Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak fonii, telewizor Sencor

radio-gaga 01 Lut 2016 00:17 1065 2
  • #1 01 Lut 2016 00:17
    radio-gaga
    Poziom 2  

Witam,
    Od kilku miesięcy pojawia się problem z telewizorem firmy Sencor 32", mianowicie gdy włączam go pojawia się obraz, ale nie ma dźwięku. Po kilku próbach włączania i wyłączania telewizora (4-5 razy) w końcu pojawia się dźwięk. Jednak z czasem zaczęło się pogarszać, tzn. telewizor trzeba włączać kilkanaście razy zanim pojawi się fonia.Wg mnie wszystko jest dobrze podłączone (telewizor podłączony do dekodera), próbowałem wymienić kabel (z Euro Euro na HDMI), ale nie poskutkowało.Czy problem leży po stronie telewizora? Będę wdzięczny za podpowiedź.

Model telewizora Sencor: SLE 3209M4 (zdjęcie poniżej)
    Model dekodera NC+: NCP-4740SF (zdjęcie poniżej)

0 2
  • Mitronik
  • Pomocny post
    #2 01 Lut 2016 03:44
    Polon_us
    Poziom 41  

Wg wymagań tego forum kolega powinien podać model telewizora, jak i dekodera.
    Przecież mogą być jeszcze inne opcje podłączenia tych urządzeń.

0
  • Mitronik
  • #3 07 Lut 2016 03:31
    Polon_us
    Poziom 41  

radio-gaga napisał:
    Czy problem leży po stronie telewizora?

Tego nie można jednoznacznie powiedzieć bazując tylko na tym, co kolega napisał.
    Bardzo przydałaby się próba z innym urządzeniem podłączonym do telewizora np. odtwarzacz DVD.

radio-gaga napisał:
    ... próbowałem wymienić kabel (z Euro Euro na HDMI), ale nie poskutkowało.

Cóż, kolega poskąpił szczegółów. Przy podłączeniu kablem HDMI nie było głosu w ogóle czy też trzeba było wielokrotnie włączać telewizor, aby uzyskać dźwięk w głośnikach TV?

Sugerowałbym, aby kolega powtórzył test z kablem HDMI wg poniższej "listy zaleceń" :)
    - na czas próby z kablem HDMI odłączyć kabel Euro
    - połączenie HDMI wykonać przy wyłączonych obu urządzeniach
    - w ustawieniach dekodera sprawdzić zakładkę "Ustawienia telewizora":
    -> o ile jest tam wybór wyjścia cyfrowego audio to wybrać HDMI
    -> ustawić format dźwięku na PCM (lub po kolei przetestować dostępne opcje)

Napisałem " o ile" ponieważ instrukcja dekodera jest skąpa w te informacje i nie pokazuje możliwych wariantów ustawień.
    Z kolei instrukcja telewizora nie pokazuje, jaki format cyfrowego sygnału audio jest akceptowany przez wejście HDMI, stąd moja sugestia przetestowania dostępnych opcji w menu dekodera.

A tak przy okazji.
    Czy jest jakiś istotny powód używania połączenia Euro-Euro? Przecież przy połączeniu HDMI kolega uzyskałby lepszą jakość obrazu.

0