Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suszarka Miele T 8861 wp Pompa Ciepła

adamos2017 29 Sty 2016 22:23 2310 6
  • #1 29 Sty 2016 22:23
    adamos2017
    Poziom 5  

Witam serdecznie.

Tak jak w opisie. W moje ręce wpadła wyżej wymieniona suszarka Miele. T 8861 edition 111. Młody model 2013.

Potrzebuje waszej pomocy.

Opisze od początku. Przed zakupem sprawdzałem suszarkę czy działa i testowałem około 20min. Wszystko ok myślę zakup udany.

Niestety w domu po podłączeniu bach. Różnicówka w domu wywaliła. Włączam ponownie, i znów zabezpieczenie. Zaczynam myśleć gdzieś zwarcie lub przebicie. Jednak myślę działała. Pomyślałem polecę po przewód bez uziemienia bo pewnie jak sprawdzałem przed zakupem gniazdko było bez uziemienia. Miałem racje. Suszarka włączyła się i zaczęła pracować. Odbyłem test samej technicznej funkcjonalności oczywiście pamiętałem o przebiciu.

Moje oceny. Sa 3 elementy z uziemieniem. Wiatrak elektryczny, agregat, silnik napędzający bęben.

Posprawdzałem:

1. Silnik napędzający bęben - OK.
    2. Wiatrak elektryczny - OK.
    3. Agregat - przebicie do ochronnego

Około 24V

Odłączyłem ochronę. I test. Generalnie silnik napędza bęben. Elektryczny wiatrak też ok. Wiruje powietrzem.

Agregat startuje zaczyna pracować pompuje ciepło poprzez rurki do chłodnicy która się nagrzewa i wiatrak pcha ciepło do bębna. Jednak praca agregatu zatrzymuje się po około 10 min i dalej nie grzeje. A powinien bo nawet jak powietrze jest podgrzewane to na 2 chłodnicy powinno być zimno aby para mogła się skroplić. Niestety 2 godziny minie i lekko podgrzane powietrze niby suszy ale bardzo słabo. I tak bez końca.

Proszę o opinie i pomoc. Czytałem że te pompy ciepła w Miele są awaryjne. Ale model z 2013 roku. Wygląda jak nowa. Czy mogła się rozszczelnić a później zrobić przebicie ? Mam jeszcze suszarkę Siemensa Pompa Ciepła. Agregaty są identyczne RECHI. Jednak w Siemensie tabliczka znamionowa jest od drugiej strony i na 100% nie mogę porównać.

Co o tym myślicie?

0 6
  • #2 30 Sty 2016 08:00
    kryststgpom
    Poziom 25  

Ciekawe jak zmierzyłeś napięcie przebicia 24V, na "wiszącym w powietrzu" przewodzie ochronnym? Jeśli już chcesz to mierzyć, to pomierz prąd upływu. Podłącz samą sprężarkę bezpośrednio do sieci zobacz czy wybije różnicówka. Jeśli parownik robi się zimny a skraplacz ciepły, to układ nie jest rozszczelniony.

0
  • #3 30 Sty 2016 09:36
    adamos2017
    Poziom 5  

Dziękuję za odpowiedź. Odłączyłem ochronny. Miernik do rurki miedzianej i do ziemi.

Jak podłączyć sprężarkę bezpośrednio do sieci na wyjściu agregatu są trzy wsówki.

Oczywiście ochronny na dół a gdzie plus a gdzie minus. Zaraz dodam zdjęcie.

Dodano po 13 [minuty]:

Suszarka Miele T 8861 wp Pompa Ciepła Suszarka Miele T 8861 wp Pompa Ciepła

Dodano po 1 [minuty]:

Suszarka Miele T 8861 wp Pompa Ciepła

0
  • #4 30 Sty 2016 10:08
    kryststgpom
    Poziom 25  

Zacznijmy od tego, że nie + i -, tylko przewód fazowy i neutralny, są to przewody niebieski i brązowy na zdjęciu. Musisz uważać, żeby nie pominąć kondensatora, najlepiej odepnij wtyczkę przy module i tam podaj zasilanie.

0
  • #5 30 Sty 2016 13:12
    adamos2017
    Poziom 5  

Wywala zabezpieczenie. Sam agregatu nie przełożę, dzwoniłem do lokalnego mechanika i zabrał suszarkę. Dałem mu inna na części siemensa taki sam agregat i ma przełożyć. Odezwę się po jego naprawie i diagnozie.

W poniedziałek ma przełożyć.

0
  • #6 30 Sty 2016 13:46
    2679157
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 07 Paź 2016 22:16
    adamos2017
    Poziom 5  

Wymiana agregatu rozwiazala problem. Zamykam temat. Pozdrawiam

0