Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 306 2.0 HDI 1999r - Szukam schematu bezpieczników, oraz przekaźników

Jaaaroooo 29 Jan 2016 17:24 7881 20
Texa Poland
    Jaaaroooo
    Level 7  
    Witam,

Jak w temacie, szukam schematu bezpieczników, oraz przekaźników dla Peugeot 306 2.0 HDI 1999r.

Widziałem na tym, oraz na innych forach kilka schematów do 306- ale żaden nie pasował do mojej "skrzynki".

Zależy mi na całości, jednak najbardziej poszukuje opisu przekaźników- który odpowiada za wentylację, oraz klimatyzację.

Z góry dziękuję za odp.

[tak to u mnie wygląda]
  • Texa Poland
  • Helpful post
    decybel91
    Level 42  
    Przekaźnik i bezpiecznik od dmuchawy wnętrza jest pod maską.
    Jaaaroooo
    Level 7  
    Mimo wszystko nadal szukam schematu do tego bloku bezpieczników.

Poza tym za każdym razem gdy wentylacja wraz z klimatyzacją przestawała działać, gdy poruszałem przekaźnikami ze zdjęcia w pierwszym poście ponownie pracowała. Jednak zawsze robiłem to jadąc i patrząc na drogę i nie zwróciłem uwagi który to przekaźnik. Dzisiaj chciałem podjechać po nowy to się dowiedziałem że każdy ma inaczej rozłożone wsuwki jednak już wszystko podało na dobre i nie potrafię ponownie tego uruchomić.
    User removed account
    User removed account  
  • Texa Poland
    Jaaaroooo
    Level 7  
    W takim razie czy jest jakiś inny sposób, żeby zidentyfikować przekaźnik wentylacji i klimatyzacji ;)?
    Jaaaroooo
    Level 7  
    Udało mi się odszukać książkę serwisową, jednak bezpieczniki zgadzają się tylko pod maską, te z pod kierownicy są całkiem inne, czy ktoś jeszcze obudzi moją nadzieję i coś wrzuci :)?
    User removed account
    User removed account  
    Jaaaroooo
    Level 7  
    Mam 30, ale to co jest w rzeczywistości nie zgadza się z tym co jest w książce, jutro podeślę jeszcze raz fotki i spis z książki :).
    Jaaaroooo
    Level 7  
    W książce są całkiem inne bezpieczniki w miejscu tych, które mam na zdjęciu, poza tym brakuje opisu przekaźników- na czym najbardziej mi zależy- więc jeszcze raz bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś ma jakiekolwiek informacje na ten temat.

[tak to u mnie wygląda]
    Peugeot 30...CZNIKI.pdf Download (62.07 kB)
  • Helpful post
    pepe150
    Level 36  
    A co szkodzi dojść metodą prób i błędów? Włącz wycieraczki i zobacz który pracuje, włącz ogrzewanie tylnej szyby i zobacz który pracuje, itd.
    Jaaaroooo
    Level 7  
    Niestety ten sposób nie zadziałał :(. Włączyłem wszystko co możliwe i jedyny przekaźnik jaki usłyszałem to podczas włączenia ogrzewania tylnej szyby, reszta albo jest strasznie cicha, albo występuje jakiś inny problem. Także jeden wykluczyłem, pozostaje mi jeszcze 7 :(, w dalszym ciągu mało satysfakcjonujący wynik. Co innego, gdyby każdy przekaźnik miał taką samą budowę, bym próbował pod każdy podstawić i wtedy próbować włączyć nawiew, jednak jak mam kupić 7 przekaźników i skorzystać tylko z jednego to trochę bez sensu, poza tym, przekaźniki są hermetycznie zamykane, więc w razie, gdy okaże się dla mnie zbędny nie zwrócę go.

Tak więc stoję w miejscu, jeszcze raz proszę o jakiś schemat, bardzo będę wdzięczny.
    User removed account
    User removed account  
    Jaaaroooo
    Level 7  
    Tak jak w pierwszym poście, szukam przekaźnika odpowiedzialnego za wentylację i klimatyzację. Mam 7 opcji do wyboru i jedna z nich będzie wskazywała, że ten właśnie przekaźnik jest do wymiany. Szczegółowo problem opisałem już gdzieś wyżej.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Jaaaroooo
    Level 7  
    Hej, problem po części rozwiązany.

Znalazłem w końcu ten nieszczęsny przekaźnik i zrobiłem mały trik, bo okazało się, że przy wymianie na nowy również wentylacja nie działa. Mianowicie zamiast przekaźnika wrzuciłem taki przewód:

Zakończyłem kable wsuwkami i wrzuciłem bezpiecznik "30", gdy taki "zestaw" zamontowałem zamiast przekaźnika wszystko ładnie pracowało, jednak po jednodniowym postoju auta akumulator całkowicie się wyładował.

Czy jest możliwe, że zamontowanie tego badziewia spowodowało wyładowanie akumulatora?

Co w takim wypadku najlepiej zrobić? Dodam tylko, że na autach a tym bardziej elektryce znam się tyle co 2 miesięczne dziecko na astronomii, po prostu, mam to auto, żeby na przyszłość nauczyć się kilka rzeczy a najlepiej uczyć się na błędach.
    pepe150
    Level 36  
    Jest to możliwe.
    Skoro po obejściu wentylator działał, a na nowym przekaźniku nie, to świadczy o problemie w instalacji.

+ podałeś na stałe i ciągle brało prąd temu się wyładował.

Przekaźnik zwykły na cewce ma stały + albo masę, i u ciebie czegoś brakuje.

Jeżeli + to może po kluczyku nie ma, albo masa zniknęła. I wtedy przekaźnik nie pracuje.
    User removed account
    User removed account  
    Jaaaroooo
    Level 7  
    Skoro problem znika, gdy nie ma tam przekaźnika- oznacza, że wystarczy wyciągnąć bezpiecznik i nie będzie pobierało prądu i mogę tak zostawić, czy gniazdo do wymiany?
    pepe150
    Level 36  
    Sprawdzić czego brakuje...
    A robiąc tak jak piszesz prezentujesz druciarstwo.
    User removed account
    User removed account  
    Jaaaroooo
    Level 7  
    Problem całkowicie rozwiązany.

Do wymiany były wsuwki w gnieździe przekaźnika.