Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router NETGEAR DGND 3700 V2, kamera IP XBlitz isee, przekierowanie portów

30 Sty 2016 15:07 1524 7
  • Poziom 9  
    Witam,
    zakupiłem kamerę IP XBlitz isee, która współpracuje bezproblemowo w wewnętrznej sieci LAN. Chciałem przekierować tak porty routera NETGEAR DGND 3700 V2 tak, aby uzyskać podgląd kamery z Internetu i tutaj zaczęły się problemy.
    Ustawiłem stały numer IP kamery, a po wpisaniu do przeglądarki internetowej adres z portem 192.168.0.100:81 otrzymałem podgląd z kamery.
    Posiadam internet z dynamicznym adresem IP dlatego założyłem konto w NO-IP. Kamera w swoich ustawieniach posiada możliwość wpisania danych użytkownika, hasła oraz hosta z NO-IP, tak zrobiłem i otrzymałem komunikat "DynDns setting successful".
    Ciągle źle przekierowuje porty i niestety nie wiem, w którym momencie popełniam błąd.

Na poniższym screenie klikam "Dodaj usługę":

Następnie ustawiam:

Na pierwszym zdjęciu klikam "Dodaj" i ustawiam:

Teraz wpisując nazwę hosta z NO-IP wraz z numerem portu 81 nic się nie dzieje.
    Próbowałem już wiele kombinacji lecz niestety moja wiedza widocznie jest niewystarczająca w tej materii.

W ustawieniach routera można również ustawić DDNS, lecz nie robiłem tego ponieważ wyczytałem żeby serwerów nie dublować.

Bardzo proszę o jakieś sugestie.
  • Switche POE
  • Moderator - Sieci, Internet
    Na WAN-ie routera masz publiczne IP? Jeżeli tak to spróbuj dostać się do kamery ale z innego IP (inne łącze)lub innej lokalizacji.
  • Switche POE
  • Poziom 9  
    Próbowałem dostać się przez inną sieć (GSM) wpisując w przeglądarce "nazwa_hosta.ddns.net:81" i niestety nie pomogło. Zauważyłem w ustawieniach routera pewną sprzeczność ponieważ na zdjęciu poniżej kamera ma przypisany port 80 (192.168.0.100), a jak wejdę w ustawienia kamery to wszędzie widzę port 81.
    Pisałeś że lokalnie masz dostęp do kamery przez przeglądarkę na porcie 81 więc przekierowanie jest ok. Nie napisałeś czy na WAN-ie routera masz publiczne IP.
  • Poziom 9  
    Niestety nie potrafię znaleźć takiej informacji w ustawieniach routera.
    Zakładka WAN status powinna pokazywać adresację IP.
  • Poziom 9  
    odnośnie sieci WAN jest tylko to:
    Pokaż zakładkę Administration->Router Status