Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha t-560 Tuner - budowa wzmacniacza sygnału antenowego

29 Sty 2016 23:19 663 1
  • Poziom 9  
    Witam. Przepraszam jeśli pomyliłem działy.
    Posiadam tuner Yamahy T-560. Obecnie podłączony do kablówki Vectra poprzez kabelek. Na moim zadupiu nie potrafię złapać dwóch stacji, na których ogromnie mi zależy. Są to Vox FM (95,5 FM) oraz Radio Express (92,3 FM). Próbowałem już podpiąć pod wyjście antenowe zwykła antenę teleskopową sądząc, że może w tej kablówce nie ma tych stacji radiowych. Nadal jednak nie potrafię złapać tych stacji. Próbowałem w drugim pokoju na innym, cyfrowym radiu ustawić te wartości i coś wyłapać. Niestety, bez sukcesu. Radio także na antenę teleskopową. Montażu anten wewnętrznych (wzmacniaczy) nie przewiduję. Tj nie mogę pozwolić sobie póki co na antenę zewnętrzną. Pomyślałem, czy może dało by się wbudować w ten tuner jakiś wzmacniacz z potencjometrem? Zasilanie, sygnał wziąć z płyty głównej tunera. Obudowa jest wielka, płytka wewnątrz mała - miejsca jest. Czy istnieje szansa wykonania czegoś takiego. Czegoś, co by działało?
  • Poziom 9  
    Nikt nie wie jak zbudować wzmacniacz? Może antenowy z dvb-t podejdzie, tylko jak go zamontować?