Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

i7 4790k r9 390 słaba wydajność

31 Sty 2016 21:55 705 12
  • Poziom 5  
    Witam !

Mam problem z komputerem i nie wiem gdzie leży problem. Posiadam dość wydajny sprzęt, ale mimo to gry się zacinają i nie jestem w stanie pograć na wysokich detalach bo odczuwam ściny. Posiadam następujący sprzęt:

CPU: I7 4790k @4.5
    GPU: Radeon r9 390
    RAM Kingston Hyperx Ddr3 4X 4Gb 2400Mhz Cl11 Savage
    MOBO: MSI Z97 GAMING 3
    OBUDOWA: SilentiumPC Gladius M35 Pure Black
    CHŁODZENIE: SilentiumPC Fortis 3 HE1425
    SSD: Plextor M65 256GB
    HDD: Nie jestem pewny ale WD BLUE 1TB
    ZASILACZ: Thermaltake Smart SE Modular 530W

Główne przeznaczenie tego komputera było pod stream counter-strike Global offensive, ale gdy włączam stream to mam od 150-230 fps i odczuwam straszne ściny. Gra się niekomfortowo. System był stawiany 2 dni temu i nic to nie dało ustawiałem w BIOSIE PEGO - GEN X na GEN2 bo było auto i nic nie zmieniło. Wcześniej miałem SSD od goodrama model c40 120GB i myślałem, że może to być tego wina ale zmiana dysku nic nie dała. CS, który opiera się głównie na procesorze powinien trzymać 300fps chcę dodać, że moi znajomi nawet na i5 2500k @4.2 mają stałe 300fps w akcji spadnie może do 250 ale nigdy do 150. Nawet ze stream mają po 200-270 i się trzyma bez problemu. U mnie bez stream też nie chodzi najlepiej lata od 190 do 270 fps.. Doradźcie co mogę zrobić...
  • Poziom 33  
    Może masz ściny właśnie od za dużej ilości fps. Włącz synchronizacje pionową i zobacz czy monitor sobie poradzi i czy odczujesz większy komfort z gry.
  • Poziom 5  
    Ogólnie to nie ja kręciłem procka. Komputer był zamawiany u Pana blackwhiteTV (można zobaczyć na yt) Jest tak też mój komputer Link

Dodano po 1 [minuty]:

ValValiantThor napisał:
    Może masz ściny właśnie od za dużej ilości fps. Włącz synchronizacje pionową i zobacz czy monitor sobie poradzi i czy odczujesz większy komfort z gry.

Przy włączonej synchronizacji mam 150 klatek. Każdy gracz ją wyłącza.
  • Poziom 33  
    co masz za monitor ?
  • Poziom 5  
    ValValiantThor napisał:
    co masz za monitor ?

BENQ XL2411 144HZ
  • Poziom 33  
    Pytałem bo dziwi mnie ilośc klatek a HZ monitora przy włączonym v-sync. Ale pewnie kilka fps jest dopuszczalne.

Nie odpowiedziałeś na pytanie czy podczas włączonej V-Sync nie odczuwasz tych dziwnych przycinek.

Może macie różne ustawienia graficzne takie jak np antyaliasing.
  • Poziom 5  
    ValValiantThor napisał:
    Pytałem bo dziwi mnie ilośc klatek a HZ monitora przy włączonym v-sync. Ale pewnie kilka fps jest dopuszczalne.

Nie odpowiedziałeś na pytanie czy podczas włączonej V-Sync nie odczuwasz tych dziwnych przycinek.

Słuchaj ogólnie jest tak, że na włączonej odczuwam i pływa myszka. Jak jest wyłączone to ja mogę grać nawet na stałych 200fps bo więcej teoretycznie nie potrzeba do płynnej gry, ale chodzi o to, że chciałbym włączyć sobie stream i jak myślę, że będzie mnie ciąć to się denerwuje i nie da się normalnie pograć. Latają mi wtedy fpsy i odczuwam strasznie. Moi koledzy z drużyny mają ten sam proc tylko gtx 970 i mają stałe 300fps i nic nie drgnie nawet w akcji. Szukam co jest nie tak i nie mam pojęcia.
  • Poziom 33  
    Skoro masz spadki do 150fpsów to chwilowo póki nie rozgryziesz problemu ustaw maxfps na 150 w grze.

Trzeba porobic testy proca i zachowanie zasilacza pod obciążeniem. Warto zobaczyc też stan dysku i przetestować pamięć Ram.
  • Poziom 5  
    ValValiantThor napisał:
    Skoro masz spadki do 150fpsów to chwilowo póki nie rozgryziesz problemu ustaw maxfps na 150 w grze.

Trzeba porobic testy proca i zachowanie zasilacza pod obciążeniem. Warto zobaczyc też stan dysku i przetestować pamięć Ram.

Ogólnie popatrz ogarnąłem teraz, że widzi mi 2 rdzenie i 4 wątki... Powinno być 4 rdzenie i 8 wątków.
  • Poziom 33  
    VexedGruby napisał:
    ValValiantThor napisał:

Ogólnie popatrz ogarnąłem teraz, że widzi mi 2 rdzenie i 4 wątki... Powinno być 4 rdzenie i 8 wątków.

Gdzie ty tu widzisz 2 rdzenie i 2 wątki?

A ok widzę. Sorry

Zobacz w biosie czy nie masz czasami wyłączonych rdzeni.
  • Poziom 25  
    Ostatnia zakładka, zaawansowane opcje rozruchu, odznacz ptaszka przy liczbie rdzeni.
    Daj screena z menadżera zadań i wydajność
  • Poziom 5  
    R1hab napisał:
    Ostatnia zakładka, zaawansowane opcje rozruchu, odznacz ptaszka przy liczbie rdzeni.
    Daj screena z menadżera zadań i wydajność

Dzięki wielkie, pomogło :) Działa wszystko idealnie. Od razu czuć różnicę. Wcześniej nie zwróciłem po prostu na to uwagi i szukałem problemu gdzie indziej. Temat do zamknięcia.