Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta TV TechniSat DVB-PC TV Star PCI,nie mogę oglądać tv

29 Sty 2016 23:28 1116 10
  • Poziom 7  
    Na wstępie zaznaczę że nie jestem pewien czy nie powinienem tego napisać w dziale SAT Początkujący... Lecz chodzi mi bardziej o komputer więc dlatego piszę tutaj.
    Używam systemu Windows Vista Home Premium SP2 32-bit i posiadam kartę PCI taką jak w temacie, po ponownej instalacji systemu nijak nie udaje mi się poprawnie zainstalować jej (lub programu) by móc oglądać tv. Mam do niej CD-ROM na którym są sterowniki i jest dodany program DVBViewer TechniSat Edition ale tam w ogóle nic nie wiem jak włączyć, po prostu jest czarny ekran w oknie wideo. Próbowałem też wersji scrakowanych albo innych programów np. ProgDVB, SmartDVB ale tam albo w ogóle nie wykrywa tej karty albo nie wyszukuje kanałów i/lub jakość jest równa 0%. Kiedyś normalnie oglądałem ale nie pamiętam dokładnie co i jak ustawiałem, najprawdopodobniej używałem wersji Pro DVBViewera (zwykłej edycji - nie TechniSat-owskiej) i tam bez problemu działało. Próbowałem też aktualizować sterowniki do tej karty w panelu sterowania ale wyszukiwało i pokazało że już są najnowsze zainstalowane (z 2007r.). Dodam też że sygnał jest dobry bo podłączałem do tego kabla antenowego zewnętrzny dekoder STB i tam też normalnie działało. Tyle że karta ta jest w menedżerze urządzeń pokazana w kartach sieciowych a nie w "kontrolerach dźwieku, wideo i gier" tam gdzie ten tuner DVB-T który też mam podłączony, do niego używam programu TotalMedia 3.5 i nie ma z nim żadnego problemu. Te programy o których pisałem wcześniej też wykrywają go bez problemu, ale mnie zależy teraz na TV satelitarnej. W TotalMedia można oglądać tylko z DVB-T a w systemowym Windows Media Center nie można ani z DVB-T a tym bardziej z satelity :(
    Czy jest jakiś inny program do oglądania a może ktoś może mi pomóc w ustawieniu któregoś z tych co używałem? Ewentualnie coś w konfiguracji karty (lub instalacji) jest nie tak?
  • Poziom 37  
    Witam.
    7dy7 napisał:
    Czy jest jakiś inny program do oglądania a może ktoś może mi pomóc w ustawieniu któregoś z tych co używałem?

Sprawdź program DVB Dream (wersja trial).
    Ta karta DVB-S to Skystar 2. Jaką rewizję ma ta karta? Zainstalowane sterowniki są w wersji 4.4.1., widziałem gdzieś wersję 4.5.0 ale nie wiem jaką masz rewizję karty (na karcie powinna być ona opisana jako np. 2.6D).
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Sprawdziłem, rewizja mojej karty to właśnie 2.6D.
    Zainstalowałem teraz też program DVB Dream (akurat tą starszą darmową wersję 1.4i) i bez problemu wyszukało kanały, ale teraz problem leży po stronie kodeków lub coś w tym stylu. Po włączeniu któregoś kanału wyskakiwał błąd o kodeku czy renderowaniu video i żeby go zmienić, więc zmieniłem ale wtedy też inny błąd wyskakuje. Myślę że mam wszystkie kodeki w systemie które potrzeba (programy GOM Player, VLC Player, Nero Vission Essentials - niektóre z nich mają też swoje kodeki, a także do tego mam cały pakiet K-Lite Codec Pack).
    Co robić?
  • Poziom 37  
    Zainstaluj kodeki z pakietu LAV Filters i spróbuj wybrać je w ustawieniach programu (załącz zrzuty ekranu z aktualnie ustawionymi kodekami).
    Użyj nowszej wersji DVB Dream (trial, ale zgodny z nowszymi systemami operacyjnymi). Jeśli karta zadziała z nowszą wersją DVB Dream, to powinna (wbrew temu co napisałeś) zadziałać z ProgDVB w wersji trial - u mnie sprawdziło się to w 100%. Sam mam Skystara 2 :).
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Jeśli chodzi o kodeki LAV to raczej już mam je zainstalowane (widać to nawet w menu start w folderach z k-lite) a w oknie wyboru kodeków w programie DVB Dream nie ma ich do wyboru, nie wiem czemu są tylko te z GOM playera (gabest) i te z nero no i oczywiście null video,a zresztą wszystko zaznaczyłem na fotkach.
    Co mam jeszcze ustawić?

Proszę jeszcze o podpowiedź bo nie wiem co oznaczają dwie opcje: na zdjęciu nr 2 co to za wybór urządzeń i na zdjęciu nr 6 wybór filtrów wideo czyli jakieś renderowanie?

PS. Czy ty też miałeś dodany program DVBViewer TE do swojej karty i dlaczego go nie używasz, czy też miałeś z nim problem braku działania wideo i audio a może brak kompatybilności z systemem?
  • Poziom 37  
    7dy7 napisał:
    Jeśli chodzi o kodeki LAV to raczej już mam je zainstalowane (widać to nawet w menu start w folderach z k-lite) a w oknie wyboru kodeków w programie DVB Dream nie ma ich do wyboru, nie wiem czemu są tylko te z GOM playera (gabest) i te z nero no i oczywiście null video,a zresztą wszystko zaznaczyłem na fotkach.

U mnie w nowszej wersji wszystko działa OK, są kodeki do wyboru. Nie mogę jednak wrzucić zrzutu ekranu, gdyż piszę teraz z laptopa.
    7dy7 napisał:
    Czy ty też miałeś dodany program DVBViewer TE do swojej karty i dlaczego go nie używasz, czy też miałeś z nim problem braku działania wideo i audio a może brak kompatybilności z systemem?

Swojego Skystara 2 kupiłem na Allegro. Kupiłem samą kartę, bez dodatkowego oprogramowania na płycie CD.
    Temat z innego Forum: http://forum.satkurier.pl/topic/11920-dvb-dream-14i-na-win7-64-bit-brak-stabilności/
    Zapoznaj się z nim.
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Zainstalowałem najnowszą wersję DVB Dream w wersji trial i tam też wyszukało kanały i działają na LAV-ach (o dziwo po tym zaczęło też działać w starszej wersji DVB Dream na kodekach z GOM-player-a a w nowej także na GOM-owskich :) Teraz mam w obu tych programach wideo i audio! Ale w ProgDVB dalej nie wykrywa karty pomimo że wykrywa ją DVB Dream. Mam też mały problem z ustawieniami aspektu wideo ale nie jest to aż taki wielki problem :) Dzięki za pomoc.
  • Poziom 37  
    7dy7 napisał:
    Ale w ProgDVB dalej nie wykrywa karty pomimo że wykrywa ją DVB Dream.

Wrzuć zrzuty ekranu z menu wyboru urządzenia (dawno nie korzystałem z ProgDVB, więc nie pamiętam gdzie się je wywołuje).
    7dy7 napisał:
    (o dziwo po tym zaczęło też działać w starszej wersji DVB Dream na kodekach z GOM-player-a a w nowej także na GOM-owskich

Możliwe, że podczas instalacji nowszej wersji DVB Dream instalator przeskanował system pod kątem zainstalowanych kodeków i zaktualizował wpisy konfiguracyjne w obu wersjach programu.
    7dy7 napisał:
    Mam też mały problem z ustawieniami aspektu wideo ale nie jest to aż taki wielki problem

http://www.dvbdream.org/forum/viewtopic.php?t=2612
    Sprawdź poradę z linku, może pomoże.
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Załączam zrzut: w ProgDVB wybiera się Ustawienia->Źródła sygnału. Akurat tutaj na zrzucie ekranu jest pokazany tunerek DVB-T jako nieaktywny bo jak widać w tle akurat używany przez inny program-TotalMedia, ale to nie ważne) no i oczywiscie SkyStar też nieaktywny nie wiadomo dlaczego... W każdym razie tego typu okno wyboru urządzeń było też w innych programach które testowałem, a w DVB Dream jest w zupełnie inny sposób.
    Jeśli chodzi o aspekt w DVB Dream to nie bardzo rozumiem gdyż artykuł jest w j.angielskim.
  • Poziom 37  
    7dy7 napisał:
    Jeśli chodzi o aspekt w DVB Dream to nie bardzo rozumiem gdyż artykuł jest w j.angielskim.

Kliknij prawym przyciskiem myszy w obszarze obrazu nadawanego kanału. Powinna pokazać się lista opcji, w tym pozycja o nazwie Format obrazu lub podobna - według poradnika można tam ustalić proporcje obrazu.
    7dy7 napisał:
    Akurat tutaj na zrzucie ekranu jest pokazany tunerek DVB-T jako nieaktywny bo jak widać w tle akurat używany przez inny program-TotalMedia, ale to nie ważne) no i oczywiscie SkyStar też nieaktywny nie wiadomo dlaczego...

Pewnie kwestia sterowników. Trzeba by sprawdzić na innych wersjach, ale jeśli DVB Dream działa to nie ma co mieszać w ProgDVB :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Już rozgryzłem tą sprawę z proporcjami - oczywiście chodzi tu o to że używam starszej wersji 1.4i na starszych sterownikach. W nowej jest wszystko jak należy.
    W obu wersjach oczywiście działa wideo i audio a aspekt wideo można ustawiać ręcznie i nie ma z tym problemu, mi jednak chodziło o to żeby samo ustawiało się automatycznie przy każdej zmianie stacji (to jest funkcja Kepp Aspect Ratio (VMR)
    W nowszej wersji działa to poprawnie ale tylko przy ustawionych kodekach LAV audio i video, natomiast przy GOM-owskich (gabest) wszystko ustawia się do proporcji 4:3 nawet jak stacja nadaje w 16:9. To samo jest w starszej wersji programu gdzie działają wyłącznie te starsze kodeki z GOM-playera. Ale wszystko jest przecież zawsze do ustawienia więc OK :-)