Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Integra 128WRL DloadX i GuardX przez GPRS

user_wiktor 31 Jan 2016 17:52 3708 8
    user_wiktor
    Level 7  
    Nie mogę połączyć się z Integra 128WRL przez GPRS. Instrukcje oczywiście przeczytałem jednak nie mogę sobie poradzić, może ktoś pomoże? Przez manipulator ustawiłem:
    APN: Internet
    użytkownik i hasło: zostawiłem puste
    DNS: nie zmieniałem

GuardX:
    Uruchamiam program > identyfikator centrali 45E.......... ; identyfikator GUARDX: FFFFFF..... , port ustawiony > wysyłam sms o treści GuardX=xx.xxx.xx.xxx:yyyy (x - mój IP, y - port) po kilkunastu sekundach w GUARDX wyświetla się manipulator podaje PIN i nic się nie dzieje.
    17:42:13: Server active
    17:43:13: ClientConnect: 192.168.1.1
    17:43:13: Start łączności...
    17:43:23: ClientDisconnect: 192.168.1.1

DloadX:
    Uruchamiam program > Połączenie>DloadX GPRS > Port ustawiony w polu Klucz DLOADX pusto LUB identyf. DloadX > wysyłam sms =DloadXxx.xxx.xx.xxx:yyyy > wyskakuje komunikat: Asynchronous socket error 10053
    Server active
    Połączono z: 192.168.1.1
    Rozłączono. (192.168.1.1)
    Połączono z: 192.168.1.1
    Rozłączono. (192.168.1.1)

Karta w centrali PLAY.
    Komputer Windows XP (zapora i Avast wyłączony)
    Struktura sieci: IP mojego komputera 192.168.0.3 > 192.168.0.1 IP routera port (BOTH czyli UTP i TCP) otwarty > 192.168.1.1 (IP od mojego dostawcy) port otwarty > xx.xxx.xxx.xx IP widoczne w sieci port otwarty widoczny w sieci.
    Po wysłaniu smsa na manipulatorze nic się nie zmienia, nie otrzymuje również żadnego smsa zwrotnego.
    Gutek1512
    Level 20  
    Po pierwsze, próbujesz połączyć się przez GPRS z wewnętrznym adresem.
    Po drugie przekierowane porty na routerze w sieci docelowej.
    Po trzecie sieć docelowa publiczny adres IP.
    user_wiktor
    Level 7  
    Próbuje połączyć się z wewnętrznym adresem ale port zarówno na moim routerze jak i u dostawcy mam otwarty. Adres publiczny jest stały. Sprawdzając port na stronie http://www.canyouseeme.org otrzymuje komunikat iż port jest otwarty
    user_wiktor
    Level 7  
    oczywiście podaje adres zewnętrzny + port który jest otwarty.
    SMS przychodzi, popełniłem czeski błąd. Mimo przeczytania kilka-kilkanaście razy instrukcji na końcu smsa nie dawałem znaku "=" , Mimo wszystko nie mogę połączyć się.
    Udało mi się połączyć przez GUARDX. 3 razy odczytywało dane, po kliknięciu "Użytkownicy" pobrało dane o użytkownikach po czym rezwało połączenie.

Przez DloadX w dalszym ciągu nie mogę nawiązać połączenia. Niby jest "połączono" świeci się zielona kropka przy Com1 ale nic się nie dzieje, w wirtualnym manipulatorze jest komunikat Czekam na dane z centrali. Zastanawiam się co to jest ten Klucz DLOADX, czy jest to to samo co "Identyfikator DloadX" w manipulatorze? Ma on u mnie 10 znaków a wg instrukcji powinno być ich 12.
    user_wiktor
    Level 7  
    niestety powiadomienie GPRS w dalszym ciągu nie działa. Być może jest to wina słabego zasięgu? DloadX wskazuje zasięg 1
    uri
    Level 15  
    W module ETHM-1 klucz DloadX jest jak wejdziesz w strukturę / sprzęt czyli u ciebie powinno być podobnie , klucz modułu GPRS .
    user_wiktor
    Level 7  
    jest tylko coś takiego jak Identyfikator DloadX, identyfikator GuardX i identyfikator Integra. Nie miej pewnie wina leży po stronie słabego zasięgu. Puki nie będę miał internetu i modułu ETHM1 odpuściłem sobie zdalne programowanie.
    KSAU
    Level 10  
    Witam.Mam podobny problem ...nie mogę polaczyć się z dloadx i z guardx natomiast bez problemu łącze się z programu dload10 wysylajac odpowiedniego sms'a na sim zainstalowany w centrali LT-2

user_wiktor wrote:
    jest tylko coś takiego jak Identyfikator DloadX, identyfikator GuardX i identyfikator Integra. Nie miej pewnie wina leży po stronie słabego zasięgu. Puki nie będę miał internetu i modułu ETHM1 odpuściłem sobie zdalne programowanie.