Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karcher HDS 1295 - słabo grzeje wodę

Armin 29 Jan 2016 11:44 4500 7
    Armin
    Level 12  
    Witam
    Mam karchera HDS 1295 który od kilku dni słabo grzeje wodę, lance można utrzymać dłonią czyli woda ok 40-45 st C. ciśnienie wody OK, termostat OK
    i zauważyłem że kopci na czarno, okazało się że filtr paliwa zapchany to wyczyściłem.
    Ale dalej słabo grzeje
    Wcześniej było wszystko dobrze.

Proszę o pomoc
    Dzięki
    A.Gieronimo
    Level 35  
    Sprawdź rozpylacz we "wtrysku" paliwa, o ile mnie pamięć nie myli powinien być rozkręcany i zdatny do czyszczenia domowymi sposobami.
    PaweleRz
    Level 9  
    To nie jest takie proste jak się wydaje. Ustawienie grzania na "oko" może skutkować wytwarzaniem przez ten piec olejowy, dużej ilości tlenku węgla i większego zużycia paliwa i zarastaniem wężownicy sadzą.
    Polecam Ci skoczyć do serwisu karchera żeby serwisant ustawił Ci piec na odpowiednich parametrach spalania.
    Wiesz czemu tak mówię? Bo mam dostęp do takiego analizatora spalin i ustawiałem niejedną myjkę. Czasami normy spalin z ustawiania na "oko" były przekroczone z 1000% :/
    Szkoda paliwa i szkoda zdrowia.
    A.Gieronimo
    Level 35  
    Nikt nie sugerował ustawiania dawki na pompie, jeśli nagle zaczął dymić na czarno to od rozpylacza trzeba zacząć, tam nie ma co zepsuć, (o ile to model bliźniaczy z tym który miałem okazję serwisować). Wymiana filtra mogła spowodować że paproch wpadł w rozpylacz i zaczął lać.
    Dębianka13
    Level 2  
    Przy kopceniu czarnym dymem wygląda na zbyt małą dawkę powietrza, nieszczelności lub przestawiona przysłona powietrza.Pozdrawiam
    orson66
    Level 2  
    Witam koledzy mam problem z grzaniem karchera wszystko działało dobrze a od pewnego czasu kopci siwym dymem słabo grzeje i na wężownicy jest pełno sadzy. Wymieniłem już dyszę od paliwa i nic nie dało
    juniormater
    Level 8  
    @orson66 udało Ci się rozwiązać problem?
    qr
    Level 12  
    Chyba to jednak problem wężownicy, wiec moze się nie kalkulować już..