Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Indesit BAAN23 mrozi w komorze chłodziarki.

30 Sty 2016 10:41 1026 5
  • Poziom 13  
    Witam serdecznie,

Od jakiegos czasu moja lodówka zaczeła mrozić w chłodziarce. Z uwagi na to że nie jestem specem wezwałem serwisanta. Jego diagnoza to uszkoczony czujnik temperatury, który w tym egzeplarzu jest nie wymienialny - czyli do wymiany lodówka.

Dodam, że diagnoza była postawiona na "oko"

Czy naprawdę nie ma możliwości dostania się do czujnika?
    Być może istnieje jakas alternatywa na naprawę.

Będe wdzięczny za wszelkie porady.

Szczegółowe dane lodówki:
    Indesit BAAN23
    TYP CMO1X 34625590100
  • Poziom 25  
    Skontaktuj się ze sprzedającymi części AGD i zapytaj o czujnik do tego modelu, powinni pomóc. Części sprzedaje np. https://north.pl/ i kilka innych sklepów internetowych.
  • Poziom 13  
    Dziękuje za cenną podpowiedź. Na ich stronie internetowej nie widziałem nic takiego ale zadzwonie w poniedziałek.
  • Specjalista AGD
    Witam
    Przemrażanie w chłodziarce może być spowodowane przez kilka usterek
    -uszkodzenie czujnika
    -uszkodzenie modułu
    -rozszczelnienie układu ( ew. inny problem z układem)
    Należy zmierzyć temperatury na tylnej ścianie w chłodziarce, zmierzyć rezystancję czujnika( ok 10kohm w tem. 25C*)
  • Poziom 13  
    Problemem jest że czujnika nigdzie w komorze chłodziarki nie widać. Czy ktoś z was jest mi wstanie podpowiedzieć gdzie jest ten czujnik ew. jak się do niego dostać?

Czy ktoś z was dysponuje serwisówką tak abym wiedział gdzie tego szukać ?
  • Specjalista AGD
    marioodkrywca napisał:
    Czy ktoś z was jest mi wstanie podpowiedzieć gdzie jest ten czujnik ew. jak się do niego dostać
    To jest na razie nieważne. Jego wartość mierzysz na wtyczce przy module (to ta z dwoma przewodami).