Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Steam - Steam automatycznie loguje przy starcie systemu

31 Sty 2016 22:16 2166 6
 • Poziom 7  
  Mam problem z logowaniem na konto steam, a dokładniej problem polega na braku okienka w którym podaje się login i haslo. Po starcie systemu od razu jestem zalogowany na steam. Chce ustawić program tak by za każdym razem gdy będę chciał się zalogować muszę podać hasło.
 • Poziom 42  
  Wszystko czego potrzebujesz jest w ustawieniach Steam.
 • Poziom 25  
  Wyłącz sobie STEAM z msconfig. Niech nie startuje przy włączaniu. Jak będziesz potrzebować to klikniesz i wprowadzisz hasło.
 • Poziom 7  
  Nie chodzi mi o samo uruchomienie się programu przy starcie. Chodzi mi o to, że gdy się uruchamia to od razu na moim koncie bez potrzeby wpisywania loginu i hasla. WIęc np. gdy ktoś z rodziny włączy komputer mój profil steam będzie online. Nie chcę tak.
 • Poziom 42  
  Należy zamknąć aplikację w katalogu Steam\config edytować plik SteamAppData.vdf i zamienić "RememberPassword" na "0" - zapisać zmiany i uruchomić Steam ponownie. Wcześniej warto wykonać kopię pliku. Taka zmiana usuwa automatyczne logowanie na konto.
 • Poziom 24  
  Pamiętaj, że jak się wylogujesz to przy logowaniu będziesz musiał wpisać tokena, którego otrzymasz na maila i tak w kółko, więc rozsądnym wyjściem będzie tutaj tak jak kolega KapitanSTS napisał, wyłączenie steama w msconfig, ale decyzja należy do Ciebie.
 • Poziom 42  
  Killlu napisał:
  jak się wylogujesz to przy logowaniu będziesz musiał wpisać tokena, którego otrzymasz na maila i tak w kółko

  Przy rozwiązaniu które podałem #5 nic takiego nie ma miejsca. Pojawia się okno logowania do Steam z nazwą użytkownika - również jest wpisana w SteamAppData.vdf - i puste okno na podanie hasła.
  Okiralla napisał:
  Chodzi mi o to, że gdy się uruchamia to od razu na moim koncie bez potrzeby wpisywania loginu i hasla.

  Okiralla napisał:
  Nie chcę tak.

  Wydaje mi się, że o to chodziło.