Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZG40C - przyklejone głośniki do obudowy

atarl 30 Sty 2016 00:05 1404 12
  • #1 30 Sty 2016 00:05
    atarl
    Poziom 17  

Witam, mam dość duży problem, a wiec dostałem kolumny jak w temacie, chcąc je uszczelnić, bo czuć jak wieje z miedzy obudowy przy uginaniu membrany chciałem wyjąc głośniki, i tu pojawia się problem, są one przyklejone na coś białego co wygląda w 99% na akryl (taki z tuby jak sylikon). Jak można je odkleić nie niszcząc ani obudowy ani głośnika, bo są w bardzo dobrym stanie. Wykręciłem kosz GDN i GDWK, próbowałem to jakoś wyszarpać ale nie szlo, odkręciłem z tylu gniazdo kabli i tam jakoś próbowałem pukać po obwodzie lecz nic z tego, nie wiem już co można zrobić... Macie jakieś pomysły?

0 12
  • #2 30 Sty 2016 00:12
    mancioch
    Poziom 12  

Na twoim miejscu użyłbym cienkiego nożyka i podcinał dookoła. Kolejnym sposobem mogło by być użycie cienkiego drutu i przeciąganie go wokół głośnika, tak jak wycina się szyby w samochodach.
    Powodzenia, pozdrawia.

0
  • #3 30 Sty 2016 00:47
    atarl
    Poziom 17  

Nożyk odpada bo nie ma jak go wcisnąć, próbowałem drucikiem z linki od hamulca roweru, jednak bez efektu :/

Dodano po 27 [minuty]:

Udało się :D przełożyłem linkę rowerowa przez lekko powiększony otwór od śruby, zaparło się tą główką i jakoś wyszło. Foto po wyjęciu... masakra, niestety lekko mi się wyszczerbiła obudowa kolo membrany, co z tym zrobić, zaszpachlować i potem całość czarnym matem?

0
  • #4 30 Sty 2016 13:07
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Jakiś jełop chciał to uszczelnić, a że się nie znał, to rozwalił obudowy...
    Głębokie ubytki uzupełnij masą akrylową. Ubytki na froncie zaszpachluj i polakieruj.
    Kosze głośników oczyść i daj pod nie gumową uszczelkę.

0
  • #5 30 Sty 2016 13:29
    James596
    Poziom 20  

Z praktyki, bardziej polecam uszczelnienie głośników przez samoprzylepną uszczelkę piankową do okien - łatwa w aplikacji i spełnia swoje zadanie.

0
  • #6 02 Lut 2016 02:16
    atarl
    Poziom 17  

Tak zrobiłem, potem psiknąłem czarnym sprayem, jednak trochę się różni, bo na oryginalnym spray wygląda idealnie jest gładki i wgl. a na tej szpachli taki nie wiem, bardzo matowy, może by to psiknąć plastidip? Żeby była jedna powierzchnia? do głośników przykleiłem uszczelkę do okien typu D, ładnie wszystko się uszczelniło, ale przez to mam kolejny problem. Po uszczelnieniu wikolem wszystkich łączeń jest tak szczelnie że mały ruch GDN mocno wychyla MB, nie widać tego przy naciskaniu palcem ale już jak dam mocny bas to MB bardzo mocno się wychyla i przez to wydaje niepożądanie dźwięki, jakby stukanie. Musze jakoś usztywnić zawieszenia ale jak?

0
  • #7 02 Lut 2016 09:35
    marekv3
    Poziom 9  

Może po tylu latach zawieszenie już się lekko zużyło i nie amortyzuje jak należy, w związku z tym membrana pracuje poza optymalnym zakresem.

Widzę że jesteś ze Szczecina, w Stargardzie jest gościu, który zajmuje się naprawą głośników, wymienia resory i takie tam, może on coś pomoże

P.S.
    Mam nadzieję, że tego postu moderator już nie wyśle do kosza, bo chyba jest pomocny

Pozdrawiam

Dodano po 34 [minuty]:

W razie potrzeby zakupu nowych przetworników, w Szczecinie jest sklep Wizfon na Powstańców Wielkopolskich, tam znają się na rzeczy i znajdą coś co się nada, tym bardziej, że mają oryginalne głośniki Tonsilu

0
  • #8 18 Lut 2016 09:30
    atarl
    Poziom 17  

Jeszcze jedna sprawa co do tych głośników, bo mam bardzo luźną membranę bierna, tzn zawieszenia są już dość miękkie i na dużej mocy jedna kolumna przez to stuka, wszystko jest w dobrym stanie wiec szkoda ja rozbierać. Da się jakoś usztywnić dolny resor? bo to on chyba jest winny.

0
  • #9 18 Lut 2016 10:12
    marekv3
    Poziom 9  

Usztywnić się da, najlepiej przez wymianę 😉

Zadzwoń do gościa od regeneracji głośników, kontakt puszczam na PW

Dodano po 7 [minuty]:

Możesz też kupić resor i sam wymienić jak czujesz się na siłach, poszukaj na alledrogo alibo w internecie, na bank znajdziesz zestaw naprawczy z klejem i do dzieła 😈

0
  • #10 18 Lut 2016 10:18
    atarl
    Poziom 17  

Na silach się czuje, ale czy da rade to zrobić nie niszcząc górnego zawieszenia które jest plucienne.

Dodano po 3 [minuty]:

Tak sobie myślę, czy dało by się usunąć i wkleić dolny resor bez odklejania góry. Nie ma tutaj przecież cewki itp, wiec może by się dało usunąć stary resor przez otwory w koszu wsunąć i przykleić nowy. Nawet ja nie wyjdzie idealnie prosto to i tak nic nie będzie trzeć.

0
  • #11 18 Lut 2016 10:43
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

marekv3 napisał:

Możesz też kupić resor i sam wymienić jak czujesz się na siłach, poszukaj na alledrogo alibo w internecie, na bank znajdziesz zestaw naprawczy z klejem i do dzieła 😈
    Nie ma w sprzedaży zestawów naprawczych do tego głośnika.

Nic nie usuwaj! Dolny resor często traci sztywność po latach. Musisz rozpuścić plastyfikator, którym pokryty jest materiał resoru. Weź aceton, zamocz w nim pędzelek i nasącz nim resor. Utrzymuj go nasączonym przez 15 minut. Potem zostaw do odparowania - z godzinkę. Plastyfikator się rozpuści i ponownie pokryje równomiernie cały resor.

0
  • #12 18 Lut 2016 10:44
    atarl
    Poziom 17  

Rozumiem ze membranę muszę zblokować w pozycji 0?

0
  • #13 19 Lut 2016 12:13
    atarl
    Poziom 17  

Zrobiłem tak jak powiedziałeś, niestety dalej przy maksie jedna kolumna a dokładniej MB stuka, zamieniałem kolumny na kanałach wzmacniacza, jednak dalej ta sama stuka. Musiał bym jakoś ja usztywnić, tylko jak i czym żeby nic nie zapsuć

0