Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brc sequent 24 nie świeci się kontrolka od zmiany gazu i nie odpala silnik.

30 Sty 2016 17:40 3372 4
  • Poziom 2  
    Witam. Posiadam Mitsubishi Eclipse 3G 2.4 w automacie z instalacją brc sequent 24.11 Przedstawię problem od początku. Parę dni temu skończył mi się całkowicie gaz w butli po czym zatankowałem z 15l. Następnie po zatankowaniu próbowałem przełączyć przyciskiem na gaz. Przycisk mrugał na zielono ale od razu nie przełączył się z benzyny na gaz mimo rozgrzanego silnika. Po paru minutach się jednak przełączył. Po przejechaniu ok 60km zaparkowałem samochód pod domem i następnego dnia próbowałem odpalić. Kontrolka od gazu po włożeniu kluczyka się wcale nie świeciła i samochód nie odpalał (rozrusznik kręci). Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki. Następnego dnia gdy wkładałem kluczyk od razu kontrolka się zaświeciła ale silnik nadal nie odpalał. Po wielokrotnych próbach i przepatrzeniu wszystkich bezpieczników i kabelków (tylko przy kierownicy, nie od gazu) silnik odpalił. Pojeździłem trochę, silnik się rozgrzał normalnie przełączył na gaz (pozmieniałem kilka razy na gaz i na benzynę i wszystko było ok) Gdy wracałem przy małych obrotach silnik zgasł a następnie odpaliłem bez problemu. Następnego dnia już kontrolka się nie świeciła i silnik nie odpalił po mimo wielu prób. Pytanie jak odłączyć instalację gazową by dojechać do mechanika jeśli w ogóle problem jest z instalacją :( Jutro prześlę zdjęcia jak wygląda moja instalacja. Proszę o pomoc bo najbliżsi elektrycy powiedzieli mi że mogą zająć się moim samochodem dopiero za 3 tygodnie :(
  • Warunkowo odblokowany
    Prawdopodobnie świruje ci komputer od gazu. znajdź wiązkę od brc która idzie do oryginalnych wtryskiwaczy silnika i przywróć oryginalne połączenia, pamiętaj żeby sobie poopisywać przewody żeby w razie czego podpiąć to z powrotem. w załącznikach daje schematy dwóch opcji wpinania brc w wiązkę wtryskiwaczy.

brc sequent 24 nie świeci się kontrolka od zmiany gazu i nie odpala silnik. brc sequent 24 nie świeci się kontrolka od zmiany gazu i nie odpala silnik.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Temat zamykam.