Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odbiornik TV 47" - 49 "

ekmir 02 Lut 2016 08:00 4731 77
  • #31 02 Lut 2016 08:00
    ekmir
    Poziom 24  

Szanowni Koledzy więc jeśli nie Philips, to co polecacie ?

• #32 02 Lut 2016 10:38
    Svetherus
    Poziom 28  

Generalnie masz wybór:

-Philips7600 - średnio stabilny soft, ale amblight, b.dobra jakość obrazu, multimedia
    -Sony 49x8309c - stabilniejszy android niż philipsa, b.dobra jakość obrazu (moim zdaniem sony grają lepiej niż Philips, ale to kwestia gustu), multimedia, niestety bez amblighta
    -Panasonic tx-49cx750e - matryca IPS - czyli teoretycznie gorsza czerń, ale żywsze kolory, - bez problemów z softem, ot normalny dobrze grający smart TV.

I odpowiedz sobie na pytanie - czy chcesz generalnie bezproblemowego TV bez bajerów który jest poprostu bardzo dobry (Panasonic) czy wolisz się pomęczyć z Androidem ale dostać chyba najlepszą jakość obrazu na rynku (sony) bądź bajerancki amblight i dobry obraz (philips). Ot filozofia.

• #33 02 Lut 2016 12:36
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Panasonic w tym roku ma słabe strefowe podświetlenie matrycy.
    Philips gra normalnie razem z softem. Modele Sony i Philipsa na Androidzie będą miały update do 6,0. Więc wszystkie jakiekolwiek bolączki znikną.
    A pojawiły się nowe wtyczki dające dostęp do kolejnych filmów w jakości hd za darmo i programów telewizyjnych ze świata nadawanych strumieniowo.
    Możliwości multimedialne Androida będą nie ograniczone - jak w smartfonach.
    A jakość Philipsa jest w tym modelu najlepsza:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/118015-p...philips-czyli-ciagla-walka-o-doskonalosc.html

• #34 02 Lut 2016 12:39
    Svetherus
    Poziom 28  

słabe strefowe podświetlenie, które jesteś w stanie tylko wtedy zauważyć, jeśli na ekran puścisz konkretny obraz ustawiony pod sprawdzenie podświetlania. W normalnym użytkowaniu nie jesteś w stanie tego stwierdzić.

Proszę, nie pisz, że bolączki znikną przy 6.0, bo tego nikt nie wie - ile już było update softu do Philipsa które zmieniały wszystko nawet na gorsze...

• #37 02 Lut 2016 13:09
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

odbiornik TV 47" - 49 "
    Jeśli komuś odpowiada - ok.

Coś Ci się mocno miesza. Jakieś 1500 Hz ble ble z ANdroidem ...

• #38 02 Lut 2016 13:35
    Svetherus
    Poziom 28  

A teraz odpowiedz sobie na pytanie, jak ten test ma się do codziennego oglądania. Ja nie neguje problemu - tylko należy sobie odpowiedzieć w ilu promilach przypadków to zauważysz. Bo problem ze stabilnością androida zauważysz znacznie częściej wyciągając kolejny raz wtyczkę z gniazdka.

Widzę, że masz problem z abstrakcyjnym myśleniem, już wyjaśniam o co chodzi.

1) wierzysz producentowi systemu (google) gdy chodzi o parametry systemu jakie wypuszcza (niesłusznie)
    2) nie wierzysz w techniczne bujdy wypuszczane przez producentów TV (i słusznie)

widzisz jakąś sprzeczność?

• #39 02 Lut 2016 13:50
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie wyciągam wtyczek w domu i działają. Nie korzystam z ANdroida ( b. rzadko).
    Więc cieszę się z jakości obrazu Philipsa bo naprawdę extra.
    Panasonic jak zmieni podświetlenie będzie super !

• #40 15 Mar 2016 12:07
    ekmir
    Poziom 24  

Ciągle się jeszcze zastanawiam.
    Z Sony 49x8309c to raczej zrezygnowałem.

Rozważam Philips 7600 i Panasonic tx-49cx750e.
    Ten Panasonic ma bardzo dobre opinie w necie, Philips ma różne (dobre i złe).
    Panasonic na dwa tunery (PIP - obraz w obrazie), natomiast Philips ma ambilight.

Jak w ogóle sprawdza się ten ambilight ? Czy lepiej się ogląda TV z systemem ambilight ? Czy to podświetlenie (zmieniające się) nie męczy wzroku ?

• #41 15 Mar 2016 12:25
    Dżemix
    Poziom 16  

ja też bardzo długo myślałem i w końcu kupiłem lg 50lf652v
    w cenie 2500 zł
    obraz jest naprawdę świetny przynajmniej tak dobry jak w sony i dużo lepszy niż w panasonicu
    internet śmiga aż miło, żadnych zawieszeń itp
    chciałem 55 cali ale dopłacać 1300 za 5 cali nie chciałem.
    bardzo polecam !!!
    co mnie zdziwiło że ''fachowcy' na forach polecają głównie wadliwego samsunga i sony z lipnym androidem ale polecam dokładnie poczytać wątki o tym 100 hercowym lg i naprawdę ludzie są mega zadowoleni!!!
    dodam że dzięki rzadko spotykanej matryce ips mam świetne kąty z boku i prawie taki sam super obraz z każdego miejsca w pokoju.

• #42 15 Mar 2016 12:37
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Panasonic ma słabe podświetlenie strefowe, więc dobrze sprawdź abyś nie był rozczarowany.
    Philips gra bardzo dobrze, obraz po kalibracji to bajka.
    Multimedialnie obecnie również znakomicie.
    Dla członków forum masz specjalne oferty i to razem z kalibracją.

• #44 15 Mar 2016 12:50
    Svetherus
    Poziom 28  

Philips ma takie a nie inne komentarze, bo ma Androida który w wydaniu Philipsa nie jest systemem stabilnym. Oczywiście, zaraz LOCOLOCO przyjdzie i napisze, że to nieprawda, że wtyczki - ale jest jedyną osobą w internecie która tak twierdzi - być może ma to związek z tym, że sprzedaje Philipsy i ma na nich niezłą marżę?

Co nie zmienia faktu, że obraz 7600 jest bardzo, bardzo dobry. No i amblight. Ale stabilność psuje ten efekt.

Co do LG 652v - wszystko jest kwestią gustu i oka - widziałem jak gra ten TV w rozmiarach 50 i 55 cali - i była katastrofa pod względem jakości obrazu, kontrastu itd...

• #45 15 Mar 2016 13:53
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Po up date Philips gra normalnie, mam go w domu i codziennie z niego korzystam.
    W sumie nie wiem na czym Ci najbardziej zależy ?

• #46 15 Mar 2016 13:59
    ekmir
    Poziom 24  

A jak oceniacie ambilight ?
    Czy lepiej się ogląda TV z systemem ambilight ? Czy to podświetlenie (zmieniające się) nie męczy wzroku ?

• #47 15 Mar 2016 14:04
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ambilight nie jest tylko podświetleniem dynamicznym.
    Możesz ustawić również ambilight statyczny.
    Ale żaden nie męczy wzroku. Jest odwrotnie.
    To ambilight powoduje, że wzrok się mniej męczy.

• #48 15 Mar 2016 18:55
    Dżemix
    Poziom 16  

Svetherus napisał:
    Philips ma takie a nie inne komentarze, bo ma Androida który w wydaniu Philipsa nie jest systemem stabilnym. Oczywiście, zaraz LOCOLOCO przyjdzie i napisze, że to nieprawda, że wtyczki - ale jest jedyną osobą w internecie która tak twierdzi - być może ma to związek z tym, że sprzedaje Philipsy i ma na nich niezłą marżę?

Co nie zmienia faktu, że obraz 7600 jest bardzo, bardzo dobry. No i amblight. Ale stabilność psuje ten efekt.

Co do LG 652v - wszystko jest kwestią gustu i oka - widziałem jak gra ten TV w rozmiarach 50 i 55 cali - i była katastrofa pod względem jakości obrazu, kontrastu itd...

NIE rozumiem, czyli lg w 40'' ma ładniejszy obraz niż w 50 ? przecież to chyba ta sama matryca? 652v jest świetnym 100hz tv, może przyglądałeś się tv trwam i dlatego był kiepski obraz?
    ja też przyglądałem się bardzo wielu tv (brałem pod uwagę tylko 100hz! i innym też to polecam) i wszędzie moja odczucia były podobne - obraz bardzo podobny do 1000 zł !!! droższego sony, (miałem brać sony ale android ;( ) , obraz minimalnie lepszy był na samsungu h6400 ale wadliwość i też zrezygnowałem, panasonic był dużo gorszy i ciemniejszy ( może dlatego że to już nie żaden panasonic a turecki vettel), do phlipsa też obraz praktycznie taki sam ale ze względu na androida odrzuciłem tą opcję.

lg wygrał obrazem, dobrym 3d plus okulary gratis choć to nie było konieczne ale głownie o co mi najbardziej chodziło - stabilny internet bo sporo używam tego i lg ma naprawdę stabilne oprogramowanie, nic się nie tnie, nie zacina itp.

jeszcze powiem że co do oceniania obrazu radzę spojrzeć na różnych źródłach bo inny obraz będzie z sd, a inny z niby udawanego hd a jeszcze inny z prawdziwego full hd czy filmu blu ray. TO będzie jak dzień do nocy a w sklepach też różnie bywa i niektóre sklepy specjalnie majstrują bo mają większe profity od sprzedaży niektórych marek.

zresztą proszę spojrzeć na niezależne portale i oceny tego lg - same pochwały.

• #49 15 Mar 2016 18:57
    Svetherus
    Poziom 28  

moim zdaniem wersja 55 cali w cenie poniżej 4000zł to najgorszy wybór. Widziałem kilka sztuk, i zawsze kolory były bardzo słabe, kontrast takoż.

• #50 15 Mar 2016 19:06
    Dżemix
    Poziom 16  

Svetherus napisał:
    moim zdaniem wersja 55 cali w cenie poniżej 4000zł to najgorszy wybór. Widziałem kilka sztuk, i zawsze kolory były bardzo słabe, kontrast takoż.

to dziwne bo przewertowałem setki tematów o tym tv i tylko około 1% marudziło a 99% było bardziej zadowolonych niż ja, może wszyscy mają coś z oczami ;)

ogólnie prawda jest taka że jak tv ma realne 100hz (konieczne do dobrego 3d) to raczej bardzo ciężko żeby miał KIEPSKI OBRAZ. RACZEJ TO są jedne z lepszych matryc.

co byś w takim razie polecił jako lepszą alternatywę? jakiś pomysł?
    byle nie na androidzie! i z tak wspaniale stabilnym systemem webos jak w lg.

bo na razie tylko kręcisz nosem ale pomysłów na zakup nie dajesz :)

• #51 15 Mar 2016 19:29
    Svetherus
    Poziom 28  

Samsung h6400 gra znacznie lepiej moim zdaniem, kosztuje tyle samo. Ma ewentualne problemy z ramką, czy kurzem, ale jeśli chodzi o obraz - bije LG. Jeśli bez androida, to Panasonic - system nie do zawieszenia, obraz klasę lepszy niż LG czy Samsung - UHD gratis ;) Ok - jest o 3-4 stówki droższy.

• #52 15 Mar 2016 21:57
    ekmir
    Poziom 24  

O co chodzi z tym słabym podświetleniem strefowym Panasonica ?

• #53 15 Mar 2016 22:55
    Svetherus
    Poziom 28  

o to, że gdy wyświetlisz biały punkt na całkowicie czarnym tle, to TV wyłączy strefy na prawo i na lewo od tegoż punktu i zostanie to co wyświetlasz + biała poświata od tego co wyświetlasz w górę i w dół.

Dowcip polega na tym, że w codziennym użytkowaniu nie ogląda się takich obrazów, a funkcję strefowego wygaszania można wyłączyć jeśli ktoś dostrzega jakieś wady tejże. Moim zdaniem nie jesteś w stanie tego zauważyć.

• #54 16 Mar 2016 01:56
    Dżemix
    Poziom 16  

Svetherus napisał:
    Samsung h6400 gra znacznie lepiej moim zdaniem, kosztuje tyle samo. Ma ewentualne problemy z ramką, czy kurzem, ale jeśli chodzi o obraz - bije LG. Jeśli bez androida, to Panasonic - system nie do zawieszenia, obraz klasę lepszy niż LG czy Samsung - UHD gratis ;) Ok - jest o 3-4 stówki droższy.

właśnie z tych ewentualnych problemów zrezygnowałem z zakupu bo użeranie się z serwisem tv to katorga w Polsce i chciałem sobie tego zaoszczędzić. - jak można robić takie buble żeby nie zrobić szczelnej matrycy we wcale nie najtańszym modelu ? czy to samsung czy huy ley ciong? a generalnie są już wiele filmów mówiących też o praktykach samsunga w specjalnie źle montowanych częściach aby po kilku latach wyrzucić tv na złom.
    obraz może i trochę lepszy ale ,,, ja podziękowałem,

Panasonic - uwielbiałem tą firmę za wspaniałe plazmy, jedną mam do dzisiaj i obraz o niebo lepszy niż na 90% tych gównianych lcd, ale trudno musiałem kupić do salonu a plazm już praktycznie nie ma. Jeśli chodzi o tego panasonica to po 1 nie parę stów a ponad tysiąc zł drożej - dla mnie to dużo.
    po 2 uhd 4k itp po co to komu ? wymienisz tv 5 razy zanim to wejdzie.
    przy tej samej cenie (2,5 tysia) żaden panas nie będzie miał tak dobrego obrazu jak ten lg.

• #55 16 Mar 2016 10:09
    Svetherus
    Poziom 28  

panasonic 50cx680 można kupić na promocji za 2900zł, więc jest to parę stówek. Oczywiście, że UHD nie jest niezbędne, ale też nie przeszkadza :) A kładzie konkurencję.

• #56 16 Mar 2016 10:58
    Dżemix
    Poziom 16  

poczytałem sobie fora o tym lg i tylko u ciebie marudzenie, poza tym czytam tylko teksty w stylu :
    ''Obraz rewelacja, super głębia w dodatku czuje się jak w kinie''
    Dzieki zastosowaniu jednych z najlepszych technologi w tv LG,
    obraz jest niezwykle wyrazisty nie tylko przy Full HD ale rowniez przy wyswietlaniu materialow SD/DVD.

Druga jego kluczowa sprawa technologia 3D w TV LG to ta sama technologia którą używają kina. Pasywna technologia zapobiega bólowi głowy już po kilkudziesięciu minutach filmu. Nie nosisz na sobie ciężkich niewygodnych okularów z akumulatorami a zwyczajne ze specjalnymi szkłami.

Kolejną niezwykle ważną kwestią jest fakt że jeszcze w życiu nie spotkałem zadowolonego właściciela Toshiby, konflikty z odtwarzaniem plików, z odczytem dysków, z Wi-Fi itd. można by wymieniać bez końca.

Postaw obok siebie LG i Toshibe a zobaczysz naprawdę kosmos. Głeboka czerń niesamowity kontrast jak również idealne odzworowanie barw. Dodatkowo w porównaniu do Toshiby można zauważyć brak problemów z obsługą plików. Jak również bardziej rozbudowany SMART TV.''

u mnie te same odczucia.
    nie wiem skąd ta twoja odraza do lg :)

• #57 16 Mar 2016 11:04
    Svetherus
    Poziom 28  

1) Aktywne 3D jest lepsze - bo wymusza na producencie lepszą matrycę.
    2) Testów jest niewiele w necie, generalnie dostaje 4/5 czyli nie najgorzej.
    3) Mówię - widziałem kilka sztuk w różnych oświetleniach zewnętrznych - nie podobał mi się obraz w żadnym - brzegi doświetlone nierówno, słaby kontrast (matryca IPS) itd...

• #58 16 Mar 2016 12:20
    Dżemix
    Poziom 16  

a ja do 2400-2500 nie widziałem niczego lepszego, droższe owszem tak,

co do ips to zależy co kto lubi - u mnie jak przychodzi na mecz 10 osób to każdy widzi idealnie, u znajomego w tv z matrycą va - dobrze widzą 3-4 osoby naprzeciwko tv, reszta - różne odcienie szarości zamiast meczu:)

• #59 16 Mar 2016 12:43
    Svetherus
    Poziom 28  

no tak - kąty widzenia to może być problem w VA, ale to - jak zwykle - zależy od modelu. Ja mam VA i często gęsto oglądam pod małym kątem coś (ok 30st względem ściany z TV) i nie widzę problemu.

• #60 20 Mar 2016 20:36
    ekmir
    Poziom 24  

Dzisiaj w jednym ze sklepów poinformowano mnie, że matryca Philipsa jest matowa i w związku z tym lepsza od Panasonica, który ma matrycę błyszczącą.

W innym sklepie natomiast zachęcali do Samsunga, który to ma najlepszą z możliwych aktualnie technologii - kryształków nano.