Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SRV45T63EU - wtyczka na programatorze zmywarka

29 Sty 2016 19:31 6600 19
  • Poziom 8  
    Witajcie,
    Mam gorącą prośbę, wyjmowałem wtyczki z programatora zmywarki i przez nieuwagę z jednej wtyczki wyskoczyły przewody. Nie zrobiłem sobie zdjęcia, czy jest możliwość aby podsunąć schemat, lub zdjęcie cokolwiek aby umieścić kable w odpowiedniej kolejności? Będę naprawdę wdzięczny.
    Mogę zrobić zjęcie i ewentualnie podpowiecie proszę jak to podłączyć.
  • Poziom 8  
    Panowie nikt nic??

Zamieszczam zdjęcie układu programatora AKO 709004 który siedzi w zmywarce bosh srv45t63eu , jaka jest wartość rezystora zaznaczonego strzałką?
    Rezystor uległ prawdopodobnie przepaleniu, nie wiem jaki kupić do wlutowania. Będę wdzięczny, czy nikt nie ma schematu podłączenia tych wtyczek?

• Pomocny post
    Specjalista AGD
    raptorf222 napisał:
    jaka jest wartość rezystora zaznaczonego strzałką?
    Ze zdjęcia wynika, że 100Ω.
  • Poziom 8  
    Ok dziękuję, ale jak to policzyłeś? paski są takie:

czerwony, czarny czerwony i złoty ..................... 100Ω

albo brązowy, czarny brązowy i złoty. ??????/
  • Pomocny post
    Moderator
    raptorf222 napisał:
    albo brązowy, czarny brązowy i złoty

Tak tyle ma mieć czyli 100Ω i w nim nie doszukuj się innych wartości :D, ale sprawdź czy przetwornica jeszcze działa prawidłowo. Oraz czy sam procesor jeszcze żyje...
  • Poziom 38  
    Schematu nie dostaniesz. Jakbyś zdradził tajemnicę o którą wtyczkę chodzi...
  • Poziom 8  
    Ok, popołudniu zrobię zdjęcie i zaznaczę, o którą chodzi. Generalnie 4 przewody : czerwony, różowy i dwa białe/kremowe.
    Wstawię zdjęcie i będzie wiadomo.
  • Poziom 8  
    Załączam obrazek jak pięknie wyszły przewody z wtyczki, mój błąd nie zrobiłem zdjęcia.

Model płyty układu programatora to AKO 709004, zdjęcia dostępne w necie oraz taki jak w tym wątku:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2258987.html

A tutaj wyrwana wiązka: czerwony, różowy i dwa biało-kremowe.

• Pomocny post
    Poziom 38  
    709004 to numer PCB, numer produktu jest gdzieś na naklejce.
    Złącze, do którego podłączona jest rzeczona wtyczka:

1. Drain valve
    2. Regeneration valve
    3. Fill valve
    4. Water switch
    5. Water switch feedback (ścieżka na płytce idzie od razu do rezystora).

Masz podłączoną wtyczke czteropinową, czyli któraś funkcjonalność nie jest obsługiwana (zgaduję że drain valve, ale sprawdź). Śledząc przewody dojdziesz, który jest od czego.
  • Poziom 8  
    Jeżeli to pomoże to podaję pełne informacje z drzwi zmywarki:

model: SRV45T63Eu/01
    typ: SD13/1B ..... po 13 jest wybita pionowa kreska
    serial urządzenia: 0100902595630231618
    jeszcze takie oznaczenia: FD 9009 002361

Może to pomoże w zlokalizowaniu konkretnej wersji. Czyli muszę całą od dołu rozebrać aby zobaczyć dokąd biegną kable w wiązce? Wtyczka ma 7 pin, zajęte są: 1, 3, 5, 7.

Co ciekawe, pytałem o rezystor i wlutowaliśmy 180Ω zamiast 100Ω, przepalił się natychmiast po włączeniu. Najwyżej wlutujemy raz jeszcze i podłączę samo gniazdo zasilania tego sterownika aby wyeliminować zwarcie na pompie lub silniku.

Co ciekawe znajomy upiera się że to nie 100 Ω ,a 2kΩ.
    Poprawiłem TONI_2003
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Podaje kolory w w kolejności od lewej
    -czerwony
    -rózowy
    -biały
    -biały
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    raptorf222 napisał:
    przepalił się natychmiast po włączeniu.
    - bo nie zastosowałeś się do tego:
    TONI_2003 napisał:
    sprawdź czy przetwornica jeszcze działa prawidłowo.

raptorf222 napisał:
    Najwyżej wlutujemy raz jeszcze i podłącze samo gniazdo zasilania tego sterownika
    Jeżeli wina leży w przetwornicy, to przepali się znowu.
    raptorf222 napisał:
    Co ciekawe znajomy upiera się że to nie 100 Ω ,a 2kΩ.
    Miałeś podane:
    TONI_2003 napisał:
    Tak tyle ma mieć czyli 100Ω i w nim nie doszukuj się innych wartości
  • Poziom 8  
    Dziękuję za podpowiedzi, mam jeszcze pytanie odnośnie wtyczki z 3 brązowymi przewodami znajdującej po lewej stronie gniazda zasilającego PCB na zamieszczonym wcześniej zdjęciu.

Co jest podłączone na tym złączu?

Pytam ponieważ po wlutowaniu nowego rezystora 100Ω, najpierw podłączyłem wtyczkę zasilania PCB, potem kolejne wtyczki do PCB i nic się działo. Dopiero podłączenie wtyczki z trzema brązowymi przewodami w wiązce spowodowało spalenia rezystora.
    Sprawdzimy jeszcze przetwornice.
  • Poziom 38  
    Część zasilania płytki (konkretnie N), informacja o stanie drzwi (zamknięte/otwarte), informacja o stanie głównego włącznika (włączony/wyłączony).
    To co uważasz za "zasilanie płytki" to złącze grzałki i L zasilania.
  • Poziom 26  
    Witam
    Mam pytanie na mam tą płytkę na warsztacie chciałbym po naprawie ją sprawdzić. Czy jest możliwość sprawdzenia jej bez zamontowania w zmywarce, jeśli tak to gdzie podać zasilanie sieci?
  • Poziom 26  
    Pytam bardziej o to, czy żyje i coś pokaże na wyświetlaczu
  • Moderator AGD
    Zasilanie ( 230 V) podłączasz równolegle do szarego kondensatora MKP czyli też do niebieskiego warystora.
  • Poziom 38  
    Samo podanie napięcia sieciowego nie wystarczy do uruchomienia tej płytki. Przetwornica się włączy, procesor dostanie napięcie, ale czy wyświetli cokolwiek (np. kod błędu)? Nie wiem.
    W każdym razie samą przetwornicę możesz tak sprawdzić.
  • Poziom 26  
    Chodzi tylko by sprawdzić pracę przetwornicy
  • Moderator AGD
    PIOTREL napisał:
    Chodzi tylko by sprawdzić pracę przetwornicy

Jak inaczej możesz sprawdzić pracę przetwornicy ? Mierzysz napięcia na małym kondzie ( chyba to jest 470µF/35V ) i jeśli jest 5V to wszystko jest OK. W niektórych zmywarkach tego typu trzeba zamknąć drzwi aby zaświecił wyświetlacz. Ale 5V to podstawa.