Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP CLJ 2605dtn - Brudzi kartki i pas transferowy

marekbawol 30 Sty 2016 03:01 1533 6
  • #1 30 Sty 2016 03:01
    marekbawol
    Poziom 6  

Witam, mam problem z moją drukarką. Drukarka brudzi mi kartki - kartki jakby szarzeją, szczególnie widać to, jak kilkukrotnie wydrukuję coś na tej samej kartce (nawet pustą stronę). Po takim drukowaniu pas transferowy też się brudzi - jak przejadę po nim ręką to na ręce zostaje taki szaro-zielony toner. Posiadam kilka zestawów tonerów zarówno oryginalnych (niestety nie posiadam żadnych całkiem nowych oryginałów) jak i zamienników i po ich zmianie problem jest mniejszy lub większy, ale w jakimś stopniu zawsze występuje.

Pytanie: dlaczego? Wątpię żeby te tonery były tak felerne, żeby każdy egzemplarz cośtam brudził. Czy może to być zużyty pas transferowy? Czy mogłaby pomóc wymiana całej drukarki na egzemplarz z mniejszym przebiegiem (jest to najtańsze rozwiązanie)?

Przebieg 67 tys. Pas raczej nie był wymieniany.
    Z góry dziękuję za wskazówki.

PS Dostałem okazyjnie też kombajna Canona MF8380 z kilkoma kompletami tonerów zamienników - tam problem nie występuje w ogóle - nawet kilkukrotne wydrukowanie nie brudzi kartki. Niestety HP bije go na głowę pod względem szczegółowości grafik i zdjęć.

0 6
  • #2 30 Sty 2016 14:38
    endriuf
    Spec od drukarek

Miałem kiedyś ten sam problem. Pomogła wymiana fusera na nowy oryginał.

0
  • #3 30 Sty 2016 15:27
    marekbawol
    Poziom 6  

Dzięki za sugestię, spróbuje najpierw otworzyć i przeczyścić fuser. Dam znać jaki efekt to dało.

0
  • #4 30 Sty 2016 20:03
    endriuf
    Spec od drukarek

Wyczyść element grzejny i nałóż nowego smaru.

1
  • #5 30 Sty 2016 23:51
    marekbawol
    Poziom 6  

Zdemontowałem fuser i przeczyściłem gumową rolkę i pomarańczową folię grzejną izopropanolem (chodziaż nie wydawał się w ogóle brudny. Wyczyściłem też pas transferowy. Efekt ciężko stwierdzić czy się coś poprawiło ale powiedzmy że nie jest źle (nie wiem czy z czasem nie zabrudzi się znów pas). Na jednostronnie zadrukowanej kartce widać smugi po 3-krotnym wydruku. Wydruk dwustronny jak przechodzi raz to jest ok.

Gdzie nakłada się smaru? Jeśli na kołach zębatych fusera to było go dość dużo. A czy zużycie fusera można jakoś wizualnie rozpoznać?

0
  • #6 31 Sty 2016 12:00
    anty35
    Poziom 26  

Smar nakładasz na grzałkę ,rozkręcasz piec ściągasz folie i najpierw czyścisz grzałką ze starego zaschniętego smaru i smarujesz grzałką, nasuwasz folie itd.

0
  • #7 02 Lut 2016 14:43
    marekbawol
    Poziom 6  

Aktualnie poziom brudzenia jest akceptowalny. W tej drukarce budowa fusera jest dość skomplikowana, więc dopóki nie jest źle, nie zamierzam go całkiem rozkręcać ani wymieniać. Natomiast jeśli będzie okazja, pewnie wymienię drukarkę na młodszą. Dziękuję za sugestie.

0