Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

radio panasonic cq-c1475n rozładowywanie akumulatora

maf0927 29 Jan 2016 16:57 1785 7
lampy.pl
    maf0927
    Level 2  
    Witam. Mam samochód Opel Corsa B i zamontowałem do niego radio panasonic cq-c1475n. Pierwszym co się działo po zamontowaniu tego radia to brak zapamiętywania ustawień typu korektor, stacje i wysuwanie się płyty po włączeniu zapłonu. W wiązce tego radia przeciąłem żółty i czerwony kabelek i połączyłem żółty z czerwonym i czerwony z żółtym na szybko złączkę i zaizolowałem, wszystko było ok, stacje i ustawienia radia już były zapamiętane po każdym kolejnym włączeniu zapłonu (gdyż radio działa tylko po przekręceniu kluczyka i bez jego wyjmowania), ale pojawił się nowy kłopot, gdy radio jest tak podłączone podczas nie używania go i tylko zostawienia go tak w samochodzie rozładowuje mi akumulator, pobiera jakiś znaczny prąd, nie wiem przez co, przecież radio w tym momencie jest wyłączone i ma tylko podtrzymanie pamięci co raczej nie powinno rozładowywać akumulatora,
    akumulator jest dobry bo na poprzednim radiu nic się z nim nie działo i dopiero po zamontowaniu tego panasonica akumulator zaczął się rozładowywać. Proszę o pomoc, co może być tego przyczyną i jak to naprawić, Z góry dziękuje :)
  • lampy.pl
    Krzysztof Kamienski
    Level 43  
    Z radioodbiornika (obecnie niemal każdego) wychodzą trzy przewody do zasilania. Zasilanie główne - po załączonym zapłonie lub pozycji ACC, zasilanie podtrzymania pamięci - pod (+) baterii, gdzie napięcie jest obecne zawsze, oraz trzeci -podświetlenie -podłączone do oświetlenia tablicy rozdzielczej lub świateł pozycyjnych. Kolorów przewodów nie podaje, ponieważ czasami są różne. Jeżeli podłączysz na stałe zasilanie główne, to nierzadko radio pobiera na tej linii 100mA nawet wyłączone.
  • lampy.pl
    maf0927
    Level 2  
    To w takim przypadku co moge zrobić, żeby radio miało pamięć ale nie pobierało takiego napięcia? i czy jest to w ogóle możliwe?
    maf0927
    Level 2  
    dzięki za odpowiedź :)
    ciesla
    Level 24  
    Witam. Tak jak pisał kolega Kamieński, wzoruj się według tego schematu.

radio panasonic cq-c1475n rozładowywanie akumulatora
    milejow
    Level 43  
    ciesla wrote:
    Tak jak pisał kolega Kamieński, wzoruj się według tego schematu.

Przecież radio ma podłączone teraz dobrze, włącza się tylko po kluczyku i wyłącza po jego wyjęciu ze stacyjki (jak w każdym Oplu)
    Odłącz panel i sprawdź czy radio rozładuje akumulator, niektóre modele ciągną sporo prądu z założonym panelem mimo, ze są wyłączone.
    maf0927
    Level 2  
    temat rozwiązany, okazalo sie ze padł rozrusznik i raz odpalał a raz nie i jeszcze sie tak akurat trafiło ze nie odpalał, a jezeli dałem pod prostownik na rozruch to odpalil, ale to był jednorazowy przypadek i dalej myslalem ze to wina akumu. ale po wymianie rozrusznika wszystko jest w jak najlepszym porządku, Dzieki za wszystkie odpowiedzi :)