Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki programator do 2.5 tys

andre1111 29 Jan 2016 15:21 2010 19
    andre1111
    Level 11  
    Witam.

Poszukuje programatora do serwisu komputerowego i elektronicznego, znalazłem dwie ciekawe opcje. Chciałbym poznać opinie o nich, dodam, że dośc ważną rzeczą jest możliwość programowania układów NAND

Pierwsza to Wellon VP-996 (aktualnie posiadam VP-480 i jestem zadowolony ale nie obsługuje nowych układów)
    http://www.programatory.com/index.php?p783,programator-wellon-weilei-vp-996

Druga opcja to ChipMax2 (nie wiem czy moje aktualne adaptery z Wellona będą tu pasowały)
    http://www.programatory.com/index.php?p815,chipmax2-programator-uniwersalny-eetools

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    marek216

Level 43  
    Posiadam VP996 - jestem zadowolony, drugiego nie znam, ale wydaje mi się że adaptery pasować nie będą.
    duczka

Level 25  
    Może zapoznaj się również z TNM5000 oraz ProMan NAND Flash.
    marek216

Level 43  
    ProMan NAND Flash to trochę drogie i jak taką cenę ubogie narzędzie. Kupowanie za ponad tysiaka programatora tylko do NANDów to przesadzony wydatek.
    TNM5000 w tej klasie cenowej jest znaczenie lepszym wyborem.

Jednak należy zauważyć że autor już ma VP480 i dokonując zakupu powyższych znacznego skoku technicznego nie poczyni.
    andre1111
    Level 11  
    Chodzi głownie o to, że VP480 nie ma już niektórych pamięci w bazie i trzeba kombinować oraz o pamięci NAND. Z PROMANa korzystałem i jestem niezadowolony.
    duczka

Level 25  
    Quote:
    Z PROMANa korzystałem i jestem niezadowolony.

A możesz coś więcej napisać czemu ?
    duczka

Level 25  
    Podstawowe będą pasowały, oprócz dedykowanych. A o które dokładnie pytasz ?
    duczka

Level 25  
    TSOP48 w wiekszości programatorach są zamienne, to samo PLCC czy SO, TSOP/PSOP56 (np. Intelowskie pamięci) już nie. TNM5000 ma też swój SOP48 dla układów AM29F400 ale już TSOP48 dla tych pamięci pasuje z innych. Niedługo opublikuję zestawienie wszystkich adapterów kompatybilnych to będzie łatwiej.
    marek216

Level 43  
    @duczka pisałeś może do TOMSADa o dodanie układów - jeśli sprzętowo programator sobie poradzi to układy są dodawane.
    duczka

Level 25  
    A czemu miałbym do TOMSAD-a pisać ? Ja obecnie utrzymuje kontakt z TNM jedynie.
    willyvmm
    Level 29  
    Jest gdzieś jakieś porównanie wellona serii vp990 z TNM5000 ?
    Patrząc tylko na liczby to wellon obsługuje ca. 3 razy więcej układów.
    I czy schematy dedykowanych adapterów są dostępne czy trzeba być skazanym na łaskę producenta.
    marek216

Level 43  
    Tomsad jest oficjalnym przedstawicielem Wellona na Polskę - kilka razy podsyłałem im dokumentację układu i po jakimś czasie układ był dodawany do obsługi.

Sorry - nie ten nick kliknąłem, miał być autor tematu,.
    duczka

Level 25  
    Ja z TNM, nie mam większych problemów. Układy te o których z Tobą marek216 pisałem wcześniej zostały dodane w końcu po wysłaniu ich do Iranu po 2 dniach od dostarczenia, niestety sama symulacja nie dawała rady musiał być realny układ, a chcąc przyspieszyć wysłałem im. A ogólnie to raczej max do 1,5 miesiąca i dodają.
    andre1111
    Level 11  
    No to teraz jestem w kropce. Z jednej strony używał Wellona i jestem zadowolony więc rozum podpowiada dalej Wellona, z drugiej czytam opinie, że Wellon się popsuł...
    duczka

Level 25  
    Quote:
    To TNM5000 to jest Irańskie :) czy mnie sie tylko zdaje :)

Dokładnie.
    Ja swojego używam już drugi rok, oba modele 2000/5000.
    Model 2000 strasznie wolny w porównaniu z 5k, ale z 5k nigdy nie miałem problemu. Ale nie chce tu zachwalać, że on jest najlepszy i jedyny, bo z niektórymi nie ma startu, a nie o to tu chodzi.
    Tu lista aktualziacji w jakim czasie wychodzą, jakby kogoś interesowało: History Updade