Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Witam mam Denon avr 3805 i Denon Pma 700ae podłączenie kolumn do obu na 1 kablu

Koniczuła 30 Sty 2016 00:38 1068 17
  • #1 30 Sty 2016 00:38
    Koniczuła
    Poziom 6  

Witam mam amplituner Denon avr 3805 i wzmacniacz Denon Pma 700ae czy jest możliwość podłączenia kolumn frontowych do obu Denonów , żeby słuchać na jednym i drugim bez zmmiany kabli?

0 17
  • #2 30 Sty 2016 01:57
    WędkarzStoLica
    Poziom 28  

Na obu na raz? Nie ma takiej możliwości.
    Żeby nie przekładać kabli musiałbyś zastosować odpowiedni przełącznik.

0
  • #3 30 Sty 2016 09:24
    Koniczuła
    Poziom 6  

Tak myślałem,że będzie problem chciałem poprowadzić kabel z kolumn do pierwszego Denona a tam jakoś połączyć je i pociągnąć do drugiego i np. wyłączyć z sieci ten pierwszy jak będę słuchał tego drugiego tylko czy sie coś nie spali to nie wiem dlatego pytam. Jaki to jest przełącznik i jak go można podłączyć ?

0
  • #4 30 Sty 2016 09:38
    intenso
    Poziom 38  

WędkarzStoLica napisał:

Żeby nie przekładać kabli musiałbyś zastosować odpowiedni przełącznik.

Jest możliwość i to bez żadnych dodatkowych przełączników.

@Koniczuła Jak będziesz chciał oglądać filmy to będziesz musiał mieć włączony wzmacniacz i amplituner, jak samego stereo to tylko wzmacniacz.

0
  • #5 30 Sty 2016 11:37
    WędkarzStoLica
    Poziom 28  

W takim razie ja przepraszam - czegoś chyba nie zrozumiałem i dalej nie rozumiem.

0
  • #6 30 Sty 2016 12:45
    Polon_us
    Poziom 40  

intenso napisał:
    Jest możliwość i to bez żadnych dodatkowych przełączników

Kolega intenso - mógłby kolega rozwinąć swoją wypowiedź o odpowiednie szczegóły?

Jestem ciekaw tego rozwiązania, autor tematu chyba również :)

0
  • #7 30 Sty 2016 12:53
    intenso
    Poziom 38  

Jak autor się odezwie to opisze co i jak ;)

0
  • #8 04 Lut 2016 22:58
    Koniczuła
    Poziom 6  

Witam przepraszam, że mnie nie było, ale przygotowania do wesela mam i nie miałem czasu. Bardzo bym prosił o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu jak jest to możliwe bo przekładanie kabli jest bardzo męczące pozdrawiam.

0
  • #9 04 Lut 2016 23:29
    intenso
    Poziom 38  

Podepnij tak w amplitunerze z Pre Out dla frontów pod Aux w wzmacniaczu :-)

Oczywiście kolumny mają być cały czas podpięte pod wzmacniacz

Gdy już wszystko podepniesz to
    W wzmacniacz włącz Pure direct dlatego że ta funkcja odłacza wszystkie pobicia typu bas/treble.
    Pokrętło wolume na godzinę 11 i przeprowadzić kalibracje.

Jedyne na co musisz zwrócić uwagę to na to w jakim położeniu masz potencjometr volume w wzmacniacz podczas kalibracji dlatego gdy zechcesz sobie posłuchać muzyki to wiadomo że będzie jej słuchał raz głośniej a raz ciszej
    Gdy zechcesz obejrzeć film to pokrętło volume musi wrócić do tej pozycji co podczas kalibracji dlatego że fronty nie mogą grać ani ciszej ani głośniej, muszą grać tak jak ustawiła kalibracja.
    Mam nadzieję że to rozumiesz, najlepiej zrób sobie kropkę ołówkiem na panelu w tym miejscu gdzie będzie nacięcie na volume

Jak już zaczniesz oglądać film i będzie wydawało Ci się za cicho lub za głośno to podgłaszasz jedynie ampli, wszystkie kolumny będą się ładnie podgłaszały razem, nawet i sygnał który będzie wysyłany do wzmacniacz dla frontow.

Podsumowując, gdy chcesz słuchać muzyki włączasz sam wzmacniacz, gdy chcesz kino to włączasz ampli wzmacniacz gdzie w wzmacniaczu włączasz Pure Direct i volume ustawiasz jak było podczas kalibracji, głośnością w filmach sterujesz tylko z poziomu ampli.

0
  • #10 05 Lut 2016 08:01
    Polon_us
    Poziom 40  

@intenso - muszę przyznać, że to jest dość oryginalne rozwiązanie. Choć mam swoje wątpliwości.

W sumie nie do końca rozumiem potrzebę autora tematu, aby używać dwóch urządzeń do jednego zestawu kolumn. Być może ma takie potrzeby.

W proponowanym rozwiązaniu, jakby nie patrzyć, wzmacniacz 700ae zawsze będzie miał decydujący wpływ na jakość dźwięku,
    nawet przy użyciu Pure Direct.
    Amplituner to tak na dobrą sprawę pracuje tu jako przedwzmacniacz i selektor wejść.

Inną sprawą która mnie męczy, to brak obciążenia na wyjściach amplitunera. Mam tu na myśli sytuację, kiedy obydwa urządzenia pracują.
    Czy nie obawia się kolega, że brak obciążenia na wyjściach głośnikowych amplitunera może skutkować uszkodzeniem końcówki mocy tego urządzenia?

@koniczuła - wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia :)))

0
  • #11 05 Lut 2016 14:12
    intenso
    Poziom 38  

@Polon_us ja mam inne modele Denona i mam również tak połączone, jeżeli masz osobne końcówki mocy to ampli może nam działać jako przedwzmacniacz i jako procesor dźwięku

Sens używaniu obu urządzeń jest jak najbardziej uzasadniony z tego względu że ampli jest odciążony, a dwa to ten ampli nie ma polotu do tego wzmacniacz w stereo.

Co do braku obciążeń na końcówkach, mylisz się, dzięki takiemu rozwiązaniu odciąża się ampli dzięki czemu lepiej sobie radzi z resztą kolumn.
    Wzmacniacz aż tak nie ingeruje w jakość brzmienia z tego względu że ampli w czasie kalibracji mierzy charakterystykę dźwięków w naszym pokoju, w equalizerze tak wszystko poustawia że dalej będzie spójność brzmienia.
    Może zrobić kalibracje z włączonym Pure Direct a potem wyłączyć i dodać basu lub treble i potem porównać wykresy.

Wzmacniacz stereo posiadają do tych celów specjalne wejścia aby je podłączyć pod Pre Out, noszą nazwę Main In I Power Amp Direct, z tymi przyłaczami jest o tyle dobrze że nie trzeba wracać z głośnością wzmacniacza do pozycji jaka była podczas kalibracji, wciska się guzik i wzmacniacz ma stałą głośnoć i nie reaguje na zmianę barwy i głośność.

0
  • #12 05 Lut 2016 15:55
    Polon_us
    Poziom 40  

@intenso - dzięki za wyjaśnienia. Nie jestem do końca przekonany. Muszę to jeszcze przemyśleć :)

0
  • #13 05 Lut 2016 16:44
    intenso
    Poziom 38  

Przemysl na spokojne i poczytaj w sieci, mnóstwo jest takich wątków
    Co do obawy o końcówki mocy na kolumny frontowe, czy nic się z końcówkami nie stanie
    Nie ma prawa się im nic stać, czy urządzeniu w trybie stadaby może coś się stać gdy z niego się nie korzysta ? :-)

0
  • #14 04 Mar 2016 13:34
    Koniczuła
    Poziom 6  

Właśnie mam teraz trochę czasu i mogę teraz pomyśleć teraz co i jak podłączyć a widzę, że Intenso masz wielką wiedzę. Czytałem co pisałeś i dzisiaj będę próbował to co napisałeś, czyli nie można by kupić jeszcze jedne kabli i w Klipsch mają jeszcze jedne wejścia i bym je tam podłączył i podłączyć je do wzmacniacza stereo ?

0
  • #15 04 Mar 2016 13:38
    intenso
    Poziom 38  

Dalej chcesz podłączyć kolumny pod wzmacniacz i pod ampli jednocześnie?

0
  • #16 04 Mar 2016 13:50
    Koniczuła
    Poziom 6  

Tak bo nie chcę mi się przekładać kabli trochę to trwa, a na drugie kolumny mnie nie stać. Tylko teraz chciałbym podłączyć pod (Marantza 7200, kupiłem go i naprawdę jest wielka różnica miedzy nim a amplitunerem Denona kolumny grają o wiele lepiej dlatego jak chcę słuchać muzyki to włączył by wzmacniacz stereo, a kino na amplitunerze) to odpowiedz dla Polon_us

0
  • #17 04 Mar 2016 13:55
    intenso
    Poziom 38  

Przecież ja wyżej napisałem co masz zrobić aby nie przekładać kabli.
    Nic dziwnego że jest różnica, to zupełnie inna półka jeżeli chodzi o Marantza.

0
  • #18 04 Mar 2016 13:58
    Koniczuła
    Poziom 6  

OK będę dziś próbował

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo