Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzejniki nie działają po wymianie żeliwnych na aluminium

31 Sty 2016 21:06 2646 17
  • Poziom 6  
    Witam!mam spory problem z grzejnikami.Mieszkam w bloku 3 piętrowym,jak robiłem remont mieszkania to wymieniłem grzejniki żeliwne (stare) na aluminiowe (nowe).Podejście zrobiłem od dołu tzw.V- ka.No i zrobił się problem ponieważ grzejniki są ciepłe rzadko gorące tylko na samej górze części grzejnika,natomiast im niżej tym chłodniejsze a na samym dole są po prostu zimne.Był facet z KSMu i powiedział że takie podłączenie grzejników jest zepsute bo pompa która przetłacza czynnik grzewczy jest na początku układu a moje mieszkanie jest na końcu układu stąd takie problemy z grzejnikiem.Zrobiłem już wszystko co mogłem czyli odpowietrzyłem je na wszystkie sposoby z otwartym i zamkniętym zaworze termostatycznym.Wkurzyłem się i nawet odkręciłem kryzowane grzejnika z zaoru termostatycznego.Poradżcie co mam zrobić?Zmienić podlączenie do tych grzejników?przesyłam kilka fotek z felernym grzejnikiem.
    Grzejniki nie działają po wymianie żeliwnych na aluminium Grzejniki nie działają po wymianie żeliwnych na aluminium Grzejniki nie działają po wymianie żeliwnych na aluminium
  • Poziom 31  
    Jeżeli odkręcisz zawór termostatyczny zobaczysz podziałkę od 1 do 6 ,sprawdź jak jest ustawiona u Ciebie.
  • Poziom 18  
    Nie masz pomylonego zasilania ? masz zdjęcie podłączenie starego grzejnika ?
  • Poziom 6  
    ściągnąłem zawór ale tam niestety nie ma takiej nastawy od 1 do 6 jakiś dziwny ten zawór Danfosa.Ściągnąłem go całkowicie tak że wystaje ten bolec tylko.Zasilanie mam podłączone z lewej strony V ki więc wszystko jest oki. Grzejniki nie działają po wymianie żeliwnych na aluminium

Dodano po 2 [minuty]:

jeśli chodzi o podłączenie starego grzejnika to tam było podłączenie boczne czyli zasilanie u góry grzejnika a powrót na dole grzejnika a ja mam teraz podłączenie dolne.Wydaje mi się że chyba będę musiał wrócić do starego podłączenia,tyle roboty i chyba poszło na marne. :|
  • Poziom 34  
    Grzejniki żeliwne mają dużo większe przepływy niż aluminiowe czy płytowe. Niestety ale nic doraźnie nie zrobisz.
  • Poziom 31  
    Dolne zawory rozumiem że odkręcone?
    Corben Dallas napisał:
    Ściągnąłem go całkowicie tak że wystaje ten bolec tylko.

Proponuję wykręcić go całkowicie i wkręcić korek - być może że tu tkwi problem. Znam takie przypadki. A ten zawór na rurze jest sprawny?
  • Poziom 32  
    Nie masz pomylone zasilanie z powrotem? Jest zrobiony syfon na gałązkach i tam może siedzieć powietrze.
  • Poziom 6  
    Tak wszystkie podłączenia są odkręcone na maksa,zawór termostatyczny jest sprawny to samo z zaworami na gałązce - kulowe są sprawne,Nie mam pomysłu jak to ugryźć.
  • Poziom 35  
    Corben Dallas napisał:
    ściągnąłem zawór ale tam niestety nie ma takiej nastawy od 1 do 6 jakiś dziwny ten zawór Danfosa.Ściągnąłem go całkowicie tak że wystaje ten bolec tylko.Zasilanie mam podłączone z lewej strony V ki więc wszystko jest oki. Grzejniki nie działają po wymianie żeliwnych na aluminium

Dodano po 2 [minuty]:

jeśli chodzi o podłączenie starego grzejnika to tam było podłączenie boczne czyli zasilanie u góry grzejnika a powrót na dole grzejnika a ja mam teraz podłączenie dolne.Wydaje mi się że chyba będę musiał wrócić do starego podłączenia,tyle roboty i chyba poszło na marne. :|
    W tym miejscu to nie jest zawór odcinający(regulacyjny) lecz odpowietrzający.
    W ogóle to dziwne jest to podejście do grzejnika. Tego typu grzejniki powinny być zawsze podłączone "klasycznie", czyli z boku (zasilania do górnego otworu, powrót do dolnego). Widać, że ten grzejnik musiał być bardzo przerabiany, gdyż nie produkuje się aluminiowych z takim podejściem. Gdyby było normalne podłączenie, to by grzał bez zarzutu.
  • Poziom 16  
    Cytat:
    Zasilanie mam podłączone z lewej strony V ki więc wszystko jest oki.

Wg schematów z linku kolegi gersik. Zailanie takiego grzejnika z podejściem od dołu jest z prawej strony (bliżej zewnętrznej). Także zweryfikuj gdzie jest ciepła a gdzie zimna rura.

No ale co by złego Cie nie spotkało na podzielniku oszczędzisz energii :)
  • Poziom 6  
    Panowie dzięki za info które mi daliście ,prawdopodobnie "fachowiec" który mi to podłączał pomylił strony zasilanie dał wewnątrz a powrót na zewnątrz.To by wyjaśniało że tylko góra była ciepła grzejnika.Chyba złapałem dobry trop.Oczywiście to zweryfikuję i jak się z tym uporam odezwę się z dobrą lub złą nowiną.Rachunki może i mniejsze ale dlaczego mielibyśmy marznąć.Córka chora mnie też coś łamie a kobieta zimna jak królowa śniegu w każdym aspekcie.Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Ale zamieniony strony spowodują odwrotny skutek :D No pomyśl:

Zasilanie na powrocie, to co będzie ciepłe? Góra czy dół? Na 100% dół.

Ciepła góra i zimny dół, oznacza że podłączone jest dobrze. No tak logika podpowiada. Jest słaby przepływ i tyle.
  • Poziom 17  
    Wędkarzu a Ty tak gdybasz czy kit wciskasz ludziom? Ciepłe będzie jedno ewentualnie dwa żebra całego grzejnika...

Grzejniki nie działają po wymianie żeliwnych na aluminium
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Nie do końca 1 lub 2, grzejnik osiągnie jakieś 40% wydajności.
    Konwekcyjnie się rozejdzie po całym w ograniczonym stopniu po przekątnej.
    Ciepły będzie przód i góra grzejnika , czym bardziej na lewo tym chłodniej.
  • Poziom 17  
    O tym mówię. Zależy to również od przepływu. Im silniejszy tym mniejsze szanse na konwekcję.
  • Poziom 6  
    Panowie fachowiec ewidentnie źle podłączył grzejnik odwrotnie niż na ww.rysunku.I objawy są tak jak mówi kolega czyli zaledwie góra jest ciepła i 2 i pół żeberka.Reszta jest po środku letnia a dół chłodny.