Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Modecom freetab 9704 problem z ekranem i dotykiem

Lanne11 30 Jan 2016 18:03 1827 1
 • #1
  Lanne11
  Level 1  
  Witam  Mam problem z tabletem modecom freetab 9704. Na dole wyświetlacza jest pasek który ma inne kolory jakby wyblakłe a na obszarze paska ekran/podświetlanie miga, uszkodzona część ekranu znajduje się u dołu wyświetlacza na całej jego szerokości a wysokość ma ok. 3 cm reszta wyświetlacza jest w porządku.  Dodatkowo na obszarze tego uszkodzonego paska dotyk nie działa, prawie wgl nie reaguje na dotyk (trzeba naciskac mocniej i wiele razy i to nie zawsze działa, jedyna zależność jaką zauważyłem to po podgrzaniu goracym powietrzem płyty głównej w okolicach w których wpina sie taśme wyświetlacza i dotyku sam dotyk zareagował w miejscu w ktorym nie działa ale na krótko i niezbyt precyzyjnie).

  Podczas trzymania tabletu za ramke wystarczy niewielki nacisk na nią żeby ekran zaczął "wariować" tj jakby ktoś go naciskał ciagle w losowych punktach na obszarze w którym normalnie nie działa, przez co użytkowanie tabletu staje sie nie możliwe ponieważ sam robi co chce i nie mam na to wpływu.  W tablecie instalowałem kilka razy wersje androida dostępne na stronie producenta, czyściłem styki na taśmach i nie przyniosło to żadnych zmian w ww. problemie.  Na tablecie nie widać uszkodzeń fizycznych, przez co nie wiem w czym tkwi problem bozachowanie dotyku wg. mnie wskazywało by na uszkodzenie digitizera ale nie wyjaśnia dlaczego akurat uszkodzenie wystepuje w miejscu w którym wyswietlacz ma wyblakłe kolory (na wyświetlaczu również nie widać fizycznych uszkodzeń), wątpię również żeby to była wina taśmy bo mało prawdopodobne żeby obydwie sie uszkodziły w taki sposób żeby nie dzałała ta sama część wyświetlacza. Wiec podejrzewam że to jakieś uszkodzenie na płycie głównej lub bład w oprogramowaniu, lecz to tylko moja opinia i pojdejrzenia nie znam sie na tym i prosze o pomoc i jakieś porady w rozwiazaniu problemu.
 • #2
  11111olo
  Level 42  
  Lanne11 wrote:
  Podczas trzymania tabletu za ramke wystarczy niewielki nacisk na nią żeby ekran zaczął "wariować" tj jakby ktoś go naciskał ciagle w losowych punktach na obszarze w którym normalnie nie działa,

  Uszkodzony dotyk lub źle włożona taśma.
  Co do wyświetlacza włącz jednolite tło w podstawowych barwach i obserwuj kolory.
  Może dotyk w tym miejscu jest po prostu zabrudzony stąd zmiana barwy?