Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

e12 - PC- instalacja systemu operacyjnego- nie można zainstalować

Neeet 31 Jan 2016 15:27 888 10
    Neeet
    Level 8  
    Mam problem z instalacją systemu operacyjnego na komputerze PC.
    Chodzi o to, że postanowiłem od nowa zainstalować system operacyjny- Windows7 Profesional. Instalacja doszła do momentu gdy wszystkie pliki zostały wypakowane, etc. Został się tylko ekran tła za oknem instalacyjnym i koniec. Nie chciał się uruchomić ponownie jak ma to miejsce tuż przed ostateczną częścią instalacji (ustalanie nazwy komputera, etc.). Czekałem tak pół dnia i w końcu postanowiłem zrobić wszystko od nowa jednak się już nie dało zacząć instalacji od nowa. Automatycznie komputer tak jakby wznawiał wcześniejszą instalację i stawał w tym samym miejscu, czyli nic konkretnego się nie zadziało. Dlatego pomyślałem, że spróbuję z innymi systemami, innymi płytami instalacyjnymi, ale nawet nie chciał zacząć ich instalować, a nawet niektórych czytać. Sprawdziłem czy to nie problem czasami z taśmą transmisyjną i stacją dysków, ale to nie to. Sformatowałem również dysk twardy, ale nie przyniosło to żadnego rezultatu. Aktualnie jedyne co działa to Linux w wersji live (Triumfalna Turkawka- Ubuntu). Z ciekawości próbowałem i Linux'a zainstalować, ale też się nie dało. Jedyne co to partycje mogłem porobić.
    Tak więc z powyższego wywnioskowałem że może być problem z dyskiem twardym, ale nie wiem co to może być. Dane normalnie można zapisywać i nic się z nimi nie dzieje. Jednak system za nic nie chce się zainstalować.
    Proszę o pomoc i podpowiedź, czy można coś z tym zrobić by można było normalnie zainstalować Windows7 czy trzeba kupować nowy twardy dysk? Ew. może problem leży gdzie indziej?
    Z góry serdeczne dzięki!!!
    kokapetyl
    Level 43  
    Jeśli podasz SMART dysku, to będzie można określić jego stan.
    Neeet
    Level 8  
    A jak mogę go odczytać? Na Internecie pisze, że to przez programy. Jeżeli tak to to bardzo utrudnia przez wzgląd na to, że aktualnie PC nie ma żadnego systemu zainstalowanego, a Linux w wersji live nie zainstaluje mi programów ani ich nie uruchomi, bo potrzebny jest do tego praogram linuxowy (nazwa coś tam od wina), ale na live się nie da zainstalować tego programu.
    Neeet
    Level 8  

Coś takiego mi wyszło z tego programu MHDD i od razu wziąłem też usuwanie bad sektorów jak to opisane było w temacie, który podałeś. Co teraz?
    kokapetyl
    Level 43  
    Neeet wrote:
    i od razu wziąłem też usuwanie bad sektorów

Bad sektorów nie naprawi się, ale SMART nie wskazuje aby takie były.
    Dysk posiada niestabilne sektory i to można naprawić przez "zerowanie i remap"
    Wrzuć ponownie jego SMART po tej operacji i jednocześnie rzut ekranu ze skanowania powierzchni dysku (po remapowaniu).
    Podaj też model dysku.
    Neeet
    Level 8  
    e12 - PC- instalacja systemu operacyjnego- nie można zainstalować e12 - PC- instalacja systemu operacyjnego- nie można zainstalować e12 - PC- instalacja systemu operacyjnego- nie można zainstalować

Mam takie wyniki i tam od razu jest podane rodzaj i wersja dysku twardego (poszedłem na łatwiznę i zrobiłem według tego tematu co podałeś, więc nie spisywałem tylko programem tym).
    kokapetyl
    Level 43  
    Jest lepiej, ale nie super.
    SMART pokazuje błędy atrybut 1 tu w kolumnie RAW powinno być zero.
    Atr. 3 jest też niedobry, podaj jaki masz zasilacz.
    Skan powierzchni dysku też pokazuje wolne sektory <150ms i całkiem zły >500ms.
    Jeśli chodzi o instalację systemu na tym dysku, to sądzę, że powinna przebiec pomyślnie.
    Neeet
    Level 8  
    Nie wiem czy dobrze będzie
    Neeet
    Level 8  
    No ja miernika nie mam by zmierzyć. Specyfikację jego też zgubiłem i dokładniejszy opis, a na nim jedynie taka naklejka jest i też nie za dużo z niej wywnioskowałem. Idę spróbować jeszcze raz zainstalować system operacyjny i napiszę jak mi poszło. Do tej chwili dziękuję bardzo serdecznie. W razie dalszych problemów nie omieszkam się znów poprosić o pomoc ;)

Dodano po 58 [minuty]:

Próbowałem zainstalować system Windows7 Profesional, ale nadal jest to samo czyli po załadowania instalatora jest taki ekran (jak na screenie) i nic się nie dzieje. Zainstalowałem XP Profesional i postaram się poszukać jakiegoś craka w Internecie aby sprawdzić czy to może wylko problem z płytką instalacyjną czy może w ogóle nie będzie chciał instalować 7. Mam też drugą płytkę z Windows7 ale już zwykłą a nie Profesional, ale jej w ogóle tak jakby nie widział jako płyty instalacyjnej. To i tak jest dobrze, ponieważ wcześniej nie chciał zainstalować nawet zwykłego XP.