Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zafira A climatronik generuje błędy i tryb serwisowy

30 Sty 2016 03:54 801 8
  • Poziom 9  
    Opel Zafira A climatronik . Witam mam problem z klimatyzacją . Poprzedni właściciel częściowo zdementował instalację a konkretnie sprężarkę . Z tego co zdążyłem zauważyć to chłodnica i wentylator też są do wymiany . Uszkodzona klimatyzacja generuje błąd na liczniku i zapala się kontrolka w kształcie chłodnicy co powoduje przełączenie w tryb serwisowy i gwałtowne zwiększenie zużycia paliwa . Jako że chwilowo nie mam kasy na tyle aby wyremontować klimatyzację . W związku z tym moje pytanie , czy można jakoś oszukać - zmostkować czujniki aby klimatyzacja nie generowała mi błędów , może jakiś emulator czy coś w tym rodzaju . Pomóżcie bo 13 l / 100 diesla trochę boli .
  • Poziom 43  
    Klima nic nie ma do spalania. Tym bardziej że nie działa.Musisz wykonać diagnostykę ukł. wtryskowego.
  • Poziom 9  
    Diagnostyka komputerowa to było pierwsze co zrobiłem i poza notorycznie powtarzającym się błędem braku ciśnienia w układzie klimatyzacji i usterce sterownika klimatyzacji brak innych błędów . A z tego co się orientuję to kontrolka w kształcie chłodnicy nie wiele ma wspólnego z układem wtryskowym . Owszem układ wtryskowy mógł by załączać tryb serwisowy ale wtedy raczej palił by się check ( auto z kluczykiem ) . Poza tym w momencie gdy skasuję błąd i zanim wygeneruje się on zpowrotem , spalanie pięknie spada do poziomu 7 l na 100 . Dlatego wydaje mi się że to właśnie w owej klimatyzacji tkwi problem .
  • Poziom 43  
    garbusek4 napisał:
    spalanie pięknie spada do poziomu 7 l na 100

Wskazanie na MID spada czy rzeczywiste w jezdzie autem?
  • Poziom 9  
    Puki co opieram się na wskazaniach mida,a

Dodano po 7 [minuty]:

Na innym forum ktoś podpowiedział mi że mając cod carpass można w meni komputera wyprogramować klimatyzację . Czy faktycznie jest to do zrobienia ?
  • Poziom 43  
    Mid-a sobie daruj
  • Poziom 9  
    Skąd taki wniosek ? Myślę że jak by MID mocno przekłamywał to robił by to przed jak i po zapaleniu kontrolki . A wskazania idą mocno w górę właśnie tylko o zapaleniu owej kontrolki a po skasowaniu błendu wyraźnie spadają
  • Poziom 43  
    Taa z 7 na 13l/100 miałbyś czarno z tyłu.
  • Poziom 9  
    Jak wracałem autem po transakcji , zatankowałem za 100 i zrobiłem trochę ponad 150 km jadąc nie więcej niż 110-120 km/h czarno nie było , chyba że czarna rozpacz patrząc na opadającą wskazówkę. Ale wracając do tematu , czy ktoś mógł by potwierdzić czy można w komputerze deaktueować klimatyzację ?