Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multimedia polska - Urzadzenie optyczne laczace skretke i swiatlowod

Headarko 30 Sty 2016 16:34 555 3
  • #1 30 Sty 2016 16:34
    Headarko
    Poziom 2  

Witam. Jestem laikiem w temacie internetu swiatlowodowego. Mam oferte z multimedii na podlaczenie internet+telefon+telewizja. Do tej pory mialem 2mb internet a kable mam wkopane wszystkie i puszczone ziemia do domu od slupa odleglosc ok.70m. Chce zlecic montaz swiatlowodu do domu od tego slupa ale bez kopania i sciagania kostki brukowej i bez podwieszania kabli gora. Mam za to od slupa skrzynke elektryczna od bramy wjazdowej ktora ma w sobie wolne kable skretne ktore chcialbym wykorzystac do podlaczenia swiatlowodow ktore prowadza do domu. Moje pytanie brzmi czy jest mozliwosc montazu puszki laczacej kabel swiatlowodowy z skretka wlasnie przy bramie w skrzynce elektrycznej ktora moge ocieplic. Przedstawiciel z multimedii nazwal ta skrzynke laczaca optyczna i mowil ze raczej nie mozna jej tam zamontowac tylko w mieszkaniu. Czy to prawda? I czy sa takie ktore mozna montowac na zewnatrz w takiej wyizolowanej skrzynce elektrycznej. Pisze z tel. Przepraszam za bledy.

• Pomocny post
    #2 31 Sty 2016 07:44
    marek216

Poziom 43  

To zależy od konwertera, jednak większość z nich ( niższa półka cenowa, zastosowania domowe ) wymaga temperatury powyżej 0 st.C
    Jeśli urządzenie będzie Twoją własnością to w sumie możesz sobie nalegać i powinni się zgodzić - ale wszelkie awarie i problemy z łączem będą Twoim zmartwieniem, nie licz również na gwarancję producenta, przy ujemnej temperaturze występuje spora wilgotność powietrza więc korozja układów i ścieżek jest pewna.
    Jeśli konwerter będziesz dzierżawił to maja prawo powiedzieć "nie" i na tym kończysz dyskusję.

Dodano po 4 [minuty]:

Tak na szybko znalazłem takie coś
    http://www.cyberbajt.pl/produkt/6644/mediakonwerter-zewnetrzny-mikrotik-sfp-na-rj45.html
    Technicznie spełnia Twoje oczekiwania i daje szansę nawet na gwarancję ;)

• #3 31 Sty 2016 08:11
    Headarko
    Poziom 2  

Jezeli sa konwertery lepszej jakosci ktore moga dzialac w takiej wyizolowanej skrzynce elektrycznej pewnie zakupie wlasny. Zajmuje sie izolowaniem busow wiec wyizolowanie puszki elektrycznej nie sprawi mi problemu lecz przy duzych mrozach temperatura w takiej skrzynce z konwerterem zejdzie ponizej zera na pewno, co do wilgoci poradze sobie z nia i uzyje specjalnego styrofuamu . Dziekuje za odpowiedz zaczekam na monterow z multimedii zobacze co powiedza ale przynajmniej bede miec wiedze do postawienia zapytan. Z tego co wiem ludzie daja konwertery na strych domow gdzie temperatura rowniez jest ponizej zera w zimie ale wilgotnisci nie ma. Mysle ze to jest temat przyszlosciowy bo w wielu miastach mniejszych swiatlowody dopiero zaczynaja sie uruchamiac i temat nie jednokrotnie bedzie podejmowany bo wiadomo ze firmy takie jak multimedia maja podwykonawcow a oni maja zrobic swoja robote dla nich najssybciej a dla multimedii bez gwarancjii.

Dodano po 11 [minuty]:

Moze ktos potrafi podac modele taki konwerterow w wlasnej obudowie posiadam dodatkowa obudowe hermetyczna ktora uzyje do zabezpieczenia tego konwertera dodatkowo oraz wyizoluje skrzynke elektrycxna. Mam jeszcze pytanie odnosnie ilosci kabli potrzebnych w takiej instalacji telefon internet i telewizja ile pojedynczych kabli w skretkach potrzebuje 2 dekodery telefon stacjonarny i internet ktory bedzie dzialac z routerem tplinka. Ktos sie orientuje?? Chce sprawdzic czy ilosc kabli skretnych jest wystarczajaca w mojej skrzynce elektrycznej co jest puszczona do domu.

• Pomocny post
    #4 31 Sty 2016 12:19
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Szukanie konwerterów nie bardzo ma sens.

Na 99% ISP zastosuje jakiś wariant PON'a.

Na końcu tego jest końcówka ONT - to ja musiałbyś zabudować i zabezpieczyć w skrzynce.
    Oczywiście o ile zgodzą się ją tam zostawić.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME