Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna II 2 radio szum - Zakłócenia siły sygnału po włożeniu karty

DBone 30 Jan 2016 10:44 2124 12
    DBone
    Level 7  
    Witam :)

Włączam radio (bez włożonej karty handsfree) gra czysto (dodatkowo przycisnąłem 1 i 6 żeby pokazać siłę sygnału);

Po włożeniu karty (włączeniu zapłonu) radio szumi (jak widać na ekranie radia siła sygnału się zmieniła).

Film z problemem:
    https://youtu.be/uUb9Bqf3ZJk

Moje pytanie co może być tego bezpośrednią przyczyną? Co z tym fantem można zrobić?
    DBone
    Level 7  
    Jeśli chodzi o opony to raczej normalne jest ze po włożeniu karty/włączeniu zapłonu świeci się na chwilę kontrolka?

Akumulator czyli bateryjka w karcie, tak?
  • Helpful post
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Nie sądzę że karta zakłóca radio to coś innego skoro mówisz że dopiero na zapłonie.
    DBone
    Level 7  
    przy niepełnym włożeniu karty (nie jest to jeszcze zapłon, zaczynają wtedy działać chyba tylko gnizdka zapalniczki, co więcej nie sprawdzałem) problem jest analogiczny jak w przypadku pełnego włożenia karty (zapłonu)
    DBone
    Level 7  
    Ładowarka? Co masz na myśli?
    DBone
    Level 7  
    Oto główny bohater:
    76.my/Malaysia/usams-3-1a-dual-2port-usb-car-charger-black-ipad-iphone-ipod-gps-andro-ioline-1206-21-ioline@1.jpg

Na stałe włożyłem do gniazda zapalniczki przy miejscach dla pasażerów z tyłu. W innych gwiazdach dzieje się to samo jak ta przejściówkę USB podłącze (nie ma znaczenia czy cokolwiek jest do niej podłączone).

Jej parametry to:
    Napięcie zasilania 12V
    Napięcie na wyjściu 5V
    Maksymalny prąd: 3.1A
    Górne USB - 1.0A
    Dolne USB - 2.1A

Da się coś w takiej sytuacji zrobić żeby pogodzić te dwa sprzęty że sobą (radio i ta przejściówkę USB)?
    DBone
    Level 7  
    A tak w teorii to z czego to wynika że ta przejściówka powoduje te zakłócenia?
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Przejściówka jest raczej na przetwornicy dlatego tak się dzieje.