Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamerka internetowa Dell - Zintegrowana kamerka internetowa Dell Latitude E6520

nudna 29 Sty 2016 14:08 1152 10
  • #1 29 Sty 2016 14:08
    nudna
    Poziom 7  

Dzien dobry,
    mam problem z kamerka internetowa w laptopie dell latitude E6520 i5 kamerka jest zintegrowana HD - system Windows 7 kompletnie jej nie czyta. Probowalam instalowac dell webcam nie pomaga, w menedżerze urzadzen w ogole nie czyta kamerki jako "urzadzenie do obrazowania", mam tylko blad w sterownikach "kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej" mysle, ze tam lezy blad w sprawie kamerki internetowej. Moze mi ktos pomoc ?

Na dole zdjecie menedzera urzadzen.
    [/img]

0 10
  • #3 29 Sty 2016 16:34
    master-007
    Moderator na urlopie...

Wcześniej kamera działała bez problemów? W jakich okolicznościach zaistniał problem?
    Podaj pełną nazwę systemu wraz z architekturą (32/64-Bit) oraz wersją ServicePack.
    Jeśli w systemie nie ma zainstalowanego ServicePack 1 - zainstaluj.
    Jeśli system już posiada/będzie posiadał zainstalowany SP1, spróbuj na początek odinstalować z Menedżera urządzeń urządzenie "Unkown Device" oraz odinstaluj Dell webcam poprzez Panel sterowania/Programy i funkcje i zrestartuj komputer. Po ponownym uruchomieniu zainstaluj Dell webcam z prawami administratora i w trybie zgodności z Windows Vista SP2. Uruchom Dell webcam z prawami administratora w trybie zgodności z Windows Vista SP2. Jeśli nie pomoże - podaj identyfikator sprzętu dla urządzenia z brakującym sterownikiem tak jak pisze kolega wyżej.
    W BIOS kamera włączona?

0
  • #4 30 Sty 2016 12:52
    nudna
    Poziom 7  

Dedito identyfikator sprzetu to dobra sprawa, ale u mnie pokazuje taka informację i sie zatrzymałam:

Kamerka internetowa Dell - Zintegrowana kamerka internetowa Dell Latitude E6520

Master to jest system windows 7 z service pakiem 1, tak kamerka w biosie jest wlaczona - enabled :/ najgorsze ,ze nie ma sterownikow osobnych na stronie della jak wchodzilam na drivers, a jak wgrywam program webcam dellowski tez nie instaluje sterowników :/

0
  • Pomocny post
    #5 30 Sty 2016 12:55
    Kolobos
    Spec od komputerów

Identyfikator wskazuje na uszkodzenie. Czesta usterka w laptopach jest uszkodzenie tasmy/przewodu laczacego kamere z plyta.

Dla pewnosci mozesz uruchomic jakiegos linuksa livecd np. Ubuntu i sprawdzic czy tam kamera zostanie wykrya poprawnie czy tez nie.

0
  • Pomocny post
    #7 30 Sty 2016 13:36
    master-007
    Moderator na urlopie...

master-007 napisał:
    Wcześniej kamera działała bez problemów? W jakich okolicznościach zaistniał problem?
    Co się dzieje po odinstalowaniu urządzenia z Menedżera urządzeń, po restarcie ładuje się w tej samej postaci? (Możesz też odinstalować wszystkie pozycje "Generic HUB USB" oraz "Główny koncentrator USB").
    Kolobos napisał:
    Identyfikator wskazuje na uszkodzenie.
    W sieci można znaleźć informację, że w takim przypadku czasem działało "draining the flea power" tzn. wyłączenie komputera przyciskiem włącznika trzymanym ~15s, usunięcie baterii oraz odpięcie zasilacza, przytrzymanie przycisku włącznika 30 sekund i puszczenie go, ponowne załadowanie baterii i podpięcie zasilacza.

Dobrą wskazówką, tak jak piszą wyżej jest użycie Linux'a. Powinno to pokazać czy problem występuje po stronie sprzętowej czy programowej.

0
  • #8 11 Lut 2016 21:27
    nudna
    Poziom 7  

sprawdzałam pod liniuksem i nic ... :( usunełam Generic Hub us nawet sciagnełam jakiegos microsoft fixit ale dalej nic :/

a zmiana sterowników chipsetu cos mi moze dac ?

0
  • #9 11 Lut 2016 21:38
    Kolobos
    Spec od komputerów

Nie, skoro pod linuksem tez jej nie widac.

Zostaje uszkodzona tasma/przewod lub sama kamera.

0
  • #10 11 Lut 2016 21:54
    nudna
    Poziom 7  

tylko szkoda, ze ciagle mi sie pokazuje bład urzadzenia usb podczas uruchamiania windowsa ... :/ myslałam, ze damy rade coś z tym zrobić ... :(

Dodano po 53 [sekundy]:

pod linuksem działała komenda lspci -k
    ale nie wiem, czemu nie weszła funkcja lsub

czytałam o tych sterownikach pod komendą lspci -k pod linuksem i nic nie wydawało się podejrzane, nawet weszłam pod urządzenia (w panelu urządzeń) w linuksie i połączyłam się z internetem aby sprawdzić stronki, które sprawdzają kamerkę lecz odczytują tylko czarne tło ... hmm ...

a co z tymi sterownikami chipsetu ?cos by pomogło ?

0