Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zelmer 371.6 Turbo Sprint MIX - po włączeniu strasznie śmierdzi spalenizną.

hellls 31 Jan 2016 16:52 3321 17
    hellls
    Level 9  
    Witam.
    Podczas ostatniego miksowania mikser szybko się nagrzał i zaczeło strasznie śmierdzieć spalenizną. Przeczyściłem go i dalej śmierdzi - od razu gdy poczulem że zaczeło śmierdzieć wyłączyłem mikser. Mikser jest z 1995 roku. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
  • Helpful post
    stanislaw1954
    Level 43  
    Tam jest silnik komutatorowy. Jeśli bardzo iskrzy na szczotkach, to raczej po nim. Możesz spróbować wyjąć szczotki i upewnić się czy się nie zacięły(zakleszczyły) w prowadnicach. Po wyjęciu szczotek można sprawdzić czy wirnik lekko obraca się jak go ruszysz palcem.
    hellls
    Level 9  
    Mikser był często używany. Pierwszy raz ostatnio zaczeło śmierdzieć z wirnika - śmierdzi do tej pory.
    W mikserze prawie w ogóle nie iskrzy w szczotkach. Tylko śmierdzi. Gdy rozkręcilem obudowa przy szczotkach była strasznie czarna - nie dało się doczyścić. Wirnik ze szczotkami obraca się bardzo lekko.
    stanislaw1954
    Level 43  
    hellls wrote:
    Gdy rozkręcilem obudowa przy szczotkach była strasznie czarna - nie dało się doczyścić. .
    Pracuje i nie iskrzy? To spróbuj przemyć te spalone miejsca jakiś rozpuszczalnikiem, benzyną ekstrakcyjną itp.
    hellls
    Level 9  
    Iskrzy, ale tak jak każdy inny mikser.
    robcio-pl
    Level 13  
    sprawdz czy nie są wytarte tulejki na wirniku głównie ta przednia wtedy wirnik obciera o stojan silnik się przegrzewa i śmierdzi widać jest to po wirniku i stojanie są przytarte i się błyszczą?
    hellls
    Level 9  
    Dziękuje za pomoc. Mikser naprawiony. Chodzi jak nówka - polska nówka
    robcio-pl
    Level 13  
    napisz przynajmniej co było
    hellls
    Level 9  
    Mikser dzisiaj zaczął śmierdzieć i strasznie iskrzyć. Chyba nawet w środku zaczynał lecieć dymek.
    stanislaw1954
    Level 43  
    A wczoraj było tak dobrze, a nie wspomniałeś co zrobiłeś, że się poprawiło.
    hellls
    Level 9  
    Wczoraj włączyłem go na chwilę i nie śmierdział. I lekko iskrzyło a dzisiaj właśnie to. Wczoraj wyciągnałem i włożyłem szczotki. I jeszcze wyłożyłem silnik z obudową na balkon - myślałem że jak się silnik przewietrzy to przestanie śmierdzieć. A tu klapa. Co to może być???
    stanislaw1954
    Level 43  
    hellls wrote:
    Wczoraj wyciągnałem i włożyłem szczotki
    I po tym chodził dobrze?
    hellls wrote:
    I jeszcze wyłożyłem silnik z obudową na balkon - .
    A to wietrzenie było później?Jak długo tam leżał ? Próba kolejna była zaraz po przyniesieniu z balkonu?, czy dopiero dzisiaj?
    hellls
    Level 9  
    Wyciągnałem i włożyłem szczotki, później dałem go na 5 min na balkon, a następnie włączyłem na średnie obroty na jakieś 5 - 7 sekund i nie śmierdział. Następnego dnia postanowiłem jeszcze raz go sprawdzić i wtedy zaczeło strasznie śmierdzieć - silnik się pewnie przedtem wywietrzył na chwilę i dlatego nie śmierdziało.
    W mikserze strasznie iskrzy komutator ze szczotkami. Pierwszy raz zaczęło śmierdzieć 29 grudnia 2015 podczas ucierania masła z budyniem - budyń strasznie ciągnął mi się po końcówkach. Po 1 minucie miksowania mikser strasznie się nagrzał i zaczęło śmierdzieć
    stanislaw1954
    Level 43  
    hellls wrote:
    W mikserze strasznie iskrzy komutator ze szczotkami
    Zwarcie zwojowe. Wirnik do wymiany, tylko czy dostępny i jak się ma ewentualna cena wirnika do ceny całego miksera ?
    hellls
    Level 9  
    A czy pasowałby jakiś inny wirnik marki Zelmer np. Z modelu 481?
    stanislaw1954
    Level 43  
    Tego nie wiem,trzeba poszukać jakiegos katalogu częsci zamiennych, bądź pytać w jakims sklepie.
    user1442536
    Level 9  
    Serio? Podaj mi sklep, gdzie dzisiaj ktoś takiej informacji udzieli :)
    ToJestNick
    Level 31  
    user1442536 wrote:
    Serio? Podaj mi sklep, gdzie dzisiaj ktoś takiej informacji udzieli :)

Zelmer 371.6 Turbo Sprint MIX - po włączeniu strasznie śmierdzi spalenizną.