Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Marantz SA7003 - Trzaski w lewym kanale słuchawki

blockers203 30 Jan 2016 11:04 936 6
 • #1
  blockers203
  Level 10  
  Witam. Mój problem polega na tym że podczas słuchania muzyki na słuchawkach przez wzmacniacz słuchawkowy wbudowany w odtwarzacz słychać trzaski w lewym kanale. Wymieniłem już tranzystory i kondensatory oraz dwie diody, ręce już mi opadają. Może ktoś z was miał taki przypadek i jest mi w stanie pomóc. Załączam schemat lewego kanału. Dodam że sygnał dochodzący do nr. 3 (po potencjometrze) oampa jest poprawny dopiro ten na nr. 2 i nr.1 jest zniekształcony.
 • #2
  SlawekKedra
  Level 43  
  blockers203 wrote:
  Wymieniłem już tranzystory i kondensatory oraz dwie diody, ręce już mi opadają.

  No to pozostały Ci oporniki i układ scalony. Nie ma tego dużo.
 • #3
  blockers203
  Level 10  
  Układy mam trzy podmieniałem i to samo mierzyłem oporniki i wychodzi na to że są ok. Wymianiać w ślepo? Tranzystory z wyglądu były jakby okopcone u góry, w pomiarach wychodziło ok ale czytałem że czasami jest niby ok a tranzystor puszcza dlatego wymieniłem. Kondensatory wymieniłem na lepsze jakościowo. Acha mam trzy oampy njm4560dd orginał, njm4560d i muses 8820 w tym ostatnim to trzaski słychać wyraźnie dopiero jak głosniej zrobie a dwa pierwsze od razu słychać wyraźnie mocne trzaski. Nie jestem elektronikiem ale z lutownicą jakoś daje rade. Dlatego ten post. W serwisy już nie wierzę. Parę razy mnie nabili w butelkę za części warte kilkadziesiąt pln i robotę potrafili 700 zł sobie krzyknąć.
 • #4
  SlawekKedra
  Level 43  
  blockers203 wrote:
  Parę razy mnie nabili w butelkę za części warte kilkadziesiąt pln i robotę potrafili 700 zł sobie krzyknąć.

  Nazywasz to nabiciem w butelkę? A co jeśli ktoś odda do serwisu sprzęt w którym uszkodził się element za 5groszy? Ile według Ciebie powinien wziąć serwis za naprawę, 6groszy?
  blockers203 wrote:
  Układy mam trzy podmieniałem i to samo mierzyłem oporniki i wychodzi na to że są ok. Wymianiać w ślepo?

  Tranzystory i kondensatory wymieniłeś, układ też, oporniki są sprawne i nie działa?

  Dodano po 4 [minuty]:

  Jeśli zależy Ci na tym aby istniał jakiś taniutki i bardzo dobry serwis, to jest jeden jedyny sposób na to. Samemu się pilnie uczyć kilka lat a następnie otworzyć taki serwis i jednocześnie pracować gdzieś po godzinach aby mieć co jeść by nie umrzeć z głodu aby ten serwis móc prowadzić.
 • #5
  blockers203
  Level 10  
  Ja nie pisałem żeby serwis zarabiał grosze ale niech uczciwie podejdzie do sprawy. W tym przypadku sprzęt oddałem do serwisu i po trzech miesiącach i niewiem ilu moich telefonach dopiero byli w stanie naprawić. Najpierw twierdzili że naprawa nieprzekroczy 300 złotych później 500 a jak powiedziałem że rezygnuję bo naprawa w taki sposób realizowana przekroczy wartość sprzętu to stwierdzili że najwięcej 700 będzie. A że jestem z łódzkiego a naprawa odbywała się w autoryzowanym serwisie w warszawie to efekt był taki że musiałem się zgodzić bo i tak te 500 plus przesyłki miałem do zapłacenia. I jeszcze bym mógł opisać serwis s...y z łodzi i też było podobnie tyle że sprzęt byl na gwarancji i główny serwis po moim tel. stwierdził że należy się nowy egzemplarz.
 • #6
  SlawekKedra
  Level 43  
  Ok, to jest zupełnie co innego niż to co napisałeś wcześniej na temat nabicia w butelkę.
 • #7
  blockers203
  Level 10  
  Temat rozwiązany. Problemem był opornik R910 1.5k. Dopiero po calkowitym wylutowaniu okazalo się że nie trzyma wartości. Po odlutowani tylko jednej "nogi" wartość byla tylko lekko obniżona. Temat zamknięty.