Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston - Kapiąca woda z zaworu bezpieczeństwa

30 Sty 2016 05:09 2772 8
  • Poziom 2  
    Po przeczytaniu wielu opinii w internecie, w którym zdania są podzielone co do tego tematu zdecydowałem się napisać na tym forum. Wynajmuję mieszkanie w kamienicy od końca października. Kilka dni temu zaczęło mi kapać z zaworu bezpieczeństwa, dzisiaj po użytkowaniu prysznica w godzinach nocnych znowu zaczęło mi kapać. Zawór bezpieczeństwa jest oklejony taśmą(zwykłą), a ja nie mam pojęcia jakie jest ciśnienie czy jest trójkącik albo wiaderko albo inne tego typu rzeczy, niestety nie posiadam wiedzy hydraulicznej i po raz pierwszy mam do czynienia z takim urządzeniem. Czy mam zgłosić to właścicielowi mieszkania jako usterkę czy jest to normalną sprawą, jeżeli to nic nadzwyczajnego to czy jest możliwość powstrzymania tego kapania i czy to nie jest nic niebezpiecznego?
    Ariston - Kapiąca woda z zaworu bezpieczeństwa Ariston - Kapiąca woda z zaworu bezpieczeństwa Ariston - Kapiąca woda z zaworu bezpieczeństwa
  • Poziom 38  
    Jeżeli cieknie cały czas zwawór bezpieczeństwa do wymiany.
  • Poziom 2  
    Ciekło tylko przez ~30 minut i potem przestało a od października do teraz nic się takiego nie działo
  • Poziom 11  
    zalatuje mi tu fuszerką z tą taśma,wzrosło ciśnienie w instalacji i nie miało co tego przejąć więc puścił Ci zawór bezpieczeństwa,wyobraź sobie duży wzrost ciśnienia podczas nagłego podgrzewania i brak zaworu bezpieczeństwa i zwrotny w instalacji...w tedy musi coś puścić,nie zwiększałeś temperatury podgrzewania wody?

możesz podnieść za tą czarną rączkę i jeśli zawór będzie ciekł przez cały czas to jest do wymiany,nie masz dziwnych dźwięków wycia podczas używania wody?jeśli któraś z wyżej wymienionych rzeczy będzie się działa to wymień zawór jak kolega wcześniej pisał,koszt nie wielki
  • Poziom 10  
    Teoretycznie jeżeli zbiornik nie ma dużej pojemności, ten zawór bezpieczeństwa nie jest koniecznie potrzebny (ten cały trójnik)
  • Poziom 25  
    andrzej_krk napisał:
    Teoretycznie jeżeli zbiornik nie ma dużej pojemności, ten zawór bezpieczeństwa nie jest koniecznie potrzebny (ten cały trójnik)

Człowieku co ty za bzdury opowiadasz !!!

Zawór bezpieczeństwa jak sama nazwa mówi, ma chronić użytkownika przed nadmiernym wzrostem ciśnienia i eksplozją zbiornika.
    Jeżeli chcesz zobaczyć co się dzieje ze zbiornikiem bez zaworu bezpieczeństwa to polecam oglądnąć jeden z odcinków "Pogromcy mitów".
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Na wszelki wypadek zgłoś właścicielowi że zawór bezpieczeństwa podcieka. Świadczy to o nadciśnieniu w układzie. Są ròżne sposoby obniżenia ciśnienia albo stabilizacji typu...reduktor albo małe naczynka wzbiorcze ale to już zależy od inwestora. Jeżeli to jest krótki i sporadyczne wyciek można założyć wężyk igielitowy i odprowadzić nadmiar wody do jakiegoś zbiorniczka. Likwidować i zaślepiać wyrzutu z zaworu bezpieczeństwa nie można.
  • Poziom 10  
    mitsurugi napisał:
    andrzej_krk napisał:

Człowieku co ty za bzdury opowiadasz !!!

Zawór bezpieczeństwa jak sama nazwa mówi, ma chronić użytkownika przed nadmiernym wzrostem ciśnienia i eksplozją zbiornika.
    Jeżeli chcesz zobaczyć co się dzieje ze zbiornikiem bez zaworu bezpieczeństwa to polecam oglądnąć jeden z odcinków "Pogromcy mitów".

Czy rozumiesz "człowieku" co jest napisane powyżej? Napaliłeś się na odpowiedź? A przeczytałeś dokładnie jej treść? Jeżeli zbiornik nie ma dużej pojemności nie potrzeba zaworu bezpieczeństwa - jest to określenie ogólne. Nie ma w tym nieprawdy, chyba, że lepiej znasz prawa fizyki.

Pomijając kilka myśli o Twoim braku zrozumienia tekstu czytanego - wracam do meritum.

Ten zawór będzie lać - tj. powyżej ktoś napisał, będzie upuszczać nadciśnienie, ale tylko w czasie gdy będzie nagrzewać/dogrzewać wodę; po schłodzeniu powinien się domknąć.

P.S. Zamiast tego zaworu założyłbym trójnik z dokręcanym do niego zaworem bezpieczeństwa tj. Link tylko na 6bar. Ten który masz lubi się zakamienić i nie domykać co skutkuje ciągłym wyciekiem.
  • Poziom 25  
    andrzej_krk napisał:

Czy rozumiesz "człowieku" co jest napisane powyżej? Napaliłeś się na odpowiedź? A przeczytałeś dokładnie jej treść? Jeżeli zbiornik nie ma dużej pojemności nie potrzeba zaworu bezpieczeństwa - jest to określenie ogólne. Nie ma w tym nieprawdy, chyba, że lepiej znasz prawa fizyki.

A co według ciebie to jest "nie duża pojemność" ???, że piszesz, iż nie trzeba stosować zaworów bezpieczeństwa???
    Ariston standardowo dodaje do montażu wraz ze swoimi podgrzewaczami pojemnościowymi zawory zwrotno-bezpieczeństwa nawet dla zbiorników 10l i raczej nie po to aby oddać je na złom.
    Ten model, który ma kolega to SHAPE ECO o pojemności minimum 50l lub większej (ciężko stwierdzić ze zdjęcia), ale od takiej pojemności zaczyna się ten typo szereg w Aristonie.
    Więc skoro piszesz już o prawach fizyki to policz o ile zwiększy się ciśnienie wody (zakładając temperaturę początkową na 10 st C) po podgrzaniu do 50 st C "Panie Einsteinie".
    Ja bym nie chciał mieć człowieka na sumieniu, ale widzę, że ty przymykasz na to oko.