkał przewód. Najczęściej dotyczy to koloru czarnego ponieważ mamy do czynienia z tuszem pigmentowym.
    W przypadku wystąpienia takiej awarii należy zdemontować stację serwisową i dokładnie ją umyć zwracając uwagę na drożność rurek.

• Poziom 34  
    Wiesz, ja ostatni serwisowałem hp dj 930, oczywiście z sukcesem. Są programowane, ale nie wszystkie. A jak wytłumaczysz fakt, że po resecie drukarka nadal drukuje i nic przy niej nie robiłem , a nie drukowała na czarno?. Chyba musi coś w tym być. Dlaczego głowica z drukarki która nie drukuje na czarno drukuje w innej drukarce? Dlaczego z drukarki gdzie drukuje głowica, nie drukuje w tej co był problem z tuszem czarnym?
  • Poziom 31  
    Dzisiaj robiłem HP 5525 ( brak druku w kolorze czarnym ) i sprawdziłem czy reset coś pomoże. Okazuje się że nic nie zmienia bo i tak przewód dla koloru czarnego w stacji zapchany. Dopiero dokładne mycie stacji rozwiązało problem. Dodam że drukarka dotychczas wydrukowała zaledwie 725 stron ( drugi komplet uszy ).
    Potwierdza się to co powyżej napisał " tato56 " oraz " Sługa WSI".

• Poziom 34  
    Stan-S11 - Oczywiście masz racje - nie pisałem że wszystkie drukarki. Akurat w tych najnowszych drukarkach niema możliwości skasowania "licznika czasu", jak i zabezpieczania przed chronionymi tuszami". Dzisiaj bawiłem się dj 4615 która była sprawna i dj 5525 gdzie drukarka pokazywała uszkodzenie głowicy. Podmiana głowicy nie dała oczekiwanych rezultatów, ale ta rzekomo nie działająca działa w drukarce sprawnej. Kasowanie w trybie serwisowym nie pomogło. Ja bym podzielił to na dwa rodzaje usterek: usterka programowa i usterka mechaniczna w tym zasychanie.
  • Poziom 10  
    Mam Ink Adv 3525 i nie drukuje na czarno... wyczyściłem głowicę, wyczyściłem całego pampersa, zrobiłem reset w menu serwisowym i nadal brak czarnego koloru. Co może być ??

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam
    odkopię temat - bo mnie spotkała ta sama sytuacja w 3525.
    Wszystko przeczyściłem, wydaje mi sie prawidłowo.
    A gdy zresetowałem drukarkę do ustawień fabrycznych - non stop przygotowuje się przez 3 minuty do druku.
    A na koniec komunikat że mam zacięta karetkę.
    A o dziwo gdy ją pociągne - przesuwa się bez najmniejszego problemu.

Może to też ktoś przerabiał?
  • Poziom 31  
    Komunikat o zacięciu karetki wskazuje że albo źle złożyłeś drukarkę lub jest uszkodzenie mechaniczne. Przy tej ilości plastiku bardzo łatwo uszkodzić drukarkę. Tak na odległość nie mając drukarki na warsztacie trudno jednoznacznie określić przyczyny.
  • Poziom 10  
    przeczytałem w międzyczasie kilka postów na forum.

Muszę dostać się jeszcze do wężyków. Nie widzę żeby podczas czyszczenia głowicy gdzieś pojawiał się atrament.

Ale masz rację - muszę rozkręcić ją ponownie.
    Dopytam.
    Czy pompa to urządznenie w prawym górnym rogu?

• Poziom 34  
    bzyk111 napisał:

Czy pompa to urządznenie w prawym górnym rogu?
    Tak
  • Poziom 10  
    ok
    przedmuchałem wszystkie wężyki.
    Wydaje mi sie że przytkany był czarny prawy idący do gąbki czyszczącej głowicę.

Poskładałem wszystko . ( prawie wszystko ) .
    Wszystko chodzi - jednak gdzieś popełniłem błąd składania bo nie unosi się zębatka napędzająca pompę.
    NIe potrafię wydedukować .
    Mała zębatka jest ruchoma połączona z bolcem idącym ku dołowi.
    Na logike - coś musi go unieść.
    Ale przy przesuwaniu sanek nie ma żadnego wzniesienia.

Może kojarzysz o czym piszę?