Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer DIY + wzmacniacz

the supcio 31 Sty 2016 21:03 690 4
  • #1 31 Sty 2016 21:03
    the supcio
    Poziom 3  

Witam,
    planuję budowę subwoofera. Mam kolumny tonsil polonez 120 i brakuje mi basu.
    Mój wzmacniacz to unitra ws-502. I tu zaczynają się moje pytania:
    Lepiej zbudować aktywny czy pasywny sub?
    Jaki wzmacniacz do stx 32 500 8 lub 4 ohm?
    Jeżeli pasywny to jaki wzmacniacz 2.1 do całego zestawu?
    Czy ten przetwornik to w ogóle dobry wybór?

Budżet na całość ok 500-550zł

0 4
  • #2 31 Sty 2016 23:16
    Tremolo
    Poziom 43  

Pasywny sub jest tutaj trochę problematyczny, bo byś musiał zrobić zwrotnicę pasywną z 2 wejściami i 3 wyjściami.
    Ja bym widział tutaj zwrotnicę aktywną i jakiś wzmacniacz dowolny obojętnie co znajdziesz do 300W - jakaś używka estradowa powermiksera itp.
    To jest 500W bez doświadczenia ciężko zrobić samemu taką moc. Można się posłuzyć tranzystorowymi modułami, które można kupić na allegro. Nie pamiętam, ale lata temu na elektrodzie ktoś coś takiego reklamował. Do tego transformator.
    Ja bym kupił dwa głośniki nawet mneijsze, wbudował je do bandpasa 4th lub 6 th- izobaryka, podpiął do wzmacniacza stereo używki - kupił filter aktywny np z Nowego Elektronika. Trochę zabawy z liczeniem, niska skuteczność , która lubi dużo mocy no ale zejście totalne...

Inna sprawa, że jeżeli chwytasz się używki, możesz znaleźć gotowe subwoofery ze wszystkim z wbudowaną zwrotnicą pasywną lub aktywnym zasilaniem. W cenie jaką podałeś.

0
  • #3 01 Lut 2016 01:56
    James596
    Poziom 20  

Zmień wzmacniacz, a bas się pojawi. WS502 jest wyjątkowo parszywy dźwiękowo.

0
  • #4 01 Lut 2016 02:53
    Tremolo
    Poziom 43  

Takie jeszcze inne pytanie, masz tam oryginalne głośniki w tych Tonsilach?

0
  • #5 01 Lut 2016 17:53
    the supcio
    Poziom 3  

tak, w tych tonsilach mam oryginalne głośniki.
    trochę doczytałem i zastanawiam się czy rzeczywiście ten głośnik nie ma za dużej mocy na pierwszy głośnik diy.
    Jestem otwarty na propozycje co do przetwornika i panelu do niego

ps. ta diora będzie zmieniana na prawdopodobnie jakiegoś sherwooda, na razie sub podłączony byłby do wzmaka yamahy

Dodano po 20 [minuty]:

I wiem że ten sub będzie aktywny. Nie mam nic przeciwko robieniu panelu do niego samemu tylko potrzebuje instrukcji w trochę prostszym języku.
    Trochę nie zrozumiałem wypowiedzi kolegi tremolo. :)

0