Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z dymiarką Eurolite N-10

18 Cze 2005 19:30 7845 27
  • Poziom 14  
    Witam
    Mam problem z dymiarką Eurolite N-10 po nagrzaniu sie grzałki zapala sie czerwona lampka która informuje ze grzałka jest nagrzana naciskam przycisk i leci dym po około 1 min dym przestaje leciec a lampka nadal sie pali slychać jak pompka pracuje a dym nie wydobywa sie z dymiarki. co moze byc tego przyczyna???. z góry dziekuje za pomoc.
    Pozdrawiam

Dodano po 3 [godziny] 1 [minuty]:

juz wiem co jest nie tak pompka nawaliła :/ moze ktoś wie gdzie dostane Pompke Model DSB Type 30DSB - ZJF 220V 50Hz (forka pompki jest w załączniku).
    Pozdrawiam
  • Spec od akustyki
    kupisz podobna w elmuzie www.elmuz.com.pl ale nie wiem czy sie oplaca bo koszci ok 80zł+wysylka a ta N10 to mozna za niewiele ponad stówke kupic, ja olalem naprawe acme ftp bo bylo to samo zepsuta pompka i kupilem inna maszyne na allegro........
  • Poziom 14  
    ahaa dzięki :) a jaką dymiarke bys polecił oczywiście za rozsondną cene :) Pozdrówka
  • Poziom 13  
    Jeżeli pompka chociaż trochę pompuje tomoże pomoże czyszczenie.Jeżeli maszyna jest używana z raz w tygodniu a stosowany jest niskiej jakości płyn to w przewodach wytranca się parafina a nawet i kamień.Tak że czyszczonko raczej pewne.Tylko nie rozbieraj pompy bo bedzie napewo d.. z tego!
  • Poziom 18  
    No ja ci mogę polecić wytwornice dymu tą co mam ja i toadi – Antari VIVID V1 na allegro można już kupić za 199 zł a to nie jest naprawdę dużo jak za taki sprzęt - potrafi wytwarzać dym przez 3 minuty !!!! a nie jak Antari F-80 przez 1,5 – 2 minuty…wiesz jak chcesz ale ja bym nie kupował eurolite n-10 kosztuje 120 zł za takie pieniądze można kupić mało używaną Antari F-80 albo VIVID V1 toadi kupił chyba za 100 zł <wow> a czasami może sprzedawca dorzuci jeszcze 3 litry płynu :)))
    ale wybór należy do ciebie
    pozdrówka….
  • Poziom 14  
    chyba sie zdecyduje na tą Antari VIVID V1 :D
  • Poziom 18  
    Hehe dobry wybór w miarę dokładnie opisałem ją tu: http://www.prosklep.com/product_reviews_info.php/products_id/2883/reviews_id/350
    skonatkuj się może jeszcze z toadim i zapytaj czy jest z niej zadowolony
    w dodatku do wytwornicy można dokupić piloty: on/off , on/off i timer , sterowanie radiowe , DMX
    pozdrówka…..
    aaaaaa przypomniałem sobie ktoś niedawno narzekał na eurolite n-10 że po przeczyszczeniu pompki uszczelki się rozciągnęły – akurat niedawno czyściłem swoją V1 i także zapomniałem przeczyścić pompki z pozostałości z octu ale nic się jej nie stało tak więc firma Antari jest godna polecenia
  • Poziom 14  
    toadi jesli mozesz to napisz czy jestes zadowolony z tej dymiareczki VIVID V1
    delma gdzie mozna dokupić do tej dymiareczki DMX ???
    Pozdrooooooo
  • Poziom 18  
    Czy kupić u nich można to nie wiem angielski to ja umiem jak chiński :D
    http://www.cdaust.com.au/PRODUCTS/prod_smoke.html
    misiek1811 proponuje do toadiego zagadać na priv bo bardzo możliwe że nawet w ten temat nie zaglądnął, bo tyle tu lamerstwa jest że człowiek woli już tego nie widzieć/czytać
    pozdrawiam……
  • Poziom 14  
    heheheh oki zagadam na priva :) a moze jest jakaś mozliwość sterowania dymiarką za pomocą portu LPT zeby włączać i wyłączać
    Pozdro
  • Poziom 18  
    W sumie czemu nie tylko jaki to ma sens ???? dla szpanu ?? w pilocie znajdują się trzy przewody np. dwa ujemne bieguny i jeden dodatni chyba można by podłączyć pod LPT jakiś tyrystor ?? albo tranzystorem bo nie wiem czy przekaźnik się załączy :) rób jak chcesz moim zdaniem za duzo z tym roboty
    pozdrówka…..
  • Poziom 14  
    narazie to sprzedam tą starą dymiarke a potem jak sobie kupie nową to coś pomyśle :) . A teraz pytanie z innej beczki :) jakie efekty dyskotekowe uzywacie na bibkach :D ??
    Ja mam Skaner GLP Pocket Scan + Stairville DMX-Master sterownik DMX 192 stroboskop, UV, Stroboskop Eurolite Techno Strobe 350 + Showtec StrobeCon 100, 1 kanałowy sterownik stoboskopowy 0-10V. Co jeszcze by sie pzydało na imprezki?? mi sie wydaje ze jakiś Flowerek :)
    Pozdro
  • Poziom 18  
    Wow widzę że masz skanerek….hehe jak masz troche funduszy to dokup jeszcze z 1 - 2 sztuki ale mógłbyś wziąć tańsze np. Scantech 150 na allegro są czasami za 850 zł co do flowera hmm może i fajny efekt ale jeżeli patrzysz bezpośrednio na źródło promieni ( na soczewkę ) a tak jak się patrzy z boku to te wiązki wyglądają jakoś tak mdłe no ja mam tego flowera Eurolite MF-1 i jest trochę wolny może ten Showteca Rave Moon jest szybszy ( wątpię ) w sumie zdałby się jakiś laserek może popelscan ??? albo zwykła dioda Hitachi 50mW i dwa silniczki z regulowaną prędkością obrotów w sumie jak bym przejrzał na twoim miejscu to: http://www.prosklep.com/default.php/cPath/287_42_44
    Mam na myśli Zig zaka, Derby, Multi Ray, Prisma Moon czy hexacon jeżeli nie na allegro są jakieś goboflowery za 300 zł ( niewidziałem ich w akcji )
    a tak apropo to weź przejżyj tematy na forum jest ich bardzo dużo co miesiąc ktoś zadaje to samo pytanie no ludzie tu już jest po prostu śmietnik a modowie ty chyab za często nie goszczą :))
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja bym probowal meczyc ta dymiarke az v\bym jej pieca nie zajechal:P Wstaw pompke od spryskiwaczy, daj regulator przeplywu od kroplowki i kombinuj:)
  • Poziom 18  
    Wie ktos moze gdzie mozna i czy wogule mozna kupic plyn do dymiarek ale na litry. Bo ja spotkalem się tylko z butelką 5l za 50zł a tyle to ja nie dam za sam płyn. Bo za sprawną dymiarkę Profog k-15 zapłaciłem 25zł (kupiłem od gościa który nie wiedział co to jest ... ;]) A 5l nie jest mi potrzebne, ( tym bardziej za taką sumkę :) ) Jak ktoś wie to niech napisze.
  • Poziom 18  
    Hehe oj zdziwisz się jak ten litr ci szybko pójdzie jeśli wytwornica ci bierze około 50- 100 ml / minutę można kupić płyn w pojemnikach 1, 5, 30 i 200 Litrów tyle że 1 L kosztuje 17 zł a 5L kosztuje 58 tak więc wybór należy do ciebie :)
    a poza tym poszukałby trochę bo niedawno był zakładany temat dotyczący tego – co ja ci będę tłumaczył zobaczysz za rok jak będziesz chciał coś znaleźć a tu ZONG 10003402983742 tematów…..
    pozdrówka….
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wszystko zalezy od tego jaka wydajnosc ma wytwornica bo np n-10 ze zbiornikeim 250ml na domowa impreze spokojnie wystarczy na cala noc dymienia bez dolewania plynu. Jak sala jest wieksza to z reguly pol litra wystarccza na granie do ok 3 w nocy. Te plyny sa bardzo wydajne.
  • Poziom 18  
    Nie wiem jaką wydajność ma ta dymiareczka, wogule nie wiem na 100% czy sprawna ona jest (prubowałem z wodą destylowaną i niby para idzie) i własnie dlatego chciałem na sam początek kupić 1l zeby sie przekonać czy działa. No i w Tarnobrzegu nigdzie nie chcą sprzedać mniej niż 5l. ?Prawie codziennie chodze do sklepu muzycznego i męcze gościa zeby mi nawet odlał 1l. tego płynu i szczerze mówiąc to gość ma mnie juz serdecznie dość ale moze wkoncu sie zgodzi :P. Ale czytałem na forum o tym ze mozna zrobić sobie taki płyn samemu czy to prawda ???? Próbował juz ktoś ???? (z tego co wiem to należy zmieszać 88% wody destylowanej i 22% gliceryny) Jeśli ktoś juz prubował to bardzo prosze powiedzieć czy to da sie tak zrobić.

Pozdrawiam motykami
  • Poziom 18  
    Możesz sobie kupić 1litr fluidu w prosklepie ale on kosztuje chyba 17 PLN tak więc się nie opłaca. Co do płynu własnej roboty był już poruszany temat na forum wystarczy poszukac kilka minut ( czyt. dosłownie kilka minut ). Możesz się w to bawić jeżeli masz dostęp do gliceryny , o ile mnie pamięć nie myli obliczałem kiedyś ile bedzie kosztowało wyprodukowanie fluidu i pamiętam że to się nie opłacało. W sklepie kupujesz przynajmniej atestowany płyn który nie zatyka pieca i nie śmierdzi.
    hehe na imprezach rożnie bywa komuś się pomyli butelka, napije się fluidu domowej roboty i co rzyganie przez cała noc :]
    czego nie mogę powiedzieć o fluidach eurol…..( sprawdzone )
  • Poziom 14  
    pompka brzęczy ale nic nie pompuje jest mozliwosc naprawienia jej moze ma ktos schemat jak zlozyc pompke bo moze zle ja zlozylem jak czyscilem :) Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Wrzuć pompkę ze spryskiwacza samochodowego.

Ja mam wytwornicę samoróbę na grzałce z czajnika ok 2000W i pompka ze spryskiwaczy i ładnie dymi.

Pozdro
  • Poziom 14  
    własnie tak zrobiłem kupiłem pompke od spryskiwaczy ale cos slabo dymi:) nawet nie chce ciagnąc sama plynu ze zbiorniczka
  • Poziom 29  
    :) Witam
    którą wytwornice polecacie ?
    do 200zł
    Eurolite N-10
    Eurolite N-19
    Antari F80-Z
    Osobiście to się zastanawiam nad Antari :)
    a wy co polecacie ;D ??
  • Poziom 15  
    Cynek napisał:
    Jeżeli pompka chociaż trochę pompuje tomoże pomoże czyszczenie.Jeżeli maszyna jest używana z raz w tygodniu a stosowany jest niskiej jakości płyn to w przewodach wytranca się parafina a nawet i kamień.Tak że czyszczonko raczej pewne.Tylko nie rozbieraj pompy bo bedzie napewo d.. z tego!

Czym ją przeczyścić :!::!:
  • Poziom 13  
    woda destylowana z octem 3/1.I aż zacznie pożądnie dmuchać.Polecam odkręcić przednią dyszę.
  • Poziom 17  
    Tak jak napisał CYNEK spróbój nie tylko pdkręcić dyszę a także ją przeczyścić może poprost dyszki sie zapchały
  • Poziom 32  
    Chłopaki nie śmiac sie ale kupiłem padniętą ale nówke eurobubla n-10. Oględziny - pompka stoi. Naprawa pompki to jej gruntowna przebudowa czyli dopasowanie nowych oringów, podciąganie sprężynek no i czyszczenie. Jakieś dwie godziny roboty i żmudnego wykęcania i wkręcania. Potem jak juz z łaską ruszyła to wywalenie zaworka zwrotnego. Wiem, że tak byc nie powinno ale był tak zastany (guma twarda jak plastik), że nie chodził i blokował pompke. Potem płukanie pieca octem z wodą. Przeszło tego może z 50ml i ruszyło. Raz jeszcze serwis pompki i lejemy fluid. A fluid to oczywiście gliceryna (6pln za 120ml) i około 20-30% na oko wody (destylowana). Jak narazie idzie jak burza. Więc mam nową maszynkę za 40 zł + przesyłka. Opłaca się czasami pokombinowac i pomęczyc. Zadymienie pokoju 6,5m na 4 zajeło jej minutę. Dym siedzi do teraz a mam otwarte okno. Oryginalny fluid "dymex" bardziej się rozprasza ale siada niżej. Dymex bardziej śmierdzi.

Ps. Co do brudzenia się dymiarek to ja wam powiem, że stosowanie filterka na wężyku i tak nie wiele daje bo duży śmiec owszem wyłapie ale i tak najgorsze wytrąca się samo w piecu. Koniecznie trzeba od czasu do czasu zrobic przedmuch.

Problem z dymiarką Eurolite N-10

Mój pokoik po minucie testu.