Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW e39 - Brak elementu w kluczyku. Proszę o pomoc w identyfikacji.

31 Sty 2016 21:18 621 6
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam na imię Krzysztof. Jestem nowy na forum :)

Mam problem a mianowicie:
    Po wymianie baterii w kluczyku, która przebiegła bezproblemowo, przyciski działają ale auto nie chce odpalić (BMW e39, 525d). Gdy ponownie otworzyłem obudowę okazało się, że prawdopodobnie podczas rozcinania kluczyka niechcący uszkodziłem zaznaczony na czerwono element. Dodam jeszcze, że przeszukałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji (oraz o informację gdzie mogę ten element zakupić).

BMW e39 - Brak elementu w kluczyku. Proszę o pomoc w identyfikacji.kluczyk ..w.jpg Download (1.89 MB)
    [Zdjęcie przykładowe z innego tematu. W zaznaczonym na czerwono obszarze brakuje takiego elementu.]

Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Jakiś kondesatorek,tylko jakiej wartości oto jest pytanie.
  • Poziom 2  
    jokerro napisał:
    Jakiś kondesatorek,tylko jakiej wartości oto jest pytanie.

No właśnie... Przeszukałem już mnóstwo stron, również anglojęzycznych ale jak już pojawia się jakiś schemat to jest zbyt ogólny.
  • Poziom 34  
    A kupić na szrocie klucz za pare dyszek i problem rozwiązany.
  • Poziom 2  
    Posłuchałem Twojej rady i kupiłem klucz. Powiedz mi proszę czy wystarczy przelutować kondensatorek czy może lepiej przelutować pestkę do "nowej" płytki? Jak uważasz?
  • Poziom 30  
    Jeśli płytkę masz ok, to możesz sam kondensatorek. Jeśli gdzieś są jakieś uszkodzenia to najlepiej PCF przelutować
  • Poziom 34  
    Sam kondesatorek przelutowac i niech to jeździ to auto.