Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Steam - Steam automatycznie loguje przy starcie systemu

31 Sty 2016 22:16 2166 6
  • Poziom 7  
    Mam problem z logowaniem na konto steam, a dokładniej problem polega na braku okienka w którym podaje się login i haslo. Po starcie systemu od razu jestem zalogowany na steam. Chce ustawić program tak by za każdym razem gdy będę chciał się zalogować muszę podać hasło.
  • Poziom 42  
    Wszystko czego potrzebujesz jest w ustawieniach Steam.
  • Poziom 25  
    Wyłącz sobie STEAM z msconfig. Niech nie startuje przy włączaniu. Jak będziesz potrzebować to klikniesz i wprowadzisz hasło.
  • Poziom 7  
    Nie chodzi mi o samo uruchomienie się programu przy starcie. Chodzi mi o to, że gdy się uruchamia to od razu na moim koncie bez potrzeby wpisywania loginu i hasla. WIęc np. gdy ktoś z rodziny włączy komputer mój profil steam będzie online. Nie chcę tak.
  • Poziom 42  
    Należy zamknąć aplikację w katalogu Steam\config edytować plik SteamAppData.vdf i zamienić "RememberPassword" na "0" - zapisać zmiany i uruchomić Steam ponownie. Wcześniej warto wykonać kopię pliku. Taka zmiana usuwa automatyczne logowanie na konto.
  • Poziom 24  
    Pamiętaj, że jak się wylogujesz to przy logowaniu będziesz musiał wpisać tokena, którego otrzymasz na maila i tak w kółko, więc rozsądnym wyjściem będzie tutaj tak jak kolega KapitanSTS napisał, wyłączenie steama w msconfig, ale decyzja należy do Ciebie.
  • Poziom 42  
    Killlu napisał:
    jak się wylogujesz to przy logowaniu będziesz musiał wpisać tokena, którego otrzymasz na maila i tak w kółko

Przy rozwiązaniu które podałem #5 nic takiego nie ma miejsca. Pojawia się okno logowania do Steam z nazwą użytkownika - również jest wpisana w SteamAppData.vdf - i puste okno na podanie hasła.
    Okiralla napisał:
    Chodzi mi o to, że gdy się uruchamia to od razu na moim koncie bez potrzeby wpisywania loginu i hasla.

Okiralla napisał:
    Nie chcę tak.

Wydaje mi się, że o to chodziło.