Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeuot 206 XR - Cały czas świeca światła stop

31 Sty 2016 13:45 1917 14
  • Poziom 17  
    Witam,
    W moim Peugeuot 206 XR Presence z 2003r poj 1100 zaczęły się świecić cały czas światła stop.Wyłącznik przy pedale na pewno dobry. Występują dodatkowe efekty, w pierwszej pozycji kluczyka po wciśnięciu pedału zapala się podświetlenie zegarów. Podejrzewam nie kontaktowanie , ale bez schematu jestem bezradny. Gdyby ktoś dysponował schematami w/w modelu, proszę o udostępnienie. (Odnośniki które odnalazłem kierują do nieistniejącego już rapidshare)

Pozdrawiam Mirek
  • Poziom 43  
    Brak masy w tylnych lampach może być-wypalone złącza. Zrób bypassy.
  • Poziom 34  
    Zazwyczaj większość problemów we francuzach z tylnymi światłami typu choinka lub migające stopy razem z kierunkowskazami to objaw braku masy na złączach przy tylnich lampach
  • Poziom 17  
    Niestety to nie to, wszystko z tyłu - złącza, styki, przewody wygląda modelowo.
    Po ustawieniu kluczyka w poz 1 wciśnięcie pedału hamulca powoduje zaświecenie kontrolki i słychać pompę, tak jak po włączeniu zapłonu ( a nie jak błędnie napisałem podświetlenia tablicy). Muszę się dobrać do modułu z bezpiecznikami (BSM?) , Jeszcze nie rozeznałem jak to wyjąć a widać że ktoś niestety tam grzebał elementy z mocujące moduł mają niewłaściwe położenia
    Dalej proszę o schemat a przynajmniej opis złącz ( wtyków).
    Pozdrawiam
  • Moderator Samochody
    w_mirek napisał:
    Wyłącznik przy pedale na pewno dobry.

Skąd ta pewność?
  • Poziom 18  
    Chyba najprosciej to rozpiąć kostkę przy pedale i się przekonać?
  • Moderator Samochody
    Wygląda na uszkodzenie kontaktu z karoserią masy w okolicach tylnej kanapy. Nie ma problemu z tylną wycieraczką?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Nie zmieniał ktoś żarówek z tyłu w lampach i nie dał np pojedynczych zarówek a powina być podwójna .

Kiedyś sie naszukałem przyczyny a klient na koniec mowi ze zmianiał zarówke dwa tygodnie wczesniej .
  • Poziom 17  
    Dodatkowo co jeszcze stwierdziłem, gdy trzymam wciśnięty pedał hamulca to zapłon się nie wyłącza, dopiero zwolnienie pedału lub wyłączenie świateł pokrętłem unieruchamia silnik.
    Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Odepnij tylne lampy i czujnik stop-u i zobacz na włączonych światłach czy zgasisz. Obwody mierz próbówką. Jaka jest historia usterki?
  • Moderator Samochody
    Ja bym zerknął do przelotki tylnej klapy (3-cie światło stop i + po zapłonie do tylnej wycieraczki)
  • Poziom 17  
    Po odłączeniu ( wyjęciu wtyku lewej lampy) wyłączenie zapłonu - wyłącza silnik, górny stop działa prawidłowo, prawy nie działa.
    206 kupiłem niedawno jak skradziono mi UNO (stare, kto by pomyślał że się ktoś połakomi ale tej samej nocy skradziono jeszcze jedno i obydwa spalono) a UNO miałem już oblatane.
    Na początku wszystko było sprawne potem nie gasł przy wciśniętym hamulcu ale czy się świeciły stopy - nie wiem, dopiero jadący za mną zwrócił mi uwagę.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Sprawdz te żarówki
  • Poziom 17  
    Dziękuję kolegom, sam bym na to nie wpadł. Włożona żarówka dwuwłóknowa w tylnej lewej lampie była niewłaściwa, kołki ustalające na cokole były nie w osi poprzecznej ale przesunięte o pewien kąt. Spowodowało to przestawienie żarówki w oprawce. Po wymianie wszystko gra.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Powodem awarii był samoczynny obrót żarówki ze względu na niewłaściwy trzonek, spowodowało to zwarcie obwodu świateł pozycyjnych z obwodem świateł stopu i stop zaczynał świecić gdy załączało się pozycyjne . Światła stopu zasilane są z obwodu zapłonu a więc po przyciśnięciu pedału hamulca i wyłączeniu zapłonu obwód ten był dalej zasilany. Dopiero zwolnienie pedału hamulca rozwierało dodatkowe zasilanie zapłonu.
    Jak się już wie to wszystko wydaje się proste.
    Pozdrawiam Mirek